czwartek, 19 maja 2011

WICESTAROSTA - odwołany

24Kurier - Kowal zawinił, Cygana powiesili: "Choszczno. Stanisław Gacek, który od czasów ostatnich wyborów samorządowych pełnił funkcję wicestarosty, został odwołany na wniosek starosty Lesława Śliżewskiego. Powodem takiej decyzji miała być utrata zaufania.

Za wnioskiem głosowało 11 radnych, czworo było przeciwko, a dwoje wstrzymało się od głosu. Głosowanie było tajne.

– Taka była wola rady powiatu, więc muszę ją przyjąć. Jestem zdziwiony postawą radnych. To starosta został zatrzymany przez policję po pijanemu i to on powinien utracić stanowisko. Ceną jednak za to, że jeszcze przez jakiś czas nadal będzie rządził powiatem, miało być moje odwołanie – mówi 34-letni Stanisław Gacek.

Gacek (na zdjęciu po lewej) od czterech kadencji jest najmłodszym radnym. Do tej pory reprezentował PSL. Na sesji powiatowej zrezygnował także z bycia jego członkiem. – Nie ufam już tym, którzy do tej pory twierdzili, że są moimi przyjaciółmi – mówi.

Sesja, podczas której postawiono wniosek o odwołanie starosty Lesława Śliżewskiego (na zdjęciu po prawej), odbyła się 2 maja. Zgodnie z procedurami wniosek ten zostanie rozpatrzony w czerwcu. Wtedy radni zadecydują, czy pozostanie na swoim stanowisku do czasu ogłoszenia wyroku za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Przypomnijmy, że zatrzymała go policja ze Strzelec Krajeńskich w Wielkanoc. Jechał służbowym autem i miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zabrano mu prawo jazdy. Grożą mu dwa lata pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Nie będzie też mógł być starostą i radnym.

– To bardzo dziwna sytuacja. Chciałoby się rzec: Kowal zawinił, Cygana powiesili – komentują mieszkańcy.

Nieoficjalnie mówi się, że to nie koniec zawirowań w radzie powiatu. Podobno kolejnym posunięciem ma być odwołanie przewodniczącego rady, którym jest Konrad Bil z Platformy Obywatelskiej. Potem radnym na utrzymaniu starosty na stanowisku już nie będzie zależało. Wybiorą kolejnego."


38 komentarzy:

 1. To są dwie zupełnie inne sprawy. Starosta i tak dostanie za swoje , a pan gacek został odwołany za inne sprawy. Za brak zaufania m.in., probuje teraz zamydlić mieszkańcom oczy ze te sprawy należy łączyć. To nie jest odpowiednia osoba na tak odpowiedzialne stanowisko wicestarosty. Jako mieszkaniec Choszczna mam nadzieje ze ta osoba nigdy juz nie będzie piastowała publicznych stanowisk bo na to nie zasługuje. Oceniając sytuację myślę ze sprawiedliwości stało się zadość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nareszcie go dopadła sprawiedliwość dziejowa

  OdpowiedzUsuń
 3. Należało się Gackowi, niekompetenty, zadufany w sobie,

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważam że Śliżewski ma ikrę, robi przy okazji porządek z partyjnymi urzędasami. A ten cwaniaczek niech zobaczy skąd się biorą pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 5. tak to jest jak się nie szanuje ludzi i myśli się tylko o swoim tyłku, popieram przedmówców, przyszła kryska na matyska

  OdpowiedzUsuń
 6. Się należało, jedną nogą w PSL a jedną w PO, nic nie jest dane wiecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Widać pracownicy starosty dostali przykaz komentowania hahahahahahah

  OdpowiedzUsuń
 8. nie jestem pracownikiem starosty zapewniam i również nie żałuję pana wicestarosty,niekompetentny, zadufany w sobie i nie szanujący ludzi, zgadzam się z moimi przedmówcami

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie zenek, widać co innego- wiele osób nie chce takiego wicestarosty.ps. nie jestem pracownikiem starosty...

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeden wart drugiego! Tak żle w powiecie jeszcze nie było! Człowiek sie nie liczy, tylko własna .... i kasa.

  OdpowiedzUsuń
 11. No Gacek wracaj do jaskini wisieć do góry nogami. Coś Ty człowieku zrobił dla innych??? Weź się do roboty. A starostę to powinni za jaja powiesić. Co to za typ? Jaki to straszny ma żal to tych co zadzwonili na Policję. Wstyd dla nas wszystkich. Nie chcemy takich. Do widzenia. Won!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. no ja jestem pod wrazeniem starosty - nie kazdy po takich przebojach ma jeszcze sile do dzialania.. szczegolnie jak wyparli sie go najblizsi pracownicy (w tym PO); co do Gacka (PSL) - poznalam osobiscie i uwazam, ze ten koles jest karierowiczem i nie posiada zadnych umiejetnosci, ktore pozwolilyby mu pelnic funkcji wicestarosty. Jednak jedno ma opanowane bez dwóch zdań - lizostwo! Teraz jest asystentem burmistrza Choszczna (PO)- swoja drogą degradacja na maxa!!! ciekawe jaki knują plan dzialania... ŻAŁOSNE klimaty!

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja nie wiem co się dzieje w tym Państwie, przedstawiciele państwa mogą sobie jeździć po pijaku samochodem i nic... Jak biednego pracownika złapią, od razu z roboty leci...
  Miał świecić przykładem, a świeci jedynie oczami!

  OdpowiedzUsuń
 14. Powiat Choszczeński ma pecha do Starostów.

  OdpowiedzUsuń
 15. Wynik jak w polityce starzy pijacy sa bezkarni, młody wice który napietnował odwołany, bo nie pił ze starym PSL- owcem, klub PSL popiera starego nie młodego wice starostę.Skandal dlatego po 30 latach bedac człnkiem PSL wystąpiłam z partii nie chcac brać udziału w tych chaniebnych praktykach.

  OdpowiedzUsuń
 16. Tępię kierowców kierujących pod wpływem alkohol,a tym bardziej,jeśli Starosta znający ustawę o przeciw działaniu alkoholizmowi,powinien Sąd rozpoznający sprawę wymierzyć najwyższy wymiar kary przewidziany w KK.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ktoś mądrze w końcu napisał. To chyba jasne że PSL w ukryciu działa. z nimi tak zawsze. sami nic nie mogą i muszą się przyklejać. co do starosty to jasne. stało się -jechał po pijanemu, służbowym autem w święta - teraz odejdź z twarzą a nie urządzasz cyrk i pośmiewisko z siebie i całego powiatu.Koleś zapatrzony w siebie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Więc Adamczyk pożal się boże burmistrz przygarnął Gacka? Jeśli to prawda to kurw...mać cyrk na maksa!!! Panie burmistrzu, a gdzie oszczędności??? Ponoć chce pan urzędników zwalniać. Po jaką cholerę ten gacek? A no tak kolega. Jeszcze trzy lata i czas wracać do ketchupu!!!!

  OdpowiedzUsuń
 19. Szanowni Mieszkańcy Powiatu Choszenskiego ostatnie wydarzenia nie napawają optmizmem szczegolnie postawa odwołanego ze stanowiska wicestarosty.który ucieka się do pomocy mediow a w szczególnosci stacji tvn 24 ,przy pomocy ktorej chce wrócić na poprzednie swoje stanowisko.Odwolany winien zastanowic jakie sa przyczyny ,ze za odwlaniem glosowalo az 11 radnych ,a tylko 4 bylo za, pewnie w tym glos odwolanego. Odwolany jezeli zlozyl rezgnacje z PSL to powinien zrzec sie mandatu radnego startowal z listy PSL ,ale chonor to rzecz obca tej osobie. Prawda jest ,ze ten Pan raczej sluzyl PO a nie PSL to byla tajemnica poliszynela,dzieki tej rezygnacji oczszono szeregi tej partii z takich ;dobrych czlonkow;. przychodzi pogratulowac kubowi PO z nowego nabytku. Urzednicy gminni drzyjcie bo wasze szeregi zasili ow radny

  OdpowiedzUsuń
 20. Robert Adamczyk: Realizacja mojego programu wyborczego spowoduje, że wyjazdy na zachód będą niepotrzebne. Tutaj stworzymy warunki jak w Irlandii.
  Chyba dla takich Gacków i Bil LAdenów
  Ten drugi też powinien poleciec z przewodnictwa radzie i mpgk

  OdpowiedzUsuń
 21. GACEK jest dalej zdziwiony, że nie jest wicestarostą
  Jak Niodem Dyzma nominacją na premiera.
  Niech drugi Dyzma ADAMCZYK da mu teke II wiceburmistrza

  MOJ przyjaciel ZDRAJCA

  OdpowiedzUsuń
 22. Zrobiła sie chryja.......
  Gacek rznie głupa.
  Niech powie że Adamczyk chciał
  rządzić powiatem

  OdpowiedzUsuń
 23. Gacek, czas zacząć na siebie zarabiać samodzielnie
  a nie żyć na koszt podatników.

  OdpowiedzUsuń
 24. Panowie z PO, z BULEM pytam Was
  Czy Panowie wiedzą co to jest kultura , godność człowieka , prawdomówność , szacunek dla całego społeczeństwa , wiedza na zajmowanym stanowisku, wywiązywanie się z deklarowanych obietnic.?????????? . Ja uważam , że te pojęcia są Panom obce i są Panowie pospolitym ignorantemi.!!!!!!!!!!.Moje "poparcie" dla takich cyników pokażę w najbliższych wyborach.!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 25. Taaaaaaaaaaaaaa
  Zdziwiony.Teraz będzie to nie ja,to kolega.

  OdpowiedzUsuń
 26. Pan gacek może sobie mówić co tylko zechce. I tak mu nie uwierzę.

  OdpowiedzUsuń
 27. Chciałbym zobaczyć nagranie z VI sesji Rady Powiatu , sesja odbyła się 13 maja a nagrania jak nie było tak nie ma, dziwne

  OdpowiedzUsuń
 28. To wy, ludzie PO sprowadziliście politykę do poziomu bagna.

  OdpowiedzUsuń
 29. Powiat powiatem Gmina to dopiero boi się opinii publicznej. Taka ich taktyka złodzieji i oszustów

  OdpowiedzUsuń
 30. Gacek przystąpił do TOWARZYSTWA wzajemnej ODRODZONEJ ADORACJI. Następny KOLEŚ bandy kechupa

  OdpowiedzUsuń
 31. Juz od dawna wiadomo że Po/wcy to zlepek nieudaczników kańciaży i karierowiczów którym nieudało się w innych partiach takich ludzi sie wybiera to wstyd

  OdpowiedzUsuń
 32. panie gacek na ciebie jakichkolwiek pieniędzy szkoda! Weź się do łopaty!

  OdpowiedzUsuń
 33. Adamczyk za bardzo się rozkręcił obiecywał druga irlandie i teraz do niej dąży ;)))
  Rozdaje nie swoje pieniądze rozbudowując coraz bardziej swoją bande kolesi
  Jako młody student głosowałem na tego człowieka ale teraz powiem że chyba byłem umysłowo chory zakreślając nazwisko i tu musiałbym wykropkować nazwę tego buraka.

  OdpowiedzUsuń
 34. Gacek ,do niczego się nie nadaje bo nie potrafi samodzielnie zarabiać jak normalny człowiek, tylko się ślizga od kilku lat na koszt podatników

  OdpowiedzUsuń
 35. liczlem ,ze rzady nowego obozu politycznego tj PO działja wiele dla dobra wspolnot samorzadowych jak widac jest to ta sama banda przemalowańcow ,ktorzy bez zenady zmieniaja partie jak rekawiczki,sa to osoby bez zadnej etyki. Postawowym celem jest tylko wlasna kasa,anie zadne kompetencje i umiejetnosci. Ciesze sie ,ze wakacje Panow ze starostwa zakońły sie kompromitacja jeden wrocił z Egiptu a drugi z Majorki to obaj w zasadzie zakońli juz swoja karierę -szkoda ,ze za pieniąze podatnikow .Zas co do odwłnego wicestarosty by moc oceniac szefa samemu nalezy by w porzadku aczy u pana tak jest ?. Zdrada nie poplaca,wystapienie Pana z PSL to jedna farsa ,odawna PAN byl w PO. Pan uzywajac slowa przyjaciele z PSLu to w Pana wydaniu to pewnie wielkie naduzycie.Pan nigdy nie zrozumie ,ze szacunek do czlowieka to najwieksza wartosc drugiego czlowieka

  OdpowiedzUsuń
 36. 100% popieram

  OdpowiedzUsuń
 37. WRACAJ PAN DO PEŁCZYC PANIE STAROSTO ZAKICHANY!!!!
  A w ogóle to powinni znieść ten cały powiatowy bajzel. Do niczego to potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 38. Popieram w 100 % wracaj Panie do Pełczyc!!! i zabierz sobie ze sobą jeszcze kogoś.

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty