poniedziałek, 25 lipca 2011

Niebezpieczna zabawka, czyli tor bez sensu

http://www.henrykbokun.pl/: "Na temat tej iwestycji, powiedziano i napisano wiele. W ostatniej kadencji samorządu, projekt ten był dyskutowany. Jako radny, byłem temu pomysłowi przeciwny. Argumenty, jakie mnie do takiego stanowiska skłoniły, to zadłużenie naszej gminy, a w szczególności, zbyt duży koszt proponowanego przedsięwzięcia. Kadencja się skończyła, jest już nowa Rada Miejska a projekt zrealizowano. Dzisiaj możemy oceniać, tylko efekt końcowy. Przyznam że zdania nie zmieniłem. W dalszym ciągu uważam, że nie powinniśmy, jako gmina wydawać tyle pieniędzy na wykonanie tej ścieżk,i wraz z kilku dodatkowymi, z nią związanymi projektami. Nie oznacza to wcale, że jestem, czy też byłem przeciwny jakimkolwiek pracom nad poprawą stanu istniejącej przecież, wcześniej scieżki rekreacyjnej dookoła jeziora. Mój sprzeciw, budził jednak, zbyt wysoki jej koszt. Czy miałem rację?, widząc chociażby, wykonany w tym projekcie, tor rowerowy na Miejskiej Górze, myślę że tak. Proponuję stanąć przed tablicą, z treścią "Instrukcji użytkowania toru rowerowego"( ktoś się nad nią "napracował" patrz pkt 11) a do podobnych (kliknij zdjęcie)

wniosków sami Państwo dojdziecie. Wynika z niej, że ten tor z założenia wyklucza (polecam to nowemu ministrowi PO, Arłukowiczowi) pewne osoby, z możliwości korzystania z niego. Tak naprawdę za publiczne, mniemam niemałe pieniądze, w strefie rekreacyjnej miasta, powstał wyczynowy tor, do jazdy na rowerach i to tyko dwóch typach rowerów ( czytaj instrukcja pkt. 1). Pytam po cholerę. Wiemy dobrze że osoby pełnoletnie używają roweru, w przeważającej części do normalnej jazdy, bez szczególnego zamiłowania do ekstremalnych skoków. Potencjalni zaś uzytkownicy tego toru, to właśnie młodzież w wieku nastu lat, których wspomniana instukcja wyklucza z uzytkowania go. Bo proszę sobie wyobrazić rodzica, 16 czy 17 - latka, który musi z nim przebywać np. kilka godzin w parku, bo korzysta z toru rowerowego, nierealne. Sam jestem ojcem trójki dzieci, w tym już dwójki pełnoletnich, wiem co mówię To jest, jedna wielka ściema za publiczne pieniądze. Buduje się zabawkę, która jest niebezpieczna. Co w związku z tym, ustawia się tablicę z instrukcją i umywa ręce. Zapewniam, to nie załatwia problemu, czy chcemy dowiadywać się o kolejnych wypadkach na tym torze, kto za to będzie odpowiadał?. Oczywiście rodzice, no chyba każdy umie czytać instrukcję, a że są akurat wakacje i nie upilnowali swojej pociechy, to już ich problem. Jeszcze raz pytam po cholerę, ta budowla?. Że co? że Unia Europejska dała na to, więc nie wypadało, się ze swoich nie dołożyć i to zbudować. Otóż myślę, że po tym co widać, nie będę osamotniony w opinii, iż należało sobie to darować, jest jeszcze trochę pilniejszych spraw do zrobienia w naszej gminie.
Henryk Bokun"

18 komentarzy:

 1. MR. SKUTECZNY jest mistrzem od nieskutecznych inwestycji. Przejdzie do historii jako GRABARZ CHOSZCZNA

  OdpowiedzUsuń
 2. Brak wizji promocji naszego miasta jest najmocniejszym atutem Pana Adamczyka :)
  Zgadza się na każdą badziewną inwestycję
  Liczy się tylko medialny wizerunek i interes grupy "KOLEGO" Przecież ten Pan
  jak do tej pory nic dla Choszczna nie wywalczył.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nic nie wywalczył. Człowieku ty chyba masz zaćmę albo jaskrę. Pokaz mi jakiegokolwiek byłego BURMISTRZA, który zrobili tyle, co ten. Ciągle tylko narzekacie, nikt wam nie karze jeździć na tej trasie rowerowej - spokojnie znajda się tacy, co będą korzystać z tej inwestycji. Nie macie żadnej wizji, ciągła krytyka. Tacy mądrzy jesteście to zaproponujcie tu i teraz pomysły, które można zrealizować i będą one ciekawsze od tego, co proponuje ADAMCZYK.
  Pan Bokun ,,pseudo polityk,, tylko krytykuje, a jego program wyborczy był po prostu żałosny. Żal mi tego Pana i jego pędu do władzy, oby nigdy więcej nie zasiadał w jakiejkolwiek radzie ani stanowisku samorządowym, bo się do tego nie nadaje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Adamczyk nie ma zadnej strategii ,nie prowadzi samodzielnej niezaleznej od kolesiostwa polityki, żadnego przemyślanego działania długofalowego. Jednym słowem porażka
  Chroni zabezpieczajac etatami i zamowieniami
  kolesi a swoich zywicieli choszczenskich przedsiebiorcow ograbia coraz wyższymi
  podatkami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Co zrobił Adamczyk? Gów… zrobił bo jest cynicznym graczem , który już w czasie kampanii wiedział że wciska kity z nadwyżką budżetową.
  Przecież ten człowiek nie prowadził nigdy własnego biznesu. Więc lekką ręką wypeird.... nasze pieniądze w błoto. Jak coś robi to zawsze od dupy strony. Najważniejsze że agroturystyka kwitnie na Golczach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Największą perełką na koncie Pana Burmistrza jest deficyt 65% oraz najwyższe lokalne opłaty i podatki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzicie – piszecie bzdury . Prowadził własny interes jako przedsiębiorca przez wiele lat. Zanim coś napiszecie to się pierw dowiedzcie co jest grane. Otacza się kolesiami. K… a co ma wrogów posadzić kolo siebie. Zarzucacie mu brak strategii a wielkie gówno wiecie o jego planach. Zapewniam was że strategia jest realizowana krok po kroku i widać ją w efektach. Jak mówiłem wybrać się do okulisty bo jesteście ślepi. Zanim cos napiszecie to się zastanówcie o co wam chodzi. Czy o dobro miasta czy o to że nie jesteście u władzy .

  OdpowiedzUsuń
 8. I cóż sie stanie ze taki deficyt - jestem przekonany ze wyjda na prosta, i tak jest w wielu miastach , przyczepianie sie tylko i nic wiecej. mam jakies dziwne wrazenie ze to wwzystko pisze jakis czlowiek tego starosty co go po pijaku złapali.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co za baran broni tak tego burmistrza!!!Niech stworzy miejsca pracy,gdzie ten inwestor strategiczny,strefa ekonomiczna,niech w końcu pomyśli aby ludziom żyło się lżej i mieli pracę,bo to miasto schodzi na psy!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Panie Adamczyk, za tą inwestycje można by było zrobić 2 pola namiotowe i 3 miejsca na grila Niech pan napije się zimnej wody ze swojego wodociągu i położy w cieniu ! Napewno pomoże !

  OdpowiedzUsuń
 11. PROWADZIŁ WŁASNY INTERES ????
  I SIE NIE POCHWALIL
  WIDOCZNIE SZYBKO ZBANKRUTOWAŁ :)))
  CHYBA SAMODZIELNA DZIALALNOSC GOSPODARCZA "POLITYK"
  Ludzie, którzy nie prowadzili nigdy własnej firmy
  są zawsze gówno warci
  tym bardziej jak sie dorwa do zarzadzania nieswoim majatkiem
  80 % inwestycji tego gamonia to pieniadze w błoto

  Od szeregu lat związany jestem z choszczeńską społecznością samorządową. Pełniłem m.in funkcję kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choszcznie (2003-2005), zastępcy Burmistrza Choszczna (2005-2006), pracowałem także w Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach. W 2006 r. w wyborach bezpośrednich zostałem wybrany na Burmistrza Choszczna. Funkcję tę sprawuję do chwili obecnej. Byłem kandydatem z listy Platformy Obywatelskiej w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2007 roku.

  OdpowiedzUsuń
 12. Tylko biznesmen Adamczyk mógł zbudować pięć boisk za swojej kadencji i doprowadzić do bankructwa klubu z tradycjami "PIAST" Choszczno.
  Ten Pan to nieporozumienie. Dlatego posiedze sobie jeszcze 4 latka w Norwegi i poszydze z was jełopy którzy wybrali tego barana

  OdpowiedzUsuń
 13. Horrendalne długi Choszczna są nasze a nie Pana burmistrza. Tak powie juz niedlugo. Władza zawsze wychodzi na czysto. Jedni ze stacjami benzynowymi drudzy z agroturystyką

  OdpowiedzUsuń
 14. Burmistrz jakby miał dać ze swojego na to dziadostwo to już widzę jak by dał..a że publiczne to i tak nie on płaci.żyjemy w mieście baranów..czas stąd spadać

  OdpowiedzUsuń
 15. O co chodzi ? Ja też nieswoje, rozdaję na prawo i lewo !!! Mógłby oczywiści zamiast tego badziewia zrobić prawdziwe pole namiotowe czy CAMP z prawdziwego zdarzenia ale po co robić sobie konkurencję na przyszłość jak się stawia na agroturystykę rodzinną.

  OdpowiedzUsuń
 16. A kto to Adamczyk?

  OdpowiedzUsuń
 17. Za rządów Adamczyka Choszczno zamieniło się w pustynię.To miastow powiatowe,w którym ludzie powinni mieć prace,a tymczasem klepią biedę.Nie powstają nowe zakłady.Miasto jest ponad miarę zdałuzone.Brak sensownej promocji,ale czym tu sie chwalić,jak nawet tej nędznej ścieżki nie zrobiono porządnie.W Choszcznie tylko kacyki i kolesie jakoś sie ustawiają przy okazji podgryzając sie nawzajem.Ciągle ta sama grupa ludzi rozdaje karty.Mieszkańcy sa przekonani,że niczego nie można zmienić,ale to nieprawda.Można i należy rozbić ten układ.Oni sa silni tylko w Choszcznie,bo juz Szczecin ich nie poprze.Czasy są takie,ze koleś kolesia nie obroni,bo dba o własny tyłek i nie będzie nikt ze Szczecina nadstawiał karku za nieudacznego kolesia.Nie pomoże tu przynależność partyjna.Adamczyk i jego urzędnicy dobrze o tym wiedzą.Zwykły mieszkaniec miasta może zablokować wiele,jeśli tylko się uprze,dotrze tam,gdzie trzeba,czyli do mediów, i nie będzie się bał.

  OdpowiedzUsuń
 18. Racja,popieram poprzednika myślę, że praca na pierwszym miejscu była by mile widziana.Na pewno nikt nie martwił by się z czego zrobić podstawowe opłaty,czy do gara włożyć.Coraz częściej zastanawiam się nad tym czy Choszczno jest miastem emerytów,rencistów i kumoterstwa.

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty