czwartek, 20 lutego 2014

Skutki nadużycia ”pozytywnej szajby”. - Olgierd

Kilka dni temu w „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł sędziego Sądu Okręgowego w byłym Sądzie Rejonowym w Choszcznie. Sędzia Zbigniew Łasowski ubolewał, nad tym, iż sędziowie nie mogą skupić się na orzekaniu.
Autor tekstu, koncentruje się na chaosie panującym w polskim wymiarze sprawiedliwości związanym z reformą sądownictwa. Z punktu widzenia obywatela, uważam, że sędziowie powinni skupić się na orzekaniu, do czego są zgodnie konstytucją powołani, a nie angażować się w sprawy polityczne.
W woli wyjaśnienia, Sąd Najwyższy w pełnym składzie podjął w dniu 28 stycznia 2014 r. uchwałę udzielającą odpowiedzi na zagadnienia prawne przedstawione przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego w związku z dokonanymi przez podsekretarzy stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości sędziów sądów zniesionych przez Jarosława Gowina.
Zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego, wiceminister sprawiedliwości nie ma prawa, w zastępstwie ministra, podpisywać decyzji o przenoszeniu sędziów sądów rejonowych, ale wydane wyroki zostają w mocy.


Jednakże na tle tej sprawy, w ostatnim czasie, pojawił się problem związany z odmową orzekania, który dotknął również mieszkańców Powiatu Choszczeńskiego. Sędziowie byłego Sądu Rejonowego w Choszcznie, odmawiając orzekania, nie liczyli się z uwarunkowaniami społecznymi, mieli również gdzieś wartości konstytucyjne, takie jak pewność i zaufanie obywateli do prawa.
Wielokrotnie zdarzało się tak, że strona postępowania czy świadek, po przybyciu do Sądu Rejonowego w Myśliborzu Wydział Zamiejscowy w Choszcznie, w terminie oznaczonym w wezwaniu, zamiast rozprawy, mógł zapoznać się jedynie z umieszczoną na drzwiach sali rozpraw, małą karteczką, na której widniała lakonicznie sformułowana informacja, z treści której obywatel mógł dowiedzieć się, że sprawa nie odbędzie się z powodu Uchwały Sądu Najwyższego z dnia 17 lipca 2013 r., sygn. akt. III CZP 46/13. Zwykłemu obywatelowi, który nie był zastępowany przez zawodowego pełnomocnika, uchwała ta nic nie mówiła, ale chyba każdy wie, że wskazanego w wezwaniu, stawiennictwa obowiązkowego lekceważyć nie można. Wezwany musi czasami pokonać kilkunastu kilometrową trasę, uzyskać zwolnienie z pracy, żeby jak się okazało „pocałować” w sądzie przysłowiową klamkę. Niektórzy sędziowie Wydziału Zamiejscowego w Choszcznie, zadaje się zapomnieli o złożonym ślubowaniu: "ślubuję uroczyście jako sędzia sądu powszechnego służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie, sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa, bezstronnie według mego sumienia, dochować tajemnicy państwowej i służbowej, a w postępowaniu kierować się zasadami godności i uczciwości."
Z punktu widzenia zwykłego obywatela, wniosek byłego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, który domaga się zwrotu wynagrodzenia od 136 sędziów, którzy odmówili orzekania w obawie o ważność swoich wyroków, wydaje się być zasadny.
Na stronie Prawik. pl czytamy wypowiedz byłego ministra sprawiedliwości:
„Widać wyraźnie, że ta grupa sędziów, ludzi, którzy powinni stać na straży prawa, wykorzystując kruczki prawne, wykazała lekceważenie dla tego prawa - powiedział na konferencji prasowej 29 stycznia szef partii Polska Razem. Zapowiedział jednocześnie, że zwróci się do ministerstwa sprawiedliwości i Krajowej Rady Sądownictwa o możliwość ukarania tych – jak to określił – „świętych krów”.”
W woli przypomnienia, kilku Sędziów Wydziału Zamiejscowego w Choszcznie poszło w swoim buncie dalej, bowiem wystąpili oni z początkiem 2013 r. z wnioskami do Krajowej Rady Sądownictwa o przeniesienie w stan spoczynku w związku ze zniesieniem sądów.
Takie zachowanie nazwałbym „pozytywną szajbą”.


link do tekstu: http://www.prawnik.pl/wiadomosci/sedziowie/artykuly/774296,gowin-wzywa-136-sedziow-by-oddali-swoje-wynagrodzenia.html

http://prawo.rp.pl/artykul/2,1087904-Lasowski--Co-nam-pozostalo-z-pozytywnej-szajby.html?p=2

61 komentarzy:

 1. Namawiam do przeczytania artykułu Elizy Michalik pt. "136 wspaniałych sędziów". ( http://elizamichalik.natemat.pl/90393 )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O nasi sędziowie zajmują miejsca od 130-135. Szkoda, że nie ma listy sędziów którzy wykorzystując okazję, chcieli przejść na emeryturkę w wieku trzydziestu-kilku lat.

   Usuń
  2. Jest taka lista : www.krs.pl/bip/files/992013.03a.pdf
   czyli Cicierski Piotr, Kaczor Marzena, Klimczak Tomasz, Łasowski Zbigniew, Smoczyk Monika i Zawicki Mariusz.

   Sędzia okręgowy Z. Łasowski pracujący w sądzie rejonowym nie zająknie się, że nie orzekał i bigiem złożył wniosek o przejście w stan spoczynku. Cóż - nic nie zaskoczy - wszak to on został prezesem sądu rejonowego w Choszcznie po ogłoszeniu stanu wojennego. Miał zaufanie towarzyszy. Jakiż teraz moralista.

   Usuń
 2. Tonący brzytwy się chwyta. Gowin, mimo że nie jest prawnikiem, dobrze wie,że nie ma żadnych podstaw prawnych do domagania się zwrotu wynagrodzeń od sędziów i ich ukarania.Jego działanie to czysty populizm i propaganda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tego co wiem, cieszył się zaufaniem nie tylko towarzyszy. W wolnej Polsce był prezesem sądu przez trzy kadencje ( 12 lat ). Dłużej nikt nie był i już nie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 4. ..a tam... Łasowski faktycznie pogubił się i nie wie co ma teraz robić. POdobnie było zreszta z jego pracą....historia nie jest pozytywna dla niega ale rzetelna, z konieczności prawdziwa i dowodowo uzasadniona. Nie warto o nim pisać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rzeczywiście lepiej bić pianę i znowu wrócić do personalnych ataków szkalujących starostę, burmistrza, radnych i innych. Takie prowincjonalne bagno.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cytat z w/w artykułu E.Michalik:"Sędziowie, którzy w tej sytuacji odmówili orzekania...są sędziami z prawdziwego zdarzenia, prawdziwymi strażnikami prawa i demokracji, ludźmi uczciwymi i przyzwoitymi, wiernymi misji wymiaru sprawiedliwości i przede wszystkim-ludźmi, którym możemy ufać, bo wiemy, że maja zasady i zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności i kompetencji lub niekompetencji swoich politycznych zwierzchników, będą stać na straży prawa"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tak ma wyglądać stróż prawa to ja dziękuję za taki wymiar sprawiedliwości.

   Usuń
 7. Niewątpliwie ten artykuł to ważne wydarzenie w życiu naszej społeczności.Sama słyszałam wiele pochlebnych opinii o nim. Z tego co wiem, nie jest łatwo o publikację w tak poważnym dzienniku jak Rzeczpospolita. Nie wszystko redakcja puszcza, dużo tekstów jest odrzucanych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A cóż w nim takiego niezwykłego? To, że skończył się czas bezkarności i trzeba wrócić do pracy? Szkoda, że sędziowie nie dziękowali Gowinowi za dobrze płatny urlop!!!

   Usuń
 8. juz po slizewskim to koniec

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. od nadmiaru pączków?

   Usuń
 9. A co takiego się stało, że to już koniec? Jest wyrok WSA?

  OdpowiedzUsuń
 10. Zginął w wypadku drogowym. Pijany Adamczyk go przejechał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypomina się dobry kawał - nieprawdą jest jakoby wojska radzieckie stacjonowały na Kubie. Prawdą jest natomiast , że z braterska pomocą przebywa tam pułk kozaków kubańskich.

   Jaki tam pijany Adamczyk, ..... prawda jest natomiast. ......

   Usuń
 11. zapadł wyrok

  OdpowiedzUsuń
 12. Z tego wynika, ze odpada dwóch kandydatów na burmistrza Choszczna !!! SUPER

  OdpowiedzUsuń
 13. Zostaje biedny Wampirek-Gacek padliną się pozywi

  OdpowiedzUsuń
 14. Ponoć badali nietoperze wokół Wardynia w związku z wiatrakami. Gackom nic nie szkodzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale` tylko tym co są karmieni kartoffelsalat ....

   Usuń
 15. Polecam ten artykuł :
  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/775236,reforma-gowina-wymiar-sprawiedliwosci-nadrabia-zaleglosci-po-sedziach-ktorzy-wstrzymali-sie-od-orzekania.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbyszek, no przestań. Mało że napisałeś artykuł, sam siebie lansujesz, każesz pisać rodzinie blogi to jeszcze grudź do medalu wypinasz ??? ( dla nie rosyjskojęzycznych grudź - klata piersiowa do przyczepiania MEDALI) MY NAPRAWDĘ WFSZYSCY W POWIECIE SLIŻA WIEMY, ŻE JESTEŚ WIEEEEEELKIIIIIII ? TYLKO TERAZ NIE PRZEJDŹ W STAN SPOCZYNKU, jak na wiosnę chciałeś. Wielka by to strata była, gdyby TAKA osoba ubyła.

   Usuń
 16. Adamczyka nikt nie złapał na jeździe po pijaku. A na Gacka może zawsze liczyć, tak jak na innych dających się przekupić- ostatnio "załatwił" sobie TW Jabłeckiego. Adamczyk to przyzwoity Pan, który ma kilka zadań do wykonania. Jedno mu idzie bardzo dobrze- zadłuża gminę na potęgę- a przy tym ględzi, że zadłużenie spada. Tam gdzie on jest wiadomo, że dobrze się dziać nie będzie. To Pan i Władca mający gdzieś ludzi mających własne zdanie i godność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. człowieku ogarnij się i przestań powtarzać te bzdety o zadłużeniu. ostał wybrany przez ludzi i to w pierwszym rozdaniu.Więc daruj sobie opis typu ,, ma wszystkich gdzieś itp. Nie głosowałeś na niego -twoja sprawa ale nie p.... że ma wszystkich gdzieś. Co do zadłużania to pierw zapoznaj się z budżetem gminy a nie słuchaj sloganów. Masz tam wszystko jak na dłoni a jak nie rozumiesz to zapisz się na kurs ekonomi

   Usuń
 17. odezwał się utrzymanek Adamczyka sam się ogarnij i doucz Adamczyk roluje tak samo dług jak i mieszkańców tej gminy od samego początku koszt tego rolowania rocznie to kilka milionów złotych,jego wybór to największa porażka tego miasta został wybrany dzięki kłamstwom wódzie czy winie dzisiaj już te jego numery nie przejdą i za parę miesięcy okaże sie że przy pierwszy rozdaniu oderwie się go od koryta tak samo szybko się sam wcześniej przyspawał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znowu ogólniki. Piszesz kilka milionów, Pofatyguj się do materiałów źródłowych i podaj prawdziwą sumę co do 1 zł. Faktycznie za parę miesięcy okaże się kto wygra i ty ani ja tego nie wiem - więc daruj sobie wyrokowanie. A do poniższe odpowiedzi to -sam się wyp......zamiast słuchać-więcej przyjemności będziesz miał.

   Usuń
  2. socjotechnika gościu - dlaczego ktoś ma podawać konkretne kwoty - masz rozumek , wejdź bip Choszczno, zakładka budżet i porównaj rok do roku. Dlaczego ktoś ma TOBIE udawadniać , że 30 mln jest więcej niż 25 mln. Ty rozumku nie masz ??? Pier...lenie o zachowanych wskaźnikach jest takim samym ględzeniem jak braterska współpraca Putina i Tuska. W bulu i nadzieji.

   Usuń
 18. Pierdol, pierdol. Ja posłuCHAM.

  OdpowiedzUsuń
 19. Pisanie i wszelka dyskusja o Adamczyku to porażka , a ci co Go popieraja to chyba TW Jabłecki czy Włudarski. Takiego pokroju ludzie w tej gminie to odpad. Tutaj się nie pierdoli tylko konkretnie dyskutuje. Nie bój sie jak zabraknie Adamczyka przykleisz sie do następnego, bo widać,że jesteś dupolizem. Ciekawe co za parę lat opowiesz dzieciom, zobacz jaki teraz jest w tym mieście syf, którego do tej pory nie było, a Ty dalej bazujesz na obiecankach, Musisz wiedzieć, że jesteś ostatnim zwolennikiem Adamczyka, nie sadzę, ze piszę do Włudarskiego, Jabłeckiego czy Jędrowskiego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty --a wróżysz przyszłość i przepowiadasz wydarzenia- bo jak czytam twój wpis to zastanawiam się czy masz wszystkie klepki.Skąd wiesz co będzie za kilka miesięcy. Cztery lata temu takie ,,klakierki"jak ty głośniej miauczały i co - pierwsza tura i koniec

   Usuń
  2. Po pierwsze Adamczyk jako filar PO cztery lata temu wygrał bo PO w sondażach sięgało 50 % dzisiaj do tych oszustów wstyd się przyznać a co dopiero na nich głosować po drugie druga kadencja Adamczyka opierała się tylko na spłacie zadłużenia z poprzedniej kadencji, rolowaniu w związku z tym zadłużenia i sprzedaży majątku czyli na nic nie robieniu
   po trzecie wszyscy się przekonali naocznie jakimi metodami Adamczyk uzyskuje większość i jakimi nieudacznikami się otacza po czwarte wóda i wino po wyrokach z Wałbrzycha nie rokują tak dobrze jak kiedyś więc dobrze napisałeś pierwsza tura i koniec z Adamczykiem !!!

   Usuń
  3. Oczywiście, że Adamczyk ma duże szanse wyborcze. Kapitał finansowy ma. W każdej wiosce organizowany jest dzień kobiet czyli KGW ze skutecznością. Poza Wardyniem. Sołtysi na sznureczku i na listy wyborcze. Nowe kluby sportowe i wsparcie finansowe z gminy. Żony, ciotki i córki zatrudniane w Gminie - tak dla przykładu : pani Szyszka, pani. Apoczkin, pani Borkowska itp. Słusznie wygrywające przetargi firmy typu : Kaszak, Apoczkin, Kolasa, Kobeszko. Dlaczego ma nie wygrać ???

   Usuń
  4. Po pierwsze w takich małych miejscowościach większość wyborców nie patrzy na to z jakiej partii jesteś tylko identyfikuje cie po nazwisku itp.Zdobywania większości w radzie to niech się opozycja od niego uczy bo są to typowe zagrania polityczne( i to wzorcowe). A jak Ci się to nie podoba to nie zajmuj się oceną polityki tylko idź do kościoła. Z tym nic nie robieniem i rolowaniem długu to rozumiem że masz zaćmę i jaskrę. A co do wyborów za klika miesięcy to się zobaczy-- więc nie wyrokuj bo znowu będziesz kłapał po wyborach że lud jest głupi i ślepy. Tak się przejmujesz Adamczykiem. Zobacz co zrobiła opozycja. Jedni są wiecznie w opozycji od kilku lat - bo tak wygodnie i bez odpowiedzialności. A to nowe ugrupowanie co się odłączyło od burmistrza nie zrobiło kompletnie nic- to był skok na kasę. Zobacz kto się odłączył i co zrobił- wielkie g...

   Usuń
  5. Właśnie to nowe ugrupowanie przejrzało na oczy i wyszło na ludzi. Jaki to był skok na kasę, kto w opozycji widział kasę? Kasę to może mieliby u Adanczyka, a dlaczego Jędrowski szmaci się i próbuje wrócić do Adamczyka,bo właśnie tam u niego miał kasę i po kasę wraca. O czym Ty piszesz, a przede wszystkim o kim, w tej grupie są poważne osoby,m.in.Pani Mitera lub Pani Kołotko, uważam, ze tą kasę o której mówisz mają głęboko gdzieś. Jeszcze raz powtarzam w opozycji nie ma kasy, a jedynie jest komfort, że nie trzeba się czerwienić ze wstydu za takiego burmistrza jakiego Ty hołdujesz!!!! Pozdrawiam, życzę kolejnej fantazji

   Usuń
  6. żyj nadzieją, a co do typowych zagrań politycznych pijak pijaka przeciąga na swoją stronę to są wzorce chyba tylko dla takiego bezmózgowca jak ty , Adamczyk pruje publiczną kasę po to tylko żeby "kolesie" mieli robotę i był zbyt na materiały w" zaprzyjażnionej" hurtowni budowlanej trzeba być ślepym głuchym i do tego głupim żeby tego nie widzieć

   Usuń
 20. Wszyscy wiedzą że adamczyk jeździ po pijanemu i to nawet po imprezach z udziałem policji czy prokuratury jak się wyraża baśka mnie najlepiej lubi.
  to że nie ma kto go dzisiaj powstrzymać przed kolizjami po pijanemu złodziejstwie łamaniu notorycznie prawa to nie znaczy że nie jest pospolitym łajdakiem.

  OdpowiedzUsuń
 21. Wszyscy wiedzą że adamczyk jeździ po pijanemu i to nawet po imprezach z udziałem policji czy prokuratury jak się wyraża baśka mnie najlepiej lubi.
  to że nie ma kto go dzisiaj powstrzymać przed kolizjami po pijanemu złodziejstwie łamaniu notorycznie prawa to nie znaczy że nie jest pospolitym łajdakiem.

  OdpowiedzUsuń
 22. a ty nie jeździsz?

  OdpowiedzUsuń
 23. Odpowiedzi
  1. Adamczyk weź pogoń Siudmaka do roboty i niech posprząta skwerek na przeciwko kulturalnego domu jak się idzie do skarbówki. Jest tam jeden wielki syf. Wstyd. Tamtędy chodzą ludzie do ChDK.Wstyd! wstyd! wstyd1 Krawiec jak przeczytasz na blogu ten wpis to powiedz o tym wpisie swojemu dobroczyńcy.

   Usuń
  2. Krawiec żeby coś zobaczyć mósiał by wyciągnąć głowę z Adamczyka dupy

   Usuń
  3. Zagłoba mówi - Azja zejdź z pala, EEE tam. Azja , no zejdź z pala. A tam .... Azja no zejdz z pala. E tam , mnie tu dobrze, ja nadziany.
   Może Krawiec lubi ciasne i ciemne, acz ciepłe i przytulne zakamarki. O gustach się nie dyskutuje.

   Usuń
 24. Taki syf jak koło ChDK-u jest w całym mieście.Krawiec zrób w końcu promocję dla tego miasta i pogoń tego włodarza do robienia porządku. Tylko jedna uwaga jak będa zamiatać chodniki na ul.Wolności to niech sprzatają delikatnie, bo się polbruk rozlasował i moze się bardzo kurzyć

  OdpowiedzUsuń
 25. No i mamy gorączkę przedwyborczą. A ja uważam, że po Adamczyku potrzebny będzie porządny finansista a nie półgłówek rodzinno-przyjacielski z polecenia znajomych. Adamczyk wie jak wygląda złotówa ale nie wie co z nią pożytecznego zrobić. Wygonić szkodnika i kłamcę z miasta i nie zajmować się juz nim, bo będzie b.dużo porządkowej roboty po tym bałaganiarzu. On jeszcze chce nam "załatwić' wiatraki i biogazownie przed wyborami....pewnie żeby lepiej się mieszkało na wsiach z szumem i smrodem...

  OdpowiedzUsuń
 26. A ja zagłosuję na Adamczyka, bo chcę pracować sam i moja rodzina też....w gminie..

  OdpowiedzUsuń
 27. ..a mi wystarczy kiełbaska przed wyborami i piwko ..za darmo, plus dowózka na wybory.

  OdpowiedzUsuń
 28. Przy takich baranach i z takimi baranami robienie takiej polityki przez burmistrza Adamczyka nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.Po prostu można się opierniczać całe cztery lata, a potem zaistnieć z dnia na dzień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurcze jaki burmistrz? Ten śmieszny facet,prezentujacy na każdym kroku niekompetencję i nieudolność w działaniu łącznie z radnymi takimi jak Szemlij, Jędrowski i Jabłecki, bo się zesikam ze śmiechu

   Usuń
 29. A dla mnie Adamczyk zrobił bardzo dużo dla tego miasta. Za chwilę zaczyna budowę 26 mieszkań komunalnych, czemu pijak Śliżewski tego nie zrobił? I mitera i kołodko. Orggazmu dostajecie mówiąc o opozycji, a co oni takiego zrobili oprócz tego, że są w opozucji. np. pp Kasior-Nahorski w opozycji sa od początku. Ten drugi był nawet przewodniczącym rady i co wtedy mieliśmy? Jeden wielki teatr... już Krawiec przed wyborami wam to przypomni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niech Krawiec przypomni że burmistrz z zastępcą pojechali razem do Egiptu po raz kolejny pomidorowa na zwolnieniu lekarskim a służbowa tojota stoi na lotnisku . jak Adamczyk zaczyna gminną budowę to znaczy że rozpocznie ojciec Adamczyka albo Asia z Dąbrowszczaków lub inne słupy... .

   Usuń
  2. Blog Pełczyce ma sens - tam Włoch pisze konkretnie i ma wiedzę. Warto czytac. Twoje wpisy świadczą , że albo jesteś niedouczony, albo jesteś klakierem Burmistrza Choszczna. W zadaniach wasnych powiatu nie ma budowania mieszkań komunalnych - to zadania gmin. Pierwsza głupota. Nie wiem kim jest mitera, ale Kołodko, jako przewodniczaca rady gminy, zgodnie z ustawą jest wyłącznie od prowadzenia sesji i organizacji prac rady. Wara jej od zadań organu wykonawczego - Burmistrza. Druga głupota. Realizuje się swój program wyborczy będą u władzy. Będą w opozycji nie ma się możliwości tworzenia i realizacji swojego budżetu, ba nawet swoich pomysłów, jeśli Burmistrz ich nie uwzględni. Jeśli opozycja jest silna to może co najwyżej ograniczać np. wydatki gminy, ale i tak majątkiem zarządza Burmistrz. Trzecia głupota. Wpisując takie bzdury wydajesz sobie opinię taką jak obecnie Putin , że wojsk rosyjskich nie ma na Krymie. POczytaj wpisy Paocelli w blogu Pełczyce, to się trochę poduczysz.

   Usuń
  3. Krawiec lepiej niech się nie ośmiesza, wszyscy wiedzą i się z niego śmieją, bo jak nie lizał dupy Adamczykowi , to pisał dla Lubuskiej co faktycznie w mieście się działo i chwalił opozycję. Krytykował budżety gminy i zarobki burmistrza oraz starosty. Teraz zachowuje się jak kundel, co mu Pan każe to robi.Czy ktoś myślał, że tak się stoczy? Szczęście, że opozycja miała przewagę przez jakiś okres. Wstrzymane było przynajmniej na ten okres rosnace zadłużenie, to właśnie Jabłecki przy pomocy drugiego ukształtowanego radnego Jedrowskiego dopomogli, że spłata długu została odroczona do 2024 roku.

   Usuń
  4. i dużo przyszło z tego miastu że wstrzymali zadłużenie, Gówno się znasz na ekonomi i wydatkach samorządowych.Doucz się trochę a potem pisz z sensem.Oszczędzaj w swoim domowym budżecie

   Usuń
  5. Tacy znawcy ekonomii jak Ty doprowadzili miasto do 30 milionowego długu i nic specjalnego w tym mieście nie zostało zrobione. W dodatku podatki za wyjątkiem tego roku, bo mówią, że to rok wyborczy były wyrąbane na max-a. Super rozeznanie, bo pewnie liczy się konsumpcja, a w dodatku, który radny do kogo przejdzie i za ile. Biedacy, szkoda tylko, bo jak nie będą wybrani w kolejnej kadencji to jak się nie zabezpieczyli przy Adamczyku na przyszłość to nie przeżyją w takiej rozpuście i przy takiej gospodarce. Zrozum jedno, że przy tych włodarzach ile by nie było pieniędzy to będzie mało, nie na potrzeby ale do dzielenia. Nie jeden PEC musieliby sprzedać i dalej tyły. Słuchaj i czytaj ze zrozumieniem, a jak myślisz o czymś innym to nie zabieraj głosu, nie krytykuj kogoś, nie pisz bzdur. Ja może się nie znam, a Ty tym bardziej.

   Usuń
  6. ......i to jest słuszna racja !!!!

   Usuń
  7. sama obsługa takiego zadłużenia licząc dwie kadencje Adamczyka to kwota grybo powyżej 20 milionów złotych tyle kosztuje wygodne życie burmistrza w tym mieście płacac mu jeszcze kilkanaście tysiecy złotych wynagrodzenia a jego zastępcy jeszcze więcej to po co zajmować się zadłużeniem lepiej dalej je rolować można sobie tylko wyobrazić ile by było można za to zrobić w naszej gmnie posłuchajcie jego chorej argumentacji chce robić dworzec za trzy miliony złotych !!! oczywiście za pożyczoną kase !!!koszt pożyczka według niego to ok 4 % powiedział to jak za darmo tylko te za darmo !!! przez dziesięć lat w który tą pożyczkę trzeba będzie spłacić to jest dodatkowe około milona złotych !!! facet po prostu nie liczy się w ogóle z nie swoją kasą ,wyremontowanie dworca za 4 miliony pytam się to ile on ma metrów kwadratowych powierzchni ? gość poprostu jest oderwany od rzeczywistości albo ciągnie ile może ,ludzie przestańcie się dawać dymać !!!

   Usuń
  8. Teraz ma nową tubę propagandową w postaci telewizji ECHO. Pani redaktor Buczkowska ładnie się wdzięczy do burmistrza bo razem z Krawcem będzie dbać o jego wizerunek. Szkoda, że taka firma, która zawdzięcza wszystko sama sobie dała się kupić i jest na posługi władzy, Panie Sewerynie co z panem się stało? Gdzie wasza niezależność i obiektywizm?

   Usuń
  9. Monopol informacyjny ma kolosalne znaczenie dla władzy. Wieś bez informacji obiektywnej, sołtysi będą tubą propagandową. Problem z miastem też załatwiony . TELSAT JUŻ NIE NAGRYWA, ZOSTAŁO ECHO. Reszta do przemyśleń.

   Usuń
  10. Za radą piszącego kilka postów wyżej poczytałem blog pełczycki. Podoba mi się ten Włoch! Może nie ze wszystkimi jego teoriami i wnioskami się zgadzam, ale przynajmniej z cała odpowiedzialnością twierdzę że facet ma COHONES. Ma odwagę głośno i wyraźnie ogłosić mieszkańcom - wyborcom gminy Pełczyce, że zamierza ubiegać się o stanowisko burmistrza i publicznie ogłasza swoje zamiary i wizje. Każdy z mieszkańców tej gminy może go ocenić, podyskutować z nim i wyciągnąć odpowiednie wnioski- poprę go albo nie. A co się dzieje u nas??? NIC!!! potencjalni kandydaci siedzą cicho, nie ujawniają się i czekają do ostatniej chwili...ale do jakiej i dlaczego siedzą cicho? Boją się? Kogo? Myślę, ze nasze Adamczyki i Kaszaki są za cienkie na „układ zamknięty”. Ja chciałbym wiedzieć szybciej jaką mam alternatywę do pomidorowej zagłady albo solarnej kubańskiej samby! No i co? I nic!!! Czemu się tak dzieje? Czy w tym mieście, albo w gminie nie ma odważnego i rozsądnego, który wstałby i powiedział: "ja spróbuję i zrobię to tak i tak! a pomogą mi w tym właśnie te osoby". Czy pozostając wciąż w ukryciu nie dają możliwości ponownego zagarnięcia a nawet zawłaszczenia tego stanowiska obecnemu burkowi? Nie podoba mi się to i nie akceptuję takiego rozwoju sprawy dlatego APELUJĘ do ewentualnych kandydatów: ujawnijcie się i dajcie szansę sobie i nam (mieszkańcom miasta i gminy) na mądry wybór i lepszą przyszłość w naszej małej ojczyźnie.
   A jeśli mogę kilka swoich uwag co do ewentualnych kandydatów. Ja i większość moich znajomych dosyć mamy już wiejskich politykierów, cwaniaczków z kółka towarzyskiego pod nazwą PO, SLD, PSL czy PiS itp. a po prostu oczekujemy, ze pojawi się człowiek niezależny a przy tym mający minimum wiedzy o zarządzaniu (nie koniecznie teoretycznej), dobierze sobie do pracy kilku podobnych i wyprowadzi nas z dna na jakim obecnie jesteśmy (moralnie i gospodarczo) a nawet pociągnie w górę! Tego sobie i wszystkim życzę!!! I naprawdę z zażenowanie czytam pojawiające się tu wpisy o różnego rodzaju kandydatach – szujach, które od lat żyją za pieniądze społeczne i od lat nic dla tego społeczeństwa nie zrobiły mam tu na myśli pana G (jak ten nietoperz|), osoby z rodziny K( z różnych ziaren) itp.! Nasza społeczność naprawdę potrzebuje nowych twarzy. Nowych dynamicznych i otwartych ludzi, którzy z pasją i poświęceniem wezmą się do pracy na rzecz miasta i ludzi. I nie bójcie się…demokracja ma to do siebie, ze decyduje większość, więc jeśli zdobędziecie większość to moc będzie z WAMI!

   Usuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty