wtorek, 28 czerwca 2011

YouTube - OPOZYCJA w sprawie absolutorium Choszczno IX sesja Rady Miejskiej

YouTube - OPOZYCJA w sprawie absolutorium Choszczno IX sesja Rady Miejskiej

64 komentarze:

 1. Co to za guru jest tym jedynym użytkownikiem? .....dziady czerwone,jakim prawem jacyś "DYZMIACY" manipulują informacją. Ktoś mi TO wytłumaczy? Przewodniczący Rady ,z-ca przewodniczącego,czy Wy o tym wiecie???

  OdpowiedzUsuń
 2. Opozycja czy koalicja w sprawie absolutorium? Coś ten tytuł jest nie za bardzo zrozumiały.

  OdpowiedzUsuń
 3. Koalicjanci omotali cesarza,suto kazali się opłacać,na jego koszt jedli i pili, a za to łapki podnosili.Słowem nic takiego wielkiego dla miasta nie zrobili,wodza i siebie z torbami puścili...

  OdpowiedzUsuń
 4. Stefański i Bil to zdrajcy

  OdpowiedzUsuń
 5. EEtam, zaraz zdrajcy. Chłopaki uciekają z tonącej łodzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Po prostu przejrzeli na oczy,dostali cudownego uzdrowienia,bo do tej pory byli zaślepieni.W zasadzie Stefański zalicza się do tej klasy radnych, którzy nie wiedzą co się dzieje na obradach sesji.Dobrze,że znalazł sie taki Bil,który może coś zdziałać ,ale co on może jeden zrobić jak ta reszta jest urobiona w układach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przecież brak tego absolutorium nic dla nas nie zmienia. Dla burmistrza tez to nie jest tragedia dalej wszystko zostaje po staremu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Może nic nie zmienia,ale ogólnie sytuacja finansowa nie jest już dzwonkiem alarmowym lecz dzwonem na trwogę.Faktycznie, brak absolutorium powinno odsunąc burmistrza od wydawania decyzji.Kierowca bez prawa jazdy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kierowca bez prawa jazdy w zasadzie potrafi jeżdzić,a nie może,a burmistrz bez absolutorium nie potrafi rządzić,a rządzi.

   Usuń
 9. Dlaczego zdrajcy?Jak długo mozna głosowac i potwierdzac z opuszczoną głową bzdurne uchwały?W końcu czas na odwagę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Na początku kolesiostwo, praca dla znajomych i dla rodzinki, a z brakiem funduszy bałagan, chaos, złe emocje i w ten sposób doprowadziło do braku zaufania.Tak, tak państwo radni.Adamczyk powinien Was też rozliczyć jaką dostawaliście u niego michę.Dla niektórych ta rada to życie uratowała.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wystarczająco sprytni by zdobyć władzę, ale załośnie nieskuteczni przy sprawowaniu tej władzy,a władza niestety nie bajka.Dlatego dzisiaj mamy władzę w stanie katastrofalnym albo agonalnym.

  OdpowiedzUsuń
 12. Odrodzenie się sypie, a Adamczyk zawiedziony, że nie ma od nich zaufania.Wylewanie krokodylich łez.A powiadają,że stara miłość nie rdzewieje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy Waszym zdaniem jest w tej radzie ktoś , kto zasługuje na to ,żeby być radnym ? Ktoś , o kim można powiedzieć ,że jest oszczędnym , gospodarczym , komunikatywnym mającym jakiekolwiek osiągnięcia??? Kto z nich osiągnął COŚ(własna praca,pomysły,zaangażowanie,praca po 20h) co daje mu dumę z tego ?
  Czy ten zarząd biorąc taką kasę ma poczucie wstydu, że ich zarządzanie daje biedę miastu a sami biorą kasę dlatego ,że przychodzą na radę

  OdpowiedzUsuń
 14. Przed wyborami był worek obietnic, a po wyborach tak jak mówi stare powiedzenie: obiecanki, cacanki, a głupiemu radość. Jedyna satysfakcja, że takiego burmistrza wybrała nam wieś.Skoro został wybrany burmistrz to znalazła się grupa radnych, która chciała skorzystać z "prawa koryta"i kto tutaj ma poczucie wstydu?A potem patrzymy na głosowanie:15 do 6.Liczy się ilość, a nie jakość. Przykre to, ale prawdziwe.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bez przesady,bo z tej grupy można wybrać kilku radnych, którzy posiadają jakiś autorytet i klasę .Jest ich po prostu nie wielu. Liczą się i rozumią biedę miasta, a reszta musi się uczyć

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. którzy radni zasługują na II kadencję?,którzy radni posiadają autorytet(jeśli obecni w tej radzie jakikolwiek posiadają) i co to ma wspólnego z zarządzeniem sensownym? któremu kandydatowi w następnych wyborach można pomóc?

   Usuń
  2. Ja bym wnioskowała za Panem Bokunem

   Usuń
 16. Gdyby nie opozycja to Choszczno popłynęłoby w siną dal.

  OdpowiedzUsuń
 17. Raczej pofrunęło z wiatrem i przy niezbyt przyjemnym zapachu.

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy temu samorządowi i burmistrzowi bez absolutorium uda się w tym mieście przezwyciężyć panującą zapaść.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ten burmistrz nie potrafi w tym mieście stworzyć klimatu dla samorządności.Czy Odrodzenie jeszcze istnieje,bo prawdobodobnie z tego klubu złożył rezygnację radny Włudarski.Nie ma co się dziwić, otwierają się oczka na pogłębiającą biedę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten gość nigdy oczu nie otworzy beznadziejny przypadek

   Usuń
 20. Pan radny Włudarski zrobił ten ruch prawie półtora roku za póżno.Kto następny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież Włudarski nie był w Odrodzeniu, to jak mógł z niego zrezygnować?

   Usuń
  2. Przynależność i zależność całkiem jak w choszczeńskiej polityce. Skoro osobiście złożył rezygnację z klubu radnych Odrodzenie, to napewno do niego należał. Może z takich radnych ten klub się składa, że niewiadomo gdzie kto jest i nikt nie ma pewności, a klub istnieje na niby. Wiadomo napewno, że współtwórcą był Adamczyk. Może ze wstydu, a może ze strachu radni nie mają odwagi rezygnacji z tego klubu, a stanowczo twierdzą, że do żadnego klubu już nie należą.

   Usuń
 21. radny Włudarski złożył rezygnacje z powodu iż większość radnych Odrodzenia nie głosuje tak jakby burmistrz sobie życzył a sam burmistrza i jego pomysły wspiera bezgranicznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro radny Włudarski tak wspiera bezgranicznie burmistrza,to mógłby spróbować głosować na dwie ręce.A cóż to się stało, że radni Odrodzenia nie głosują tak jakby burmistrz sobie życzył. Chyba zużyły się sznurki, którymi burmistrz pociągał łapki radnym przy głosowaniu.Obawiam się, że w Odrodzeniu może być jak w PSL-u.Jak tutaj się zachować,być wiernym burmistrzowi czy wreszcie wyborcom.To dopiero mają problem. Wszystko pęka jak bańka mydlana.

   Usuń
 22. W Odrodzeniu radni otworzyli okno transferowe, tylko nie otwierać za szeroko, bo może być przeciąg.

  OdpowiedzUsuń
 23. Radny Włudarski złożył rezygnację z klubu radnych Odrodzenia dopiero jak stracił stanowisko dyrektora w szkole.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jak się dokładnie przyjrzeć, to ten radny , ale nie tylko ten, dawno już złożył rezygnację z samodzielnego myślenia.
  Musi być wpiety bezpośrednio do innego systemy myslenia. A ponoć nie miał tego Od(u)rodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 25. Może jak od Adamczyka dostanie stanowisko dyrektora przedszkola, wówczas będzie zmierzał do innego systemu myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 26. W kraju polityka i interesy polityków stanęły ponad prawem, a jak radni miejscy żerują na państwowej kasie.Ilu z nich potrafiło ustawić rodzinkę i dzieci przy gminnym garnuszku?

  OdpowiedzUsuń
 27. Panie Adamczyk co te Odrodzenie z Pana zrobiło? Najpierw głosowali za wszystkimi uchwałami, a potem odwrócili się, udają, że się wstrzymują od głosu i niby nic się nie stało. Kim Pan teraz jest i jak Pan teraz wygląda, a dla tylu radnym z tego klubu życie Pan uratował?

  OdpowiedzUsuń
 28. W Choszcznie niczym jak na Białorusi, sesje zwołuje się bez powiadomienia opinii publicznej i nawet nie ma transmisji telewizyjnej.Co stoi na przeszkodzie i czy znowu paru radnych musi opłacić operatora tv? Nie ma czego się bać, pokażcie do końca jak potraficie rządzić i pośmiewisko w mieście robić.

  OdpowiedzUsuń
 29. Czas wietrzenia nastał. Ta władza da sobie radę. W następnych wyborach są już okręgi jednomandatowe. Ci wielcy radni z 50,70 90-glosami jakie uzyskali ostatnio mogą pomarzyć o mandatach radnych. Teraz można już na 70% ustalić skład rady za dwa lata.Co z sołtysem i radnym z Wardynia jakoś nie widać go za kierownicą. Pan Prezes spółki gminnej próbuje zgarnąć dla siebie część sceny politycznej.W swoim rodzinnym mieście nie może się pokazać to miesza w CHOSZCZNIE. Oj ciekawe będą to wybory za dwa lata w gminie i starostwie. Kto zaprosi starostę na swoją listę wyborczą po skandalu z piciem i jazdą pod wpływem.Pewnie klub PO przekształci się zwjakiś dziwny twór byle by załapać mandaty.

  OdpowiedzUsuń
 30. Dobrze jak będzie taka forma wyborów. Czas najwyższy zakończyć w wyborach układanki, takie jakie były do tej pory.Kto z kim? Jeszcze wszystko możliwe, nawet Adamczyk może startować ze Sliżewskim. Kto się czubi, ten się lubi. Fachowcy z Odrodzenia jeszcze będą się mieszać i układać, ale społeczeństwo powinno być juz w końcu bardziej uświadomione i tam, gdzie będą oni na listach to powinni być bez szans.Chociaż Choszczno nie Wałbrzych, ale wyborcy powinni mieć oczy otwarte.

  OdpowiedzUsuń
 31. Taka nadzieja była przed wyborami na tą obecną kadencję i okazało się, że mamy cztery lata narzekania.Bezład,bieda i chaos. Czas stracony dla miasta i gminy.

  OdpowiedzUsuń
 32. Gdyby pan Stefański nie byłby radnym, czy miałby możliwość załatwienia zatrudnienia dla swojego szwagra w PGK-u Choszczno na takich warunkach płacowych,które były marzeniem dla pracowników z wieloletnim stażem. Dobrze wspierajmy rodzinkę, ale bez wykorzystania swoich przywilejów.

  OdpowiedzUsuń
 33. Jak szwagierek roztargniony na królewskie wszedł salony... . Nie tą drogą do władzy!

  OdpowiedzUsuń
 34. ...i już w gminie łokciami się rozpycha, a co dopiero jakby z PSL-u do rządu się załapał.

  OdpowiedzUsuń
 35. Kto by pomyślał, nawet radny Jędrowski zbuntował się przeciwko burmistrzowi, a tak na pierwszej sesji tkwili w objęciach i uściskach "niedżwiedzia".Całe szczęście, że przy gratulacjach nie było pocałunku Honeckera, bo widać, że ta serdeczność się w końcu rozsypała.

  OdpowiedzUsuń
 36. Czy to jest brat tego co za czasów Boratyńskiego startował w wyborach z AWS - u? Dziwne, bo ten wspiera grupę prokielową.

  OdpowiedzUsuń
 37. Jędrowski nie ma brata. Kto takiego chciałby mieć brata, który skacze z kwiatka na kwiatek. Chociaż farbowanie jest w modzie ciekawe z kim się teraz poukłada do wyborów, jak już zaczyna wyczuwać, że Adamczyk ma słaby grunt pod nogami.

  OdpowiedzUsuń
 38. Szkoda chłopaka, spokojny, przez sześć lat nie zabrał ani razu głosu w dyskusji, za to stu procentowa skuteczność w głosowaniu.Zdyscyplinowany. Problem, że jego myśleniem do momentu absolutorium kierował Adamczyk, a obecnie jego myślenie przejmuje Bil.Widać, że w myśleniu nie jest samodzielny.

  OdpowiedzUsuń
 39. Panie Jędrowski nie takim miał być pan radnym.Przed wyborami tak bardzo się panu nie powodziło, a kiedy został pan radnym tak lekko panu ręka szła do góry za podwyżką podatków i ceny wody.Nic pan do tej pory nie zdziałał, jedynie dla mieszkańców za podwyżkami głosował.

  OdpowiedzUsuń
 40. Moje przewidywania są takie. Bi… jest prezesem tylko do końca roku . Na jego miejsce wskakuje aktualny prezes PEC który jest chroniony do końca roku zgodnie z podpisaną umową. Aktualna władza musi utracić Pana BI…dena który zaczyna rosnąć w siłę. Niestety tak musi być. Osobiście uważam że Bi…niech wraca do Pełczyc tam mieszać i rządzić.

  OdpowiedzUsuń
 41. Niech Pan Bóg tego ruchu kategorycznie zabroni. Do czego zdolny jest Prezes PEC-u? Dał popis jak został sprzedany PEC. Bil jaki jest taki jest, ale nie boi się Adamczyka. Jeżeli dojdzie do zamiany na stołku Prezesa następna gminna spółka będzie rozpierdolona. Przecież tam nie może może być zależności, że ktoś będzie jadł z ręki burmistrza. Kaszak może być prezesem Absolutu. Do czego został doprowadzony PEC? Teraz przesiewają węgiel, paczkują i sprzedają do Castoramy, a szmelcem będą ogrzewać miasto i to pewnie po zarypiastych kosztach.Co dalej? Trzeba spytać się tych radnych, którzy głosowali za sprzedażą PEC-u, pana Stróżyńskiego, Jędrowskiego i reszty. Bilu trzymaj się.

  OdpowiedzUsuń
 42. Nic Bilowi nie zrobią, będzie dalej Prezesem. Przecież jest radnym i za dużo o nich wszystkich wie. Dlaczego do tej pory nie została wykonana podmiana Kaszaka za Bila.Kto zagrał pierwsze skrzypce, że Adamczyk nie dostał absolutorium? Właśnie Bil.Przecież Jędrowski, Stefański i ta reszta czekają tylko na komendę jak mają głosować, bo nigdy nie podjęli swojej decyzji.

  OdpowiedzUsuń
 43. Kto naprawdę posprząta ten bałagan? W tej koalicji i w Odrodzeniu sami reformatorzy, a uganiają się, aby tylko pod siebie i dla siebie, a w końcu o tych biedakach pomyślcie, o tych co na Was głosowali !!!Jeszcze dwa lata do wyborów, a już zaczynają się tasować i nie wygodnych kasować. Panie Nachorski na burmistrza prosimy kandydować. Jedynie Pan tutaj czystkę może zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 44. Zgadzam sie tylko nie Kaszak. tych Kaszaków, Okońskich juz starczy, a za tych radnych trzymam kciuki, bo z Adamczykiem łatwo im pewnie nie jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... ale za radnych nie ma co trzymać kciuków.Przecież Adamczyk ich nie dusi ani nie bije, że rzekomo z nim nie jest im tak łatwo. Jest ciężko i nie wygodnie mogą przecież odejść. Ponadto nie wszyscy radni trzymają z Adamczykiem. Ci co nie trzymają, całkiem sobie dobrze radzą, nawet bardzo dobrze i mają bynajmniej swobodę wypowiedzi. Przykładem może być radny Włudarski, który wystąpił z Odrodzenia, z klubu, którego współtwórcą był Adamczyk, z klubu który jako jedyny nie miał wypracowanego jednolitego zdania w sprawie absolutorium dla burmistrza.

   Usuń
 45. Jak im łatwo nie jest, to powinni dawno odejść, co boją się, że będą michę mieli odsuniętą przez Adamczyka. Niech się nie martwią, przeżyją tak jak inni ludzie. Po drugie całe życie radnymi nie będą, a i tak rodzinę przez jedną lub dwie kadencję nie zabezpieczą. Jeszcze są gorsi od tych radnych co są przeciwni rządzeniu Adamczyka, bo Ci chociaż są szczerzy i są odważni co mówią i robią.

  OdpowiedzUsuń
 46. Nie wiem czy rzeczywiście są niezależni radni, tacy co kierują się czymś więcej niż swoja michą ? Mówi się o Jędrowskim, a jaki jest p. Stróżyński ? Nie głosuje przypadkiem tak jak układa się jego praca zawodowa ?
  Ponoć jako nieliczny ma przedłużona gwarancję zatrudnienia w PEC, porównajcie to z głosowaniem w sprawie absolutorium . Jak głosuje p. Czapiewski z Rzecka - nie tak jak wiatraki zawieją na jego polu ?
  Ciekawe jak zagłosują Nachorscy w sprawie wiatraków, ponoć to biznes ich firmy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie ciekawości jak zagłosują panowie Nachorscy w sprawie wiatraków, to juz nie raz pokazali w głosowaniach i w dyskusjach, że są przeciwni budowie wiatraków. M.in. dążą do przeprowadzenia debaty ze społeczeństwem. Czy wiatraki są biznesem dla ich firmy? Logika jest prosta.Panowie Ci reprezentują firmę, która jest operatorem, a nie producentem. Zakup drogiej energii z elektrowni wiatrowych wiąże się z wysoką ceną sprzedaży dla odbiorców, a więc kto dokona zakupu?

   Usuń
 47. Radni, którzy kierują się więcej niż swoją michą są niestety bardzo zależni. Sprzedawanie głosu nie jest bynajmniej godne dla sumienia radnego.

  OdpowiedzUsuń
 48. Ten Nachorski to jak baca - prorok, czy jaki ...
  Smarował o wiatrakach już kilka lat temu ### http://www.choszczno.info.pl/2010/11/05/gmina-choszczno-%E2%80%93-zaglebie-farm-wiatrowych.html ###
  Skąd wtedy wiedział - miał wtykę czy jaki prorok ???

  OdpowiedzUsuń
 49. Niestety Nachorski ma klasę i inteligencję. Pozostałym radnym brakuje dużo albo jeszcze więcej.Uważają,że podniosą rękę i mają z tego satysfakcję.Chociaż jak stefańskiemu mają postawić wiatrak "za plecami" w Wardyniu to był przeciwny w głosowaniu. Jednak stara zasada dalej istnieje: " punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ".

  OdpowiedzUsuń
 50. precz z tymi wiatrakami -kilka może ale nie ponad sto.ludzie, mieszkańcy Choszczna ktoś będzie brał kasę za te wiatraki a nam spaskudzą widok na dziesiątki lat.Taka inwestycja zmniejsza szanse wybudowania się na wsi bo wiatraki wyznaczać będą granice zabudowy.Potrzebujemy tyle tego-NIE!!!.Czemu inne gminy nie stawiają takich liczb wiatraków.

  OdpowiedzUsuń
 51. ...ale radnym Odrodzenia wiatraki nie przeszkadzają.Radny Stróżyński za zagłosowanie za wiatrakami pewnie będzie miał pracę w PEC-u,radny Gromadzki remont świetlicy w Kołkach,radny z Zamęcina połatane dziury na wiosce, radny Jędrowski utrzyma pracę dla córki w urzedzie miejskim.Taką mamy władzę i rządy w mieście i gminie Choszczno.Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 52. ">...ale radnym Odrodzenia wiatraki nie przeszkadzają.Radny Stróżyński za zagłosowanie za wiatrakami pewnie będzie miał pracę w PEC-u."

  No, szczególnie, że PEC sprzedany "prywaciarzowi".

  OdpowiedzUsuń
 53. Co to znaczy mieć mandat radnego. Przez takie układy mamy w mieście co widać.Biedę i podatki na maksa. Co się dziwić. Widać na czym polega głosowanie.Ja Tobie, a Ty mi.

  OdpowiedzUsuń
 54. Co wypisują na stronie UM, że na straganach w dożynki częstowano, przecież każda wieś zwyczajnie sprzedawała ciasta pierogi wędliny a nawet alkohol. Co na to urząd skarbowy? czy tak wolno?

  OdpowiedzUsuń
 55. Radny Stróżyński za zagłosowanie za wiatrakami będzie miał wiatraki na swoich polach, a praca w PEC-u też bedzie, bo "prywaciarz" jak ma zwolnić radnego, to woli mu dać w końcu zajęcie.Panie Kaszak,proszę podać jakie zajęcie miał w PEC-u /gdy UM miał 100%/radny Stróżyński.

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty