poniedziałek, 27 czerwca 2011

Z nadmuchanego budżetu 2010 zeszło powietrze - www.henrykbokun.pl

http://www.henrykbokun.pl/: "Z nadmuchanego budżetu 2010 zeszło powietrze"
"Kiedy w 2009 roku prezentowano budżet na 2010 rok, juz wtedy będąc jeszcze radnym twierdziłem publicznie że jest to budżet nadmuchany na potrzeby wyborów samorządowych. Oczywistym było, że wpisanie dochodów na poziomie ponad 70 mln zł, było zapisem pustym i obliczonym na ukrycie już wtedy deficytu na poziomie około 6 mln złotych. Wtedy się udało ukryć prawdziwe oblicze gminnych finansów. Oczywiście, jako mieszkaniec naszej gminy, życzę jej jak najlepiej i nie jestem zadowolony, jeżeli coraz bardziej się zadłuża. Znając założenia omawianego budżetu, gdzie zapisano uzyskanie ok. 15 mln dochodu ze sprzedaży mienia, w ciągu jednego roku, realnie wiedziałem i mówiłem o tym że jest to niemożliwe. Niestety tak się stało, uzyskano niespełna kilka milionów z omawianej sprzedaży. Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Choszcznie, dotycząca uzyskania absolutorium za omawiany budżet pokazała jego właściwy stan. Przekroczyliśmy ustawowy wskaźnik długu do dochodu, przesuwając sie poza granicę 60%, co zdarzyło się po raz pierwszy, a  w efekcie daje nam 12 miejsce w skali kraju w kategorii gmin najbardziej zadłużonych., jak podaje gazeta Rzeczpospolita.W dyskusji Adamczyk stwierdził że kiedy na początku poprzedniej kadencji obejmował władzę, to stał przed wyborem, albo nic nie robić i administrować, albo rozpocząć szereg inwestycji co wiązało się z większym zadłużeniem. Osobiście opowiedział się za tym drugim," ale nie wie czy to dobrze czy źle". Otóż obserwując sprawozdanie z budżetu 2010, odpowiedź nasuwa sie sama, oczywiście że źle. Nikt  nie zwalnia burmistrza z robienia czegokolwiek ale 'bujanie się" tak, jak by na terenie naszej gminy trysnęła ropa naftowa, bez chwili refleksji, co będzie za parę lat, jest poprostu brakiem odpowiedzialności. Ta polityka splajtowała Panie burmistrzu, podobnie jak na poziomie kraju. Można jeszcze we własnym gronie udawadniać że nic się nie stało. Przykładem tego jest wypowiedź radnego R. Czapiewskiego który w niczym nie widzi problemu, a wręcz jest zdziwiony, jak wogóle można robić burmistrzowi zarzuty co do stanu finansów, skoro on wygrał zeszłoroczne wybory w pierwszej turze, tym samym uzyskując mandat społeczny. No co zrobić są ludzie którzy pozostają niewolnikami pewnych nabytych schematów, wybory dopiero za trzy lata. Konstatacja tego stanu rzeczy jest taka, że już nie będzie lepiej i nawet ten "prorozwojowy" układ rządzący obecnie gmina nic nie jest w stanie zrobić. Jeszcze jedna obserwacja z odbytej sesji, jak dobrze usłyszałem prezes ChTBS Okoński, wprowadza podobno plan naprawczy w spółce, otrzymując jednocześnie podwyżkę wynagrodzenia, sądziłem że naprawę zacznie od siebie i obniży sobie pensję, tak jak mu proponowałem w zeszłym roku. Nic z tego pomyślał sobie podobnie jak cytowany radny, możecie mnie pocałować w ..............  wygraliśmy w pierwszej turze, zrobimy jak będziemy chcieli."

9 komentarzy:

 1. ADAMCZYK OSZUKAŁ WYBORCÓW Z NADWYŻKĄ A TAKŻE WYGRANĄ W I TURZE. KULUARY WIEDZĄ O KIM MOWA

  OdpowiedzUsuń
 2. ZNA KTOŚ JAKIŚ JEDEN SUKCES ADAMCZYKA OPRÓCZ SKUTECZNEGO ZWIĘKSZENIA DŁUGU do 65%?

  OdpowiedzUsuń
 3. Większego malkontenta jak Pan H> B to nie znam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie Panie Burmistrzu rozbuchał Pan administracje. Niech pan sobie jeszcze ze dwóch doradców przysposobi.
  Jeden baran on wizerunku drugi nie wiadomo od czego jeszcze.
  Trzeciego niech Pan weźmie do spraw dyscypliny budżetowej. Sprowadził pan te miasto na dno

  OdpowiedzUsuń
 5. I gdzie ta Irlandia panie Burmistrzu?
  Niech Pan zobaczy jak wioska Golcza sobie radzi i się rozwija.
  Powinien Pan wziąc z tamtąd dobry przygład jak ściąga się INWESTORÓW do małych miasteczek takich jak Choszczno.

  OdpowiedzUsuń
 6. PO przegra. Głosuję na PIS jak wielu moich znajomych. Tak źle jeszcze nie było. Z pracy zwal niają bez powodów. Praca jest tylko dla kliki znajomych lub dla kochanek.

  OdpowiedzUsuń
 7. Burmistrz rządzi ,bo ma poparcie rady. Może należałoby przeanalizować poszczewgólnych radnych,nie którzy biorą całkiem niezłą kasę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Popieram tą wypowiedż, odciąć im pępowinę od układów i od kolesiostwa, a zobaczymy czy będą tak łapki podnosić do góry. Nie sposób bez namysłu podnosić podatki i głosować za sprzedażą majątku.Może zrozumią za parę lat, bo radnymi nie będą,ale mieszkańcami miasta dalej napewno zostaną.Koryto też się odsunie i jak spojrzą dla reszty w oczy.Burmistrz raczej o nich też zapomni.Jakie to płytkie,co się nie robi dla kasy, wydawałoby się,że ludzie wykształceni,a za złotówkę całe Choszczno by okrążyli.Jeszcze zostało im dwa i pół roku, jeszcze sporo okrążeń.Rozliczymy ich za co tą kasę brali.Niech się zastanowią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrząc na dotychczasowe decyzje wyborcze mieszkanców Choszczna i gminnych wiosek jakoś w to rozliczenie i madry wybór nie wierzę. Obeca ekipa rządząca to doskonale wie, że wystarczą rozdawane na wybory długopisy, kalendarzyki, cukierki, zapalniczki - zresztą kupione za publiczne pieniądze, alkohol i pieniądze i wygrana pewna. Dziś wygrywa nie dobry kandydat tylko ten, który więcej daje i który ma więcej bilbordów. I jak do powiedział pewien polityk ... Ciemny lud to kupi.

   Usuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty