sobota, 2 marca 2013

Zaklęty krąg - Brat

Któregoś ranka, a było to nie tak dawno temu, pewien rolnik stanął przed klasztorną bramą i energicznie zastukał. Kiedy brat Furtian otworzył ciężkie dębowe drzwi, chłop z uśmiechem pokazał mu kiść dorodnych winogron.
- Bracie Furtianie, czy wiesz komu chcę podarować tę kiść winogron, najpiękniejszą z całej mojej winnicy? - zapytał.
- Na pewno opatowi lub któremuś z ojców zakonnych.
- Nie. Tobie!
- Mnie?
Furtian aż się zarumienił z radości. - Naprawdę chcesz mi ją dać?
- Tak, ponieważ zawsze byłeś dla mnie dobry, uprzejmy i pomagałeś mi, kiedy cię o to prosiłem.
Chciałbym, żeby ta kiść winogron sprawiła ci trochę radości.
Niekłamane szczęście, bijące z oblicza Furtiana, sprawiło przyjemność także rolnikowi.
Brat Furtian ostrożnie wziął winogrona i podziwiał je przez cały ranek. Rzeczywiście, była to cudowna, wspaniała kiść. W pewnej chwili przyszedł mu do głowy pomysł:
- A może by tak zanieść te winogrona opatowi, aby i jemu dać trochę radości?
Wziął kiść i zaniósł ją opatowi. Opat był uszczęśliwiony. Ale przypomniał sobie, że w klasztorze jest stary, chory zakonnik i pomyślał:
- Zaniosę mu te winogrona, może poczuje się trochę lepiej.
Tak kiść winogron znowu odbyła małą wędrówkę. Jednak nie pozostała długo w celi chorego brata, który posłał ją bratu kucharzowi pocącemu się cały dzień przy garnkach. Ten zaś podarował winogrona bratu zakrystianowi (aby i jemu sprawić trochę radości), który z kolei zaniósł je najmłodszemu bratu w klasztorze, a ten ofiarował je komuś innemu, a ten inny jeszcze komuś innemu. Wreszcie wędrując od zakonnika do zakonnika, kiść winogron powróciła do Furtiana (aby dać mu trochę radości).

Tak zamknął się ten krąg. Krąg radości.Szanowny opalony Starosto Pana wypowiedzi na XX sesji Rady Powiatu to skandal Pan niczego nie zrożumiał jako Starosta pozwolił Pan na osobiste wycieczki wobec radnej Kaszak i tylko dlatego ,że miała odwagę wykazać Panu Kłamstwo i mijanie się z prawdą ,mówić o nagrodach pań Lusi i Elusi wskazując jak traktuje się nauczycieli z ośrodka w Niemieńsku.

Pana chamstwo w zakresie wypowiedzi jest już oddawna znane także w stosunku do obecnego koalicjanta wiece starosty ,zatem poziom Pana wystąpienia to jedna żenada.Stwierdził opalony dietetyk ,że inni mają takie problemy jak Pan ,ale oni nie są marnym Starostą.Wykazuje się Pan dobrą znajomością zawartych postów na tym blogu tak jak Pan wice starosta.Opublikowanie treści dokumentów sądowych wykazuje tylko Pańską filozofie i etykę do spraw osobistych i pubicznych.Prosty człowiek ma więcej zasad ,wykazując to w głosowaniu na Pana Gacka jeden wart drugiego.Przechodząc do postawy Radnej Buchajczyk to należy stwirdzić ,że oddawna nie było tak cynicznej radnej?. W trakcie XX sesji zachowywała się Pani niestownie do miejsca wraz z radną Biesiadą,a wypowiedż radnej z Drawna w obronie Przewoniczącego rady to jeden skandal,słusznie zarzucono Pani korupcję polityczną.Zaklęty krąg swój opalony zawsze wyróżnia swoją radną z Drawna.Pani Buchajczyk niech publicznie poinformuje ,kto udzielał tych porad prawnych i jakie były efekty ,takie jak rzecznika powiatowego konsumentów.Panie Puczyński przedstawiając kadydaturę Pana Gacka nie wierzył Pan w to co mówił,albowiem jak byłaby to prawda ,to Pan Gacek byłby co najmniej wice starostą a nie radnym.Przypomnieć należy ,że Pan głosował za jego odwołaniem z funkcji wicestarosty tak kompetentnego samorządowca. W radzie powiatu panuje zaklęty krąg niemocy,oświadczenie radnego Gacka wskazuje na wysoki poziom cynizmu i kpiny z nas wszystkich fj wyborców.Prawdą jest stwierdzenie ,że w radzie panuje rozkład moralny a winę ponoszą starosta ,wice starosta oraz radni Gacek,Buchajczyk,Biesiada,Brzustowicz,Zaniewska,Lubieniecki,Bil,Jagiełło oraz Konopelski tworzący klub radnych popierających opalonego bohatera ,to szkoła Pełczycka.Reasumując w powiecie panuje krąg zaklętych więzi dających smutek wyborcom a pociechę i kasę swoim

74 komentarze:

 1. złodziejska szarańcza nas wykańcza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak taki ubogi zestresowany idiota moze byc starostom? Jakim prawem placicie mu pensje z moich podatkow?

   Usuń
  2. Śliżewski i Bil trzymają się zębami i pazurami koryta.

   Usuń
  3. Najśmieszniejsze z tego wszystkiego jest to, że nasi radni których wybraliśmy, dają akceptację temu opalonemu pajacowi. Starosta z Pełczyc, Przewodniczący z Pełczyc, dwaj koledzy i rządzą, a dupo lizy z Choszcza i okolic aż im rodzynki wyciągają! Czy ja śnie, czy tak trudno im podjąć racjonalną decyzję, i odwołać przestępcę bez prawa jazdy ze stołka? Ja się pytam? Jeszcze troszkę, a otoczy się swoimi mendami, i nikt go nie ruszy...samochody kupuje, jakieś swoje baby zatrudnia z Pełczyckich wsi. Ja się pytam? Kto to jest? Płacę podatki żeby Śliżewski mógł swoich kolesi i koleżanki zatrudniać? Czy radni łapówkarze, i my tego nie widzimy? Czy wyborcy nie widzą co ten przestępca robi?
   Starosta nie ma honoru, on sam będzie trzymał się stołka nogami i rękami, przy okazji korumpował wszystkich wokół....kupował samochody i bawił się za nasze pieniądze!!

   Usuń
  4. Rządzą nami sprzedajne świnie, które tylko patrzą aby napchać swoje tłuste ryje.

   Usuń
  5. Bil i Śliżewski to świetny duet do zarządzania ciemną masą z Choszczna ;)))))

   Usuń
  6. Śledziu jak długo będziesz jeszcze robił z siebie idiotę ???

   Usuń
  7. Nie dość że kradną to jeszcze chronią przestepcow

   Usuń
 2. Państwo radni z powiatu trochę szacunku dla swoich wyborców i samych siebie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pani radna Kaszak,zastanawiam się dlaczego w pani tyle nienawiśći do dawnych przyjaciół mam oczywiście na myśli:S. Gacka,K Bila itd.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy odróżnić koleżenstwo od służby dla społeczności powiatowej ,tylko uczciwość i zdrowe morale pozwoli wypełniać zadania rzetelnie dla ogółu.Pamięajcie radni ,że nikt Was na siłę nie ciągnie na radnego,tylko wasza wola o tym decyduje,jeżeli tak to zachowujcie się etycznie wskazując ,że prawo to nie tylko slogan

   Usuń
  2. Wedlug ciebie moga nami rzadzic pijane czerwone swinie ? Rzygać mi sie chce.

   Usuń
 4. wszedzie bajzel, w gminie kradna w powiecie kradna
  jak tu zyc?
  ciekawe czy starosta tez ma swoia prywatna straz jak burmistrz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. strażą dla opalonego to sekretarz LUSI,niważne dla niej prawo,lecz dobro opalonego,który sowicie za to płaci.Jej idea ,ze wola starosty jest prawem powiatu,mieszkańcy muszą jej zdaniem być malutcy jak wchodzą do gabinetu opalonego po to realizowano kosztowne remonty.Wizje Elusi i LUSI niemało nas kosztowało ,niektórych nawet pracę

   Usuń
 5. Nauczyciel po jeździe po pijaku ma zakaz wykonywania zawodu a taka menda? Wstyd na całą Polskę. Przestępca ma większe prawa niż uczciwi ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliżewski odzyskał zaufanie do Gacka ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wbrew pozorom Gacek to wyrachowany cwaniak. Wybaczyłam mu zdradę, ale nie umiem zaufać.

   Usuń
  2. Gackowi zamknęli ryj bo myśleli, że to on cały czas sra na nich na zasadzie ja ci krzywdy nie zrobiłem wiec ty mi też nie rób.

   Usuń
  3. Świnia ma więcej honoru niż ten karierowiczów i nieudacznik Śliżewski.

   Usuń
 7. Dlaczego jeszcze nie wyrzucili Bila za jego przekręty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że wśród złodziei panuje zgodna solidarność

   Usuń
  2. Na przykładzie starostwa rozumie co znaczy mafijny układ lokalny.

   Usuń
  3. Bil dopuscił sie szeregu naduzyc byc moze przestępstw w MPGu i Pro-przestepcza Rada Powiatu nie uchylila mu immunitetu. Tak mowia na miescie.

   Usuń
  4. Bil jest już dostatecznie „zgnojony”. I to sam się zgnoił. Popytajcie ludzi w Pełczycach - to mała miejscowość. Szuja, krętacz i oszust usłyszycie pewnie od każdego (którego przypadkiem nie zatrudnił). Popytajcie jak przekręcił Koło Wędkarskie albo jak traktował swoją żonę. Później w teczce Boratyński przywiózł go do Choszczna. Zasłynął tym, że spektakularnie przywalił w kogoś autem po pijaku (wyrok był). Wstawił do MPGK połowę ludzi z Pełczyc (nie mówiąc już o swojej konkubinie), żeby się trochę wybielić i złapać poparcie. Teraz najprawdopodobniej nakradł jak głupi. Płacił za śmietniki, których nie było… a mówią, że na śmieciach nie można się dorobić. Dom też mu MPGK za darmo zbudował. Sam widziałem jak kopareczki pomykały u niego „na posiadłości”. Wszystko za nasze pieniądze. Nie mówiąc już o wycieczkach na GP do jakichś Indii i Chin, które fundował mu diler samochodowy. Teraz wiecie dlaczego MPGK ma taką „nowoczesną flotę pojazdów”…? Przekręt na przekręcie... a Wy tego Bila bronicie jak ognia. Swój do swego ciągnie :)

   Usuń
  5. Dostał dyscyplinarkę art .52 "popełnienia przez pracownika w czasie trwania umowy o pracę przestępstwa, które uniemożliwia dalsze zatrudnianie go na zajmowanym stanowisku, jeżeli przestępstwo jest oczywiste lub zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem". Pewnie będzie jak z przestępcą Śliżewskim, że mafia będzie chciała ukręcić sprawie łeb.

   Usuń
  6. Największym problemem Bila jest to,że za duzo wie o przekrętach Adamczyka.
   A że nie chciał brać w tym udziału...
   To musiał zostac usunięty.
   Usuń
  7. Pewnie chciał kraść na dwa fronty, ale zostalo to dostrzezone. Zgubiła go chciwość. Wiedział, że Rada Powiatu jest pro przestępcza i nawet jak wpadnie to go przykryją.

   Usuń
 8. Zachowanie radnych Zaniewskiej, Buchajczyk i Biesiady podczas ostatniej sesji pozostawia nie smak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te Panie są pachołkami przestępcy cwanymi szujami które dla kasy sprostytuują się z każdym. Pospolite bydło, które dorwało się do władzy. Żałosne plewy rządzą nami.

   Usuń
  2. Zaniewska powinna zrezygnować z radnej! Z tym kim szła do wyborów z tymi powinna zostać! . Sprzedała się za stołek członka zarządu.

   Usuń
  3. Zgadza się Zaniewska to sprzedajna szuja Kiedyś PiS, kiedy to się opłacało, a potem lojalna grupie pro przestępczej. Ta pani nie ma grama godności, zwykła sprzedajna szuja

   Usuń
  4. to samo buchajczykowa z samoobrony do sld

   Usuń
  5. Po co miałbym coś tutaj więcej dodawać ? Bardzo trafnie. Te trzy babska zamiast lizać dupska swoim mężom to liżą dupę takiemu biednemu ojszczymurowi i zestresowanemu obsrańcowi.

   Usuń
  6. Wstyd Pani Basiu, że upadła Pani tak nisko , aż żal patrzeć...

   Usuń
  7. Nie śmiejcie się z naszej pasztetowej "świętej trójcy".

   Usuń
 9. Obejrzałem sesję. Starosta powiedział prawdę o p. Kaszak. Przecież wszyscy od dawna wiedzieli w Choszcznie że w czasie zwolnienia lekarskiego w październiku 2011 była na zagranicznych wojażach we Włoszech wraz z koleżankami: żona Adamczyka (też na zwolnieniu), żona wi-ce Andriaszkiewicza i sam wódz Adamczyk.Więc jaką jest dyrektorką i radną pani Kaszak? To widać. Sama więc musi głośno ujadać żeby nikomu nie przyszło do głowy że coś ma na sumieniu.
  I to się nazywa zakłamaniem właśnie.
  Pozdrawiam PANIĄ kaszak i życzę nadal dobrego samopoczucia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz pochodzi od jednej z Pań ze Starostwa ,jedyna różnica ,że nie robiła z siebie dziada jak opalony i nie pobiera kasy z powiatu.Zabierając głos to wie co mówi,nie przechodzi z klubu do klubu jak radny Pan Gacek,Zaniwska ,Brzustowicz i inni radni.

   Usuń
 10. Ale wy się tych pań boicie!!! Radna Kaszak do pięt im nie sięga.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mariusz opanuj się. Do kościoła chodzisz. Przypominam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Można do tego dodać że nieraz zdarzało się Wioli Kaszak wsiąść za kółko po kilku głębszych. Świadków "trochę" jest w Choszcznie i w jej szkółce. Więc taka święta nie jest. Chyba że Krową jest świętą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WIOLA nie posiadała samochdu służowego jak opalony i nie naciąała powiatu na straty. Strzelce Krajeńskie to nie nasz powiat.Oprócz tego nie urzędowała jak opalony w ośrodkach SPA z pracowicą starostwa ,korzytając z samochodu służbowego.

   Usuń
  2. A od kiedy to dyrektorka wiejskiej szkółki ma mieć samochód służbowy? Wystarczy że ma ryczałt na samochód. Trochę za mały bo na dojazdy do Włoch nie wystarczy.
   Swoją drogą niezły przykład dla n-li jak jak można mieć w dupie swoje obowiązki , mając układy u pierwszego i drugiego burmistrza w Choszcznie

   Usuń
  3. Ciekawe z kim starosta urzędował w ośrodkach SPA, jaka to pracownica

   Usuń
  4. Ponoć Śledziowi od stresu już nie staje. Od kilku miesięcy przyjmuje same kutasy. Już nawet Gacek zagląda do jego dziury.

   Usuń
  5. Przecież śledż ma problemy, z powodu nadużywania samochodu służbowego do celów prywtnych!!!. Nikt nie miałby do niego żalu gdyby samochodem tym wiózł chorą żonę do szpitala.Ten samoćhód jest wykorzystywany do celów prywatnych z powodów innych " chorobowych" problemów nurtujących tego pana. Niech to będzie jego prywatna sprawa
   problem jest w tym że koszty niby służbowych wojaży / bez ocen moralnych/ wystarczyłby na kilka rocznych zasiłków dla bezrobotnych!!!! Ktoś w tym samorządzie nie wykonuje swoich obowiążków pracodawcy! Rady nie wykonuje podstawowych obowiążków kontrolnych! Komisja Rewizyjna może nie wie za co pobiera diety. Opzycja strachliwa -śpi. Tak nasi radni reprezentują interesy wyborców tego powiatu. Pani radna buchajczyk/ gdyby dzisiaj pani była w opzycji- co powiedziała by swoim
   wyborcom z gminy Drawno? którzy nie mają na chleb??? Kampania wyborcza niedługo !

   Usuń
 13. Racja! Gwiazda to z niej żadna. Gdyby nie układ z gminą czyli burmistrzem byłaby nędzną karykaturą wiejskiego dyrektora. Ma swoje 5 minut niech poszaleje. tylko co dalej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Wiolu gratulacje!!!
   Proszę się nie przejmowac jadem gadów i gadzin powiatowych. Tylko pani ma odwagę reprezentować opinię wyborców na temat śledzia. Przecież ta karykatura nie tylko fizyczna ale i psychiczna dawno straciła tytuł
   do reprezentowania powiatu, rady , zarządu i mieszkańców powiatu.Czy sledż nie był dyrektorem wiejskiej szkółki?Jego paranoiczne wizje jak pokazuje ten blog nie mają społecznego poparcia
   Nie sprzedała się Pani tak jak Gacek,Puczyński,Buchajczyk, Zaniewska, Brzustowicz Bil, Kołodko itp.Proszę się nie podawać tak trzymać!!!! Nie jest to łatwe, bo te powiatowe gadzinki będą jeszcze tym jadem
   zatruwać!!!. Tylko zapomnioały o jednym że to nie one ale wyborcy decudują!!!!!!!!!!

   Usuń
  2. To Kołodko zapisała się do do zorganizowane grupy przestępcy Śliżewskiego ? A była przecież radną gminną.

   Usuń
  3. Następna sprzedajna suczka zestresowanego palanta. Ten dziad z pełczyc obstawia się samymi aniołkami. Może mówią do niego Czarli ?

   Usuń
  4. Charlie i jego nowa Lola Mariola haha

   Usuń
  5. A burdel mama tego całego SZEMRANEGO CHAŁATAJSTWA to LUSI spad po Adamczyku.

   Usuń
  6. Te kurestwo powiatowe to już jakaś zaraza. Jedyna nadzieja w agencie gacku.

   Usuń
  7. A pani Wiola to nie pamięta już przyjaźni i zażyłości z Gackiem? Mało to godzin przesiedział u niej w Sławęcinie w jej gabinecie? A kto mu załatwił posadkę w gminie u Robcia? Przecież jakby jej pozwolili to sprzedała by wszystkich za stołek starosty. I niby taka święta?

   Usuń
  8. Mówiłam, że Śliżewski sobie nie poradzi bez Gacka.

   Usuń
  9. Z Gackiem daleko nie zajdzie. Do następnej przeceny lub wyprzedaży. Gacka ulubione pytanie to "za ile". Sprzedajna gnida

   Usuń
  10. Nadzieja tylko w Gacku!!!
   Ha,ha,ha!

   Usuń
 14. Ludzie, ale się nakręcacie. Dajecie sobie upust, który nic nie wnosi. Żadnej konstrukcji, to jakieś "pomyje" co wy tutaj wypisujecie.Zaraz będzie na forum kto z kim śpi?? Czy nie możecie pilnować własnego podwórka????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy wyborca ma prawo wiedzieć co się dzieje u CELEBRYTY

   Usuń
 15. Kółko wzajemnej adoracji się zebrało i zaczyna mówić o męskości naszego Lesława haha. Czyżby zdradzał swoją rybkę ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może znowu ją zabierze do SPA samochodem służbowym

   Usuń
  2. To ją wozi bez prawka? Bezczelny! Ciekawe?

   Usuń
 16. ten impotent opalony może tylko pomarzyć o prawdziwych kobietach. Razem z Puczkiem tworzą gejowski duet w swoim urzędzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gejem albo lesbą to ty jesteś sprzedajna dupo!

   Usuń
 17. widze ze w sarostwie dzieje sie tak samo jak w urzedzie miasta

  OdpowiedzUsuń
 18. moze mi ktos wytłumaczyc dlaczego burmistrz wyrzucił swojego kolege bila?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. GCto dupku!

   Usuń
  2. Bil nie chciał podpisywać dokumentów podrzucanych przez Adamczyka. Burmistrz chciał rozpierdolić całe przedsiębiorstwo, po kolei wszystko posprzedawać a Bil był temu przeciwny.Za dużo wiedział o przekrętach Adamczyka.Dlatego też Robcio musi go teraz totalnie zgnoić,bo Bil jest dla zbyt dużym zagrożeniem

   Usuń
  3. Po co Adamczyk zatrudnił Siódmaka, który w MPGK nie zna się na niczym kompletnie,no po co?
   A no po to żeby mu podpisywał wszystko to czego nie chciał Bil i nie pytał o nic(bo i tak pojęcia o niczym nie ma). On ma się tam tylko uśmiechać.

   Usuń
  4. to skoro tak jest to dlaczego nikt nie złoży doniesienia do CBA?

   Usuń
  5. Znajoma mi powiedziała że na ostatniej sesji powiatowej Radni odmówili pociągnięcia Pana Bila do odpowiedzialności. Tak samo jak było ze starostą kiedy się upił i prowadził samochód. Aby unormować życie naszego Powiatu trzeba usunąć ten rak pełczycki bo ta padlina już śmierdzi na całą Polskę.

   Usuń
  6. Adamczyk postępuję według zasady stawiać na ludzi z którymi można konie kraść a kiedy już mu są oni nie potrzebni spuszczać ich w klozecie tylko przez nie uwagę spuści się sam bo jest pazernym głupim matołem dlatego mądrych wokół jego już nie ma zostali tylko umoczeni i głupi

   Usuń
 19. Lusi i Elusi wyborcy się nie nakręcają ,ale mają prawo wiedzieć ,co wyprawia opalony Starosta,ile Panie pobierają kasy z powiatu,jak oszczędza się na nauczycielach.Jaka panuje unas sprawiedliwość,oraz cwanictwo opalonego starosty w najgorszym wydaniu,ponadto cynizm klubu radnych rządzących.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani dyrektor! Ma Pani prawo na sesji o to zapytać. W końcu ma Pani moralne prawo do tego. Jest Pani uczciwą, skromną, nieskazitelną w swojej moralności, radną Platformy Obywatelskiej powiatu choszczeńskiego, dbającą o dobro wszystkich mieszkańców powiatu w myśl hasła "by żyło się lepiej". Jeżeli dodam że charytatywnie pomaga Pani i wspiera siebie i swoich najbliższych by im żyło się najlepiej, to wręcz musi Pani to uczynić.
   Będę obserwować Pani poczynania i od czasu do czasu je skomentuję według zasad i reguł tu panujących. Pozdrawiam.

   Usuń
 20. http://www.dobrzypolitycy.pl/lokalizacja/polska/woj-zachodniopomorskie/powiat-choszczenski

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty