poniedziałek, 1 grudnia 2014

I sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Choszcznie 1 grudnia 14:00

I sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Choszcznie 1 grudnia 14:00
"CHOSZCZNO. Dzisiaj popołudniu odbyła się pierwsza sesja wybranej w dniu 16 listopada Rady Miejskiejw Choszcznie. Jej przewodniczącym został BOGUSŁAW SZYMAŃSKI, a wiceprzewodniczącymi ANETTA BIKOWSKA i KAZIMIERZ CZAPIEWSKI. Wybrano też składy wszystkich komisji.
Sesję otworzył radny-senior STEFAN SZEMLIJ, a MARIUSZ OKOŃSKI, przewodniczący gminnej komisji wyborczej wręczył radnym oraz ROBERTOWI ADAMCZYKOWI zaświadczenia potwierdzające wybór na radnego oraz burmistrza. Po złożeniu przez nich ślubowania, radni przystąpili do wyboru przewodniczącego rady i tu jedynym kandydatem był BOGUSŁAW SZYMAŃSKI. W tajnym głosowaniu otrzymał poparcie 19 radnych i to on będzie przewodniczył radzie w tej kadencji. Wspierać go będą wiceprzewodniczący ANETTA BIKOWSKA i KAZIMIERZ CZAPIEWSKI. W międzyczasie zebrani usłyszeli, że w tej kadencji działać będą dwa kluby radnych. Pierwszy, czyli Centrum Samorządowe – Odrodzenie liczyć będzie 16 osób i przewodniczyć mu będzie A. Bikowska, a drugi przyjął nazwę Nasza Gmina, składał się będzie z pięciu radnych i szefował mu będzie PAWEŁ NAHORSKI.


Już w jawnym głosowaniu radni wybrali składy pięciu komisji. Oto ich składy: komisja rewizyjna - KRZYSZTOF GROMADZKI, DOROTA ISKIERSKA, KRZYSZTOF POŁOMSKI, WOJCIECH SIERAKOWSKI i TADEUSZ SZCZEPAŃSKI; komisja budżetu i finansów – ILONA KOZUBSKA, MAŁGORZATA MAJEWSKA, JERZY MIŁADOWSKI, W. Sierakowski, T. Szczepański, TERESA KASIOR, ZBIGNIEW ŻÓŁKIEWICZ; komisja infrastruktury i gospodarki – JERZY GUMULIŃSKI, D. Iskierska, WALDEMAR MĘŻYKOWSKI, S. Szemlij, BOGUSŁAW ZNACZKO, T. Kasior, P. Nahorski; komisja wsi i rolnictwa – K. Gromadzki, K. Połomski, J. Miładowski, ANDRZEJ ZAKRZEWSKI, B. Znaczko, Z. Żółkiewicz, BEATA MITERA; komisja oświaty i kultury – J. Gumuliński, I. Kozubska, M. Majewska, W. Mężykowski, S. Szemlij, A. Zakrzewski, TERESA PAWŁOWSKA.
W trakcie sesji specjalne podziękowania radni skierowali do byłego zastępcy burmistrza ADAMA ANDRIASZKIEWICZA, który dziś przed południem został wybrany starostą powiatu choszczeńskiego. Kolejna sesja odbędzie się 17 grudnia i dotyczyć będzie budżetu na 2015 rok.


185 komentarzy:

 1. szymanski przewodnczy bikowska czapiewski wice

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pani Aneta pięknie wyszła na tym zdjęciu. Tylko niepotrzebnie Pan Szymański ten swój przeszczep na niej położył.

   Usuń
  2. Siostra pewnie zazdrości teraz, wobec braku poczucia bezpieczeństwa. Szkoda, że Mariolka zadała się z nieodpowiednimi ludzmi takimi jak Puczek, Bil i amant Lesław.

   Usuń
  3. Nieładne tak obrażać koleżanki kilka dni po przegranych wyborach.

   Usuń
  4. Amant? Raczej dość przystojny facet z kryzysem wieku średniego.

   Usuń
  5. rzeczywiście ładnie wygląda, prawdziwa blondynka.

   Usuń
  6. Mimo ze jej nie lubie, musze jej oddac, ze przepieknie wyglada. Blondynki wyglądają zawsze dużo młodziej od kobiet o ciemnych włosach

   Usuń
  7. Prawda. Tylko szkoda że ten wieśmac położył ta grabę na ramieniu Anety jak na masce swego starego merca. Nawet tu wychodzi słoma z butów, sory , z gumofilców. Czapiewski to już inny poziom.

   Usuń
 2. rada w gminie to rynsztok adamczyk zeszmacił role radnego większość to cielaki proponuje podnieść za to gówno jeszcze diety

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rozwiń i uzasadnij to stwierdzenie!?

   Usuń
  2. Biedaczki do tej pory nie mogą przełknąć własnej nieudolności.

   Usuń
  3. I ja myślę, że to jedna z tych osób, którą społeczeństwo olało w czasie wyborów...jeszcze się nie może pozbierać. Człowieku weź się w garść, na tym życie się nie kończy. Masz cztery lata na wykazanie się, popracowanie nad wizerunkiem, pokazanie, że coś potrafisz to może i Tobie się uda? A co do obecnej rady, to myślę, że na ocenę za wcześnie. Dajmy im popracować i wtedy wystawimy notki!

   Usuń
  4. Skad ty wisz co chce wiekszosc mieszkańców i jakiem prawem sie wypowiadasz za innycch?. Ci co nie poszli to zgadzają się z obecną polityką i popierają burmistrza
   Mnie akurat nie było bo robię w Holandii . Idź rób baranie rewolucje a potem się głów jak to wszystko organizować. Wszak to Polska cecha narodowa. Jak Ci nie pasuje zmień miejsce zamieszkania

   Usuń
  5. Jak skąd wiem co chce wiekszośc mieszkańców ? Z wyników wyborów. Nie mów mi ze frekwencja niska. Komuś zabroniono pójścia do urny ? Nie poszli - też głosowali. Adamczyk wygrał, bo był najlepszy.

   Usuń
 3. większość w radzie to figuranci pieski na pasku uzależnieni od swojego pana znaleźli się tylko po to żeby umożliwić Adamczykowi zrealizownie jego własnych planów kto zapłacił za ich kampanie ?kto wylansował znanymi sobie sposobami ? pan chce mieć święty spokój , pan daje pan wymaga wielka szkoda dla miasta gminy i dla nich samych polityka adamczyka to bagno tam gdzie nie ma własnego interesu nie widzi interesu gminy zresztą przedstawienie sie już zaczeło i wszyscy będziemy to oglądać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. znam skądś tę retorykę....zaraz, zaraz...czy to nie słynny nAPOLEON prezio!? Wybory sfałszowane, wiem ale nie powiem, mam dowody, ale nie pokażę itd. itp.żenada...

   Usuń
  2. Nie widzę w tym nic dziwnego.Każdy szef, włodarz, czy to premier czy prezydent chce mieć "swoją" większość i do tego dąży. Nie wyobrażam sobie kolejnej kadencji burmistrza-ktokolwiek by to nie był- który by nie miał większości w radzie i musiał z nią "walczyć". To byłaby jeszcze większa strata dla miasta bo zamiast pracować i działać rozmieniali by się na drobne - zarówno rada jak i burmistrz. Jak wyglądało nasze państwo gdy Tusk był premierem a Kaczński (Lech) Prezydentem? Dreptaliśmy w miejscu ku uciesze Ruskich i Niemców a panowie bawili się w kopanie po kostkach. To samo byłoby i u nas. A poza tym jaką my mamy opozycję w Radzie? Pan Nahorski z panią Kasior? To jakaś parodia. Są w Radzie od kilku kadencji a nie przypominam sobie, aby wsławili się jakimś spektakularnym sukcesem - typu złożenie projektu uchwały, która przyniosła by coś pożytecznego dla miasta. Zresztą, gdyby byli poważną opozycją i mieli poważne zamiary pracowania dla dobra ogółu to nie wystawiliby tylko siebie na listach, ale wiele innych osób tak aby być traktowanym jako poważny partner w zarządzaniu miastem.
   Moim zdaniem opozycja, która skupia się tylko na kontrolowaniu i negowaniu poczynań rządzących jest do du..y Powinna sama także przyczyniać się do rozwoju między innymi poprzez własną inicjatywę. A u nas co? G..wno! Siedzą, biadolą, krytykują i nic nie robią....bo po co brać na siebie odpowiedzialność? Teraz to pewnie i stracili kontrolę bo w komisji rewizyjnej nie widzę nikogo z opozycji.

   Usuń
 4. no tak najlepszym rozwiązaniem dla gminy jest jak członkowie rady są uzależnieni od burmistrza super !!! głównym zadaniem rady co jest jak nie kontrola działań burmistrza jakoś w Choszcznie sobie tego nie mogę wyobrazić, większośc jak najbardziej ale osób niezależnych a nie cieląt powiązanych miejscami pracy swoich czy rodziny czy biznesami zresztą po składzie komisji rewizyjnej omijającej opozycje nasuwa się jeden wniosek : ja burmistrz robie sobie co chce a wy sobie bierzecie diety pro forma jest zachowana i każdy jest zadowolony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie uzależnieni ale współpracujący a nie bezsensownie stawiający jakieś veto. zresztą skąd wiesz, ze tak jest? Dla mnie rada, która najpierw głosuje za przyjęciem budżetu a potem nie daje burmistrzowi absolutorium tylko dlatego, że jeden lub drugi obraża się i przechodzi do opozycji to jakaś porażka. Taka rada sama powinna się rozwiązać bo najpierw daje zielone światło a potem umywaja ręce. Ja osobiście tą sytuacja z ostatniej kadencji byłem zniesmaczony

   Usuń
  2. uzależniony wspólpracujący co to za wspólpraca która polega na uzależnieniu większośc radnych lub ich członkowie rodziny pracyją pod juryzdykcją Adamczyka czysty przypadek czy działanie z premedytacją ?!!!
   do tego dochodzą powiązania biznesowe z gminą .
   Co do absolutorium Adamczyk nigdy nie zrealizował przedłożonego przez siebie i przyjętego przez radę budżetu albo nie rozumiesz co piszesz albo ktoś ci wbił głupoty do głowy .Właśnie taka rada która jest powiązana uwiązana i ubezwłasnowolniona powinna się rozwiązać i to jak najszybciej.

   Usuń
  3. No tak, jakiś mądry znawca prawa samorzadowego nam się tu objawił. Przypomnę tylko że sytuacja z brakiem absolutorium dla burmistrza zdarzyła się dwukrotnie i dwukrotnie RIO nie wykazała nieprawidłowości a więc zgodnie z prawem wszystko było ok! Dlatego uważam, że działania radnych głosujących przeciwko nie były podejmowane racjonalnie a cechowały się tylko i wyłącznie złą wolą w stosunku do Adamczyka a przy okazji ośmieszyli nasze miasto bo o tym mówiło się w całym województwie. Zrozumiałbym raz, ale dwa razy pod rząd to już porażka tzw. opozycji. Uważam, że radni typu Kosiorowa, Nahorscy i ta reszta konstruktorzy tego zamieszania powinna się pokajać publicznie i nie powinni już kandydować w wyborach. Bo i po co? Co ci ludzie tam wnoszą oprócz bezsensownych pyskówek? Parcie na szkło odbiera im zdrowy rozsądek i rozum.

   Usuń
  4. Ty chłopie masz problemy z głową - najlepiej podejdź do ściany i puknij. Może to cos pomoże .

   Usuń
  5. Adamczyk nie otrzymał absolutorium 3 razy bo i nie miał za co RIO nie ma nic do tego trzeba być głąbem żeby tego nie rozumieć nie można udzielać absolutorium burmistrzowi który notorycznie nie wykonuje własnego budżetu i płaci setki tysięcy karnych odsetek za nieterminowe płatności

   Usuń
 5. Podstawą skutecznej polityki jest umiejętne stworzenie odpowiedniej grupy towarzysko biznesowej . I to obowiązuje na całym świecie. Niestety obóz "patriotyczno" komunistyczny ludzi z kręgu Kaczyńskiego do tego nie dorósł .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oni wiedza i to dobrze tylko przedsiebiorcy sie ich boja. przeciez to tropiciele ukladow.

   Usuń
 6. no to nazwijmy to po imieniu - zwykła klika , o to chodzi w polityce według ciebie żeby grupka osób żerowała na pozostałych mieszkańczach wydając publiczne pieniądze ? gratuluje , pewnie "umiejętnie" się znalazłeś w tym pseudo towarzystwie znawco całego świata :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla ciebie fajne były by wybory gdyby wszyscy wygrali :) Najlepiej siedzieć i narzekać. Zobacz przykład Pani Mitery. Można?

   Usuń
  2. Ja też jestem za tym, żeby traktować pieniądze gminne jak cudze, a nie jak swoje. Mam nadzieję, że radni, których obdarzyliśmy kredytem zaufania, będą o tym pamiętać przez cały czas trwania swojej kadencji.

   Usuń
  3. Nieodpowiedzialni ludzie wystawieni w wyborach i wątpliwej reputacji to było kompromitujące i nie dziwie się ze przegrali bo mieli wszystkich w dupie . Zadnych pikników spotkań towarzyskich. Pogratulować tylko takich wybitnych polityków jakich ma nasza nieudolna opozycja.

   Usuń
  4. nie ma to jak kampania Adamczyka i jego świty za nasze pieniądze teraz dalej będą jeść i pić nie za swoje miałeś igrzyska które zgadnij kto zafundował ?pogratulować to można tobie ale głupoty

   Usuń
 7. Wiadomo, że zawsze będą niezadowoleni, bo nie ta opcja polityczna, ... każdy ma prawo startować, takie są zasady demokracji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko nie wszyscy chcą startować, bo boją się wylewania pomyj na siebie w czasie kampanii. Ten blog jest dobrym przykładem, jak ludzie potrafią pluć jadem. Wszyscy widzimy tylko, ile radni będą zarabiać i węszymy, że coś sobie załatwią w czasie tych czterech lat. Nikt nie myśli, że żaden z nas
   za darmo nie kiwnąłby palcem w bucie, ale uparcie tak jak
   za komuny oczekujemy, że ktoś będzie pracował społecznie, "ku chwale ojczyzny".

   Usuń
 8. o jakich opcjach politycznych na szczeblu miasta czy gminy piszesz to są jakieś bzdety które mają dzielić ludzi ,gmina to wspólne gospodarstwo które należy rzetelnie prowadzić w którym nie ma miejsca na kliki i układy zamknięte Choszczno niestety gnije bo rządzą w nim zgniłe układy burmistrza wybiera trochę ponad 20% uprawnionych nagonionych i zmotywowanych w rózny sposób mieszkańców Choszczna , realizuje się inwestycje za które będą musiały płacić następne pokolenia nie spłaca się długów bo przyjdą następni i będą musieli to robić to tak jakby dzisiaj każdy z nas wybudował sobie wielki dom kupił drogi samochód zwiedził kawał świata a wszystko za kredyt który będzie musiało spłacić każdego dziecko wnuk z tego mam być zadowolony

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wspólne gospodarstwo było w PRLu

   Usuń
  2. I dobrze - byłby większy przyrost naturalny

   Usuń
  3. wnuk zawsze może odrzucić spadek. jaja się zaczną dopiero po 2020r. bez korekty na rynku nieruchomosci i przejec sie nie obedzie. wierze ze wierzyciele bedo sie ukladac i nie dopuszcza u nas do drugiej ukrainy.

   Usuń
 9. PRL to jest w tej radzie miejskiej. Zbyt mało młodych i kreatywnych osób. Wszyscy to przecież byli komuniści tylko pokolorowali się przez 25 lat "DEMOKRACJI"

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale jaja...człowieku co Ty piszesz? Duża część tych ludzi ma 40 i mniej co oznacza, że za komuny byli dzieciakami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Spójrzcie na te zdjęcia. Baby to obłudnice! Wszystkie kochają forsę i władzę. Myślą jak tu się zawinąć koło burmistrza i starosty, żeby cale życie móc leżeć. Dyrektorzy naszych placówek oświatowych to same baby. Nie to, że jestem jakimś seksistą ale proporcje jakieś muszą być. Później nie ma komu rodzić dzieci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. baby, baby. niech lepiej ta marciniak zostanie na swoim stanowisku i ma jakies zajecie i juz wiecej dzieci nie rodzi bo dziecka zal. w glowie tylko chlanie i rozbijanie rodzin. ale jako pani dyrektor daje rade, chociaz to umie. wie gdzie i kolo kogo sie zakrecic

   Usuń
  2. Ty sie kobito rozpedz i walnuj łbem w najbizsza sciane. Co lepiej od partnera zarabiasz? Czy może zazdrościsz komuś kariery.

   Usuń
  3. "Dyrektorzy naszych placówek oświatowych to same baby. Nie to, że jestem jakimś seksistą ale proporcje jakieś muszą być. Później nie ma komu rodzić dzieci."
   Osoba, która to pisała, chyba musi zrewidować swoje poglądy:
   Po pierwsze - w szkołach pracują w większości kobiety, stąd większe prawdopodobieństwo, że placówką będzie kierować kobieta.
   Po drugie - nauczycielka, która zachodzi w ciążę, to przekleństwo dla rodziców - chodzi na zwolnienia, więc jest dużo zastępstw (ma takie prawo, ale rodzice o tym nie pamiętają), dzieci nie mogą przyzwyczaić się do nowej pani. A potem, jak już pani wróci po macierzyńskim, pracuje na mniejszych obrotach, w domu w końcu małe dziecko, a nasze oczekiwania pozostają takie same, jak przed jej odejściem - chcemy, żeby oddawała sprawdziany z dnia na dzień czy jeździła z klasą na wycieczki, najlepiej kilkudniowe...

   Usuń
  4. "niech lepiej ta marciniak zostanie na swoim stanowisku i ma jakies zajecie i juz wiecej dzieci nie rodzi bo dziecka zal. w glowie tylko chlanie i rozbijanie rodzin."
   Pani Edyta skończyła już 18 lat i chyba nie musi się przed nikim tłumaczyć. Tak martwisz się o kolejne jej dzieci, a nie pomyślisz, że ten komentarz może przeczytać jej syn. Myślę też, że to jej sprawa, na co wydaje pieniądze. Alkohol nie jest w tym kraju zakazany.
   Poza tym komentarze na forum dotyczące czyjegoś prywatnego życia są bardzo nie na miejscu.

   Usuń
  5. Popieram przedmówcę ! A co do Pani Edyty Marciniak to akurat dużo prawdy w tym jest niestety. W każdym razie nie jest to temat, który można tutaj poruszać. Skupcie się na swojej polityce.

   Usuń
  6. Dajcie spokój, każdy kto ją zna dobrze wie jaka jest. Syn sam za dużo widział jej ekscesów więc chociaż jemu odpuście. Alkohol w tym kraju nie jest zakazany to fakt, ale raczej zakazane jest jego picie w miejscu pracy. Rączka rączkę myje.

   Usuń
  7. Jeśli wiesz, że ktoś pije w miejscu pracy, to po prostu to zgłoś. Nic prostszego. Policja jest na Zielnej. W myśl kodeksu pracy do zakładu nie wolno alkoholu nawet wnosić, bo to jest karalne. Pomówienia również.

   Usuń
  8. Nasza opozycja potrafi tylko obrzucać gównem z myślą ,że zawsze się coś komuś przyklei. Nahorska jak była szefem hotelu to trzeba było dokładać dwieście kawałkow rocznie. Ta młoda wyprowadziła ten obiekt na prostą a co robi po pracy to choj ci w dupe.

   Usuń
  9. hahaha w końcu ktoś powiedział prawdę o tej starej ku...ie ! Młoda to ona była kiedyś. A daje dalej tak samo.
   Wyprowadziła na prostą? Proszę Was, a teraz coś z tym robi? Hotel stoi w miejscu .

   Usuń
  10. I ma stać. wazne ze nie dokladamy i nie narazamy się na nieuczciwą konkurencję. to jest specyfiką tej jednostki, że nie może ona na tyle zarobkować, żeby zaburzyć swoje funkcje sportowo wypoczynkowych i konkurować z choszczeńską branżą "hotelową". To pozyteczny dla miasta obiekt. Wygodny dla spotkań radnych, kontrahentów gminnych. Mogą liczyć zawsze na jakiś poczęstunek. Teraz dobudowali przystań dla zagranicznych gości. Ponadto jest dyskretnie usytuowany z dala od wścibskich gapiów i poszukiwaczy układów i spisków. Nic dziwnego, że jest pod ostrzałem konkurencji. know-how zostało wypracowane i teraz ktoś szuka zaczepki, żeby tam swoją dupę posadzić.

   Usuń
  11. Wolę Edytę niż tą komunistyczną kreaturę Nahorską.

   Usuń
  12. Trzeba jej było startować. Każdy może takie posadki dostać, jak wygra.

   Usuń
  13. To jest zupełnie nie w porządku, co dzieje się w tym mieście. Jedni za przyjście do pracy na kacu wylatują z roboty, a na picie innych patrzy się przez palce, bo to czyiś znajomi. Dramat! Chyba jednak przykład powinien iść z góry.

   Usuń
 12. Cała nadzieja w Stachu on nieustannie martwi się różnymi sprawami. To człowiek zawiedziony przez swoich wyborców i ma ponoć sposób na kobiety. Zgadzam się, że oświata i zdrowie leżą i ciążą samorządowo. Młody ambitny niech się sprawdzi i wykaże. Uważam, że to wartościowy człowiek tylko powiatowa geriatria zazdrości jego możliwościom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamma Mia. Nie pamiętacie jaki zrobił thiller w starostwie?. Przecież to latający holender. Sam nie mógł się zdecydować od kogo wystartuje.

   Usuń
  2. Pan S., skoro uważa, że reprezentuje młodzież, powinien dać kilka prelekcji (za free!) w naszych szkołach. Może zaproponujecie tematykę?

   Usuń
  3. Nauczyciele to niech się skupią na nauczaniu a nie zarządzaniu, bo poziom bardzo lichy. Weźcie kierowników kompetentnych zaangażowanych w pracę i rozwój jednostek. Rządzący nauczyciele są niekompetentni oraz ulegli wobec własnego środowiska.

   Usuń
  4. No pewnie, chcesz oczywiście, żeby rodzice kupowali dzieciom wszystkie lektury, o nowościach nie wspomnę.

   Usuń
 13. A propos zdjęć na tej stronie i stronie gminy. To głupie: babeczki dają kwiaty... facetowi. Po co? Nie wystarczyłby... uścisk prawicy?

  OdpowiedzUsuń
 14. Kochani Radni tej kadencji!
  Oto moje trzy życzenia:
  1. Światła na trasie Jagiełły (od "Chaty polskiej") - Wolności (Szkoła Podstawowa nr3).
  2. Dofinansowanie gminnych bibliotek.
  3. Systematyczne sprzątanie terenów peryferyjnych miasta przez odpowiednie służby, a przede wszystkim ustawienie większej liczby śmietników w miejscach najbardziej brudnych z tego właśnie powodu, że ludzie nawet jak chcą, to nie mają gdzie tego przysłowiowego papierka wrzucić.
  Kopciszek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważniejsza sprawa to płatne parkingi. Takie małe miasto a wszyscy dupę wożą samochodem.

   Usuń
  2. .. to może zabrać ludziom samochody, a Adamczyka uwolnić od obowiązku uregulowania sprawy parkingów w mieście?

   Usuń
  3. biblioteki przyszkolne to jakaś tragifarsa która nie powinna mieć miejsca.

   Usuń
  4. No pewnie, chcesz oczywiście, żeby rodzice kupowali dzieciom wszystkie lektury, o nowościach nie wspomnę.

   Usuń
  5. Przecież już kupują w podatku i przepłacają dziesięć razy bo płacą za pomieszczenia ogrzewanie obsługę. Widome jest, że jak kupujesz bez pośrednika to masz zawsze taniej. Takie bajki możesz opowiadać ludziom specjalnej troski. W dobie internetu ebookow audiobookow jedna gminna biblioteka spokojnie wystarczy. Lepiej więcej intymnych stanowisk z laptopem i darmowym internetem i jakims limitem wydruków. Poza tym świetliki spokojnie zastępują ich role.

   Usuń
  6. Tak. Szczególnie ta w gimnazjum. Spęd dzieciaków z wiosek, stare kompy, zdezelowane gry przyniesione przez nauczycieli w spadku po ich dzieciach i prasa sprzed kilku miesięcy z takiego samego źródła. Prawdziwa nowoczesność w domu i w zagrodzie. Faktycznie na miarę XXI wieku.

   Usuń
 15. Adamczyk choć wybrany demokratycznie to niestety do rządzenia miastem i gmina nie nadaje się w ogóle. i właśnie dlatego wszystko robi aby radni brali na swoje barki odpowiedzialność za jego nieudolności. On zawsze gada, że to Radni przegłosowali a nie on....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyłom w betonie już był i co?. Wyborcy powiedzieli zdrajcom nie poza tym kontrkandydaci do fotela burmistrza do dupy. Powodzenia !

   Usuń
  2. Zasada jest prosta Kto podejmuje uchwały, ten ponosi odpowiedzialność. Radni też mają inicjatywę dlaczego w takim razie nic nie robią te nieroby a diety po 2000 krają jako dodatek do emeryturek i etacików.

   Usuń
  3. Ty mądry gamoniu,czemu nie zainwestowałeś w swoja kandydaturę podczas wyborów? Zdaje się ,że pewniakiem jest,że jesteś chory i nadajesz się do ŚDPomocy albo masz którąś klepkę naruszoną Jakim prawem będzwale lub niedorozwinięty tłumoku wypisujesz swoje wydumane opinie na temat różnych osób podważając ich i wyborców kompetencje? Poczytaj swoje komentarze ,psu na budę się nadają,żadnej mocy twórczej,ino jad,jad,jad. Jesteś mały i spisz głowa zwieszoną w dół zdaje się,taki skurwysynek !!! - Janek

   Usuń
  4. po to są cielaki i pośrednio podwładni w radzie żeby nie dyskutować nie pytać a głosowac tak jak pan" prosi" , ODRODZENIE to tak naprawdę maszynka do głosowania radni- bezradni w rękaCH ADAMCZYKA to narzędzie zainwestował w nie z myślą że inwestycja ma się bardzo szybko zwrócić i to z potężną nawiązką

   Usuń
  5. hi hi...ale gościu jest rozgoryczony! co na ciebie tylko 25 zagłosowało? i dobrze bo po twoich wpisach widać, ze i tak byś nic mądrego nie wniósł!

   Usuń
  6. "wybraniec ludu" się odezwał sodówka juz uderzyła do głowy myślisz za to że ty coś mądrego wniesiesz Adamczyk mądrych nie szukał więc na nic mądrego nie mam co liczyć

   Usuń
 16. Zgadzam się. W następnych wyborach powinno pójść więcej ludzi do urn.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak część ludzi nie pójdzie, bo myślą, że dalej jest komuna i na nic nie mają wpływu. Nie ma co roztrząsać nad wyborem obecnego burmistrza. W poprzednich wyborach pojawiali się ludzie z klasą, a i tak nic nie wygrali. Tym razem było inaczej, bo kto mądry, normalny itd. będzie chciał startować, skoro i tak wyborcy go nie poprą, bo na przykład nie robi wyborczego festynu albo nasi mieszkańcy normalnie nie wybiorą tej osoby ze zwykłej, ludzkiej zawiści.

   Usuń
 17. Ktoś możne wie z czego będzie żył opalony i billaden. Zostali wyautowani przez społeczeństwo i nie maja pracy a rachunki trzeba płacić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gówno mnie oni obchodzą. Nie pierwsi i nie ostatni. Znając życie pewnie pójdą do przechyłu sektowo-smoleńskiego.

   Usuń
  2. Ledwo zaczęła się kadencja i radnego PISu szefa regionu solidaruchów z sejmiku warmińskiego złapali na jeździe po alkoholu.

   Usuń
  3. Moze by tak za lopaty sie chwycili.

   Usuń
  4. Pewnie przytulą się w jakiejś wiejskiej szkółce, żeby nabrać sił do następnych wyborów. Ludzie zapomną. Choszczeńska historia zna takie przypadki. Wybrano teraz przecież dwie profesorki, które dwie kadencje wcześniej niczym szczególnym się nie wykazały. Śmiało można powiedzieć, że to dwie prototypki osławionego Jędrka, też bowiem nie pamiętam, żeby się kiedykolwiek odzywały na sesji. Także wniosek jest następujący: panowie poczekają, zacisną pasa i za 4 lata wrócą na arenę polityczną!

   Usuń
  5. Za łopaty to się raczej nie chwycą, bo do tego trzeba mieć parę w łapach. Oni niezwyczajni.

   Usuń
 18. Chcę podziękować wszystkim którzy nie zagłosowali na wyżej wskazanych Panów. W szczególności na Pana Opalonego, uwierzcie mi ten człowiek nie był godny waszych głosów. Za czasów jego rządów, obojętna była mu ludzka niedola i jest mi ciepło na sercu, że będzie mógł tej niedoli osobiście posmakować i zmierzyć się z nią. Szanowny Panie Opalony, jak to jest, jak nikt nie wyciąga do Pana ręki i wszyscy czekają na Pana klęskę? Pozdrawiam i obiecuję nie zapomnieć. Miło, że los sprawił Panu psikusa i role się odwróciły.

  OdpowiedzUsuń
 19. Kobieta sukcesu Pani Bugaj 85 głosów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Puczyński za czteroletnią patologie w radzie tylko 70 łapek. Wymiar sprawiedliwości nie mógł sobie poradzić z przestępcami i od-spawać świń od koryta dopiero desperacja społeczeństwa w akcie wyborczym zrobiła porządek . A ludzie tak narzekają i opluwają demokrację.

   Usuń
  2. To razem i tak 155 osób, które dały się do nich przekonać.

   Usuń
  3. Takie prawo natury. Silniejszy zjada słabszych.

   Usuń
  4. Źle mnie zdaje się zrozumiałeś. Dziwię się po prostu tym osobom, które oddały swój głos na wyżej wymienione osoby.

   Usuń
  5. Ale porażka. 85 głosów. A cztery lata temu do sejmiku głosowało na nią ponad 6000 mieszkańców. Ciekawe, co się takiego stało, że aż tak zmalało jej poparcie.

   Usuń
  6. Taka drobna róznica - wtedy startowała do sejmiku, a teraz do rady powiatu. Taka nic nie znacząca róznica, kompletnie nic nie znacząca.

   Usuń
  7. A na czym niby ta różnica polega? Miasto jej nie wybrało. Jakaś przyczyna musi tu być. Wyjaśnij bardziej precyzyjnie, gdzie jest pies pogrzebany, bo nie wiem.

   Usuń
  8. Chyba wiesz kogo firmowała to żadna tajemnica. Wynik nie pozostawia wątpliwości kto na czyim garbie siedział. Ale ona zawsze powie, że jest jego polityczną matką chrzestną.

   Usuń
  9. "Chyba wiesz kogo firmowała to żadna tajemnica. Wynik nie pozostawia wątpliwości kto na czyim garbie siedział. Ale ona zawsze powie, że jest jego polityczną matką chrzestną." Nic z tego wpisu nie rozumiem, za bardzo enigmatyczny.

   Usuń
 20. Zawsze sesje były nagrywane. Czy te ostatnie gdzieś można obejrzeć? Czy to może już może "Waszyngton za zamkniętymi drzwiami"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. informacja publiczna może być na wniosek ujawniona. policz kamery rejestrujące. nie ma problemu , żeby wszystko było publiczne. pol kadencji opozycja miala wiekszosc. uwazasz, ze problemem bylo postawienie odpowiedniej uchwaly ? alicja wam tego nie wybaczy. heniek tez mogl wszystko zorganizowac majac doswiadczenia o ktorych pisal w swoich wypocinach.

   Usuń
  2. umieszczeniu informacji o zwołanej sesji dla mieszkańców zarówno w BIP, jak również na tablicach ogłoszeń w zwyczajowo ustalonych miejscach. Tej przed wyborami nawet nie ma w Biuletynie UM dowiedziałam się że była tutaj

   Usuń
  3. starostwo ma video relacje um tylko sciezke dzwiekowa w obu przypadkach z miesiecznym opoznieniem zeby opadly emocje

   Usuń
  4. W takim razie te baby nieroby z obsługi Rady Miejskiej co robią? . Wyjebać na zbity ryj Panie Adamczyk

   Usuń
  5. U nas prawo do uzyskiwania informacji publicznej tylko na wniosek. Super... Brak słow po prostu...

   Usuń
  6. W czasie tzw rządów opozycji w radzie miejskiej nic pożytecznego nie zrobili. Dlatego ludzie odsunęli ich na bocznice bo stwierdzili, że ich funkcja sprowadza się do przeszkadzania. Nasza opozycja nie jest warta funta kłaków.

   Usuń
  7. zawsze to więcej niż nic niewarta koalicja bezradnych i uzależnionych traktując bycie w radzie jako dorobek do budżetowej pensji

   Usuń
 21. Jeśli naprawdę coś chcemy zmienić w Choszcznie, należy przede wszystkim rozreklamować TEN BLOG wśród swoich znajomych!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby kto ma rozreklamować. Gminny dział promocji?

   Usuń
  2. Nie, my sami, użytkownicy tego blogu, wśród swoich znajomych!!!

   Usuń
  3. Takiego gniota się nie reklamuje. Obelgi - wyzwiska - żale przegranych . Bez dowodów, puste słowa, slogany , plotki- - kompletne zero. Co ten blog daje- chyba podstawy do wszczęcia postępowania karnego wszystkim tym którzy tu piszą i obrażają innych.

   Usuń
  4. Raczej do wszczęcia postępowania operacyjnego. Nie strasz nie strasz,bo sie zesrasz. Paszoł wooon! Nie wchodzić nie czytać. Tłumaczą się tylko winni. Mi się podobają takie wojny podjazdowe. A tym co chodzą skarżyć proszę zrobić rezerwację w hotelu we Wronkach. Dostałaś wezwanie wyjaśniające z ZUS albo US, że tak ci zależy na zamknięciu tego gniota?

   Usuń
  5. to na bank pisał były lub czynny policjant (powyżaszy post)! kto to???

   Usuń
  6. Kapitan Żbik

   Usuń
  7. 07 zgłasza się...

   Usuń
  8. JAWOHL, Hans dead. Brunner.

   Usuń
 22. Ale po co reklamowac ten blog jak tu w wiekszosci obrażają naszych radnych,,burmistrza czy pracownikow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten, kto jest mądry, podzieli wszystkie te niusy przez 3 i wyciągnie wnioski.

   Usuń
  2. Przepraszam, wcale nie wszystkich, tylko wybranych.

   Usuń
 23. Od tego jest dział promocji informują nas o wszystkim na stronie Choszczna są zdjecia no i na szczescie nie moźna dodawać złośliwych komentarzy dziekuje tym ktorzy pracuja w dziale promocji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kronika kulturalno oświatowa nie mylić z promocją

   Usuń
  2. Łubu dubu niech żyje nam prezes naszego klubu.... To ja Jarzabek...

   Usuń
  3. Ja też w tym tygodniu nie pisałem, bo byłem chory. To mówiłem ja, Jarząbek.

   Usuń
  4. Ten blog jest the best.

   Usuń
  5. Dlaczego więc nie ma informacji o tym, co nie wyszło? To źródło w żadnej mierze nie jest obiektywne. Każda informacja ma wymiar pozytywny i inaczej być nie może, bo nikt normalny nie będzie sam na siebie wypisywał negatywów. Stąd też dla równowagi potrzebne jest takie źródło jak ten blog.

   Usuń
 24. Czy będzie następny kredyt dla miasta panie Adamczyk? Ten na 2 dni przed wyborami pewnie już nie istnieje. Założę się, że Adamczuk nie dostanie absolutoruim, bo nie należy mu się, gdyż ponownie nie zrealizował własnego budżetu. No chyba, że radni są pozbawieni rozumu.

  OdpowiedzUsuń
 25. Musi być nowy kredyt! W dzisiejszej Rzeczpospolitej podano, żę sędziowie mają dostać po 0,30 zł za km za dojazdy do pracy. Pan Adamczyk właśnie ogłosil, że o wiele więcj da radnym rady miejskiej w uchwale na najbliższej sesji...... Rozdawnictwo na nasz koszt.

  OdpowiedzUsuń
 26. Adamczykowej patologii ciąg dalszy...

  OdpowiedzUsuń
 27. Jutro w Rzeczpospolitej kolejny artykuł sędziego- publicysty z Choszczna.

  OdpowiedzUsuń
 28. radnym adamczyka dieta za mało trzeba skubnąc jeszcze kilometrówkę po to przecież tam poszli adamczuk mówi chcecie to macie przecież to z nie moich , ale później cisza i łapki w górę kolejna inwestycja burmistrza

  OdpowiedzUsuń
 29. A Rybkowa śmieje się od ucha do ucha. Jest już spokojna, zostawili ją, Dycha dupcię jej broni. Umizgi teraz robi do nowej władzy. Dupowłaz i tylko tyle. Fałszywa baba, ciekawe jak długo się jeszcze utrzyma na tym stołeczku, którego tak skrzętnie pilnuje.

  OdpowiedzUsuń
 30. A ja kocham Adamczyka. Jest mądry i piękny a swym majestatem tak mnie onieśmiela, że mam wolne od jakiekogolwiek myślenia. A pieniążki jeśli mi da to wezmę i podziękuję...

  OdpowiedzUsuń
 31. To co mamy zastępcę burmistrza- dobrze to rozumiem???.A kto sekretarzem???
  http://bip.choszczno.pl/dokumenty/11628
  http://bip.choszczno.pl/dokumenty/11642
  http://bip.choszczno.pl/dokumenty/11642

  OdpowiedzUsuń
 32. A gdzie zarządzenie odnośnie powołania II Z-CY BURMISTRZA? Zatrudnienie Adamczyk ciągle zwiększa więc organ pilnujący posłuszeństwo też musi być rozbudowany.
  O oszczędnościach w gminie przy "starym " burmistrzu trzeba zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skończ Waść wstydu oszczędź!!!

   Usuń
 33. Waść Adamczyk znowu będzie rolował długi miejskie......To jest wstyd, gdy budżet ma w rękach ten sam Pan ale ciągle go bardziej zadłuża kosztem mieszkańców. Wstydu Waść jeż wystarczy...

  OdpowiedzUsuń
 34. Mnie interesuje jakie plany na ta kadencje ma Adamczyk. co z wiatrakami i biogazowna, chyba trzeba zadzwonic do birmistrza Stecyka on bedzie wiedział

  OdpowiedzUsuń
 35. te wiatraki to opanują nasz powiat choszczno, Krzęcin, Pełczyce

  OdpowiedzUsuń
 36. też słyszałem, teraz to Wójt Brzustowicz je stawia

  OdpowiedzUsuń
 37. i dobrze co wy macie przeciwko tym wiatrakom , niech sie gminy rozwijają

  OdpowiedzUsuń
 38. nawet świateczny czas nie pomoga ciagle piszą

  OdpowiedzUsuń
 39. i pieknie wiglada miasto, szkoda ży tylko w centrum

  OdpowiedzUsuń
 40. ZAKAZ UŻYWANIA WYROBÓW PIROTECHNICZNYCH

  OdpowiedzUsuń
 41. ciekawy ten artykuł Remonta o alei gwiazd - miało być tak pieknie a tu szybko zapomniane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ciekawy jak moja wczorajsza kupa

   Usuń
 42. pomysl był dobry ale zaniedbano na poczatku kilkanąscie odcisków dłoni i koniec a szkoda

  OdpowiedzUsuń
 43. w ogóle to brak takich imprez jak było kiedys memorial weissA

  OdpowiedzUsuń
 44. Przecież to normalne nic zaskakujacego , takich pomników w całej Polsce sa setki cóż sie dziwić

  OdpowiedzUsuń
 45. 17 sesja rady miesjiej budżetowa. chciałbym zapoznać sie z projektem budżetu gminy gdzie znależć?

  OdpowiedzUsuń
 46. będzie pewnie na bipie ale po klepnięciu nie ma zresztą na co patrzeć zwykła padlina powyborcza

  OdpowiedzUsuń
 47. Brzustowicz jest przeciwko wiatrakom, bo nie chce "swoich" straszaków oglądać grając w golfa w gminie Choszczno...A zresztą to przegrany Żuchowski wydał zgodę na budowę chyba 13 sztuk przy choszczeńskich polach golfowych i 500m od zabudowań Krzęcina. Tam można a w Choszcznie? I co na to Stecyk?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzustek jest za wiatrakami zresztą cały rozłam Brzustek/Żuchowski poszedł o wiatraki Żuchowski robił wszystko aby wiatraki stały na działkach Banasiaków z żeńska(była radna i jej syn mają cztery) i Gorzejników z n. klukomia natomiast pomijał interes Konopelskiego(teraz przewodniczącego rady-człowieka od Brzustowicza) który ma wiatraki na Granowie, trzeba też wspomnieć, że Sokół zakupił od Łużnego- kolegi Brzustowicza działki w okolicy planowanej budowy wiatraków. W całej tej sprawie przewija się sprawa młodego Bodnara(teraz radny-zięć radnego powiatowego-kolega Brzustowicza), który wyciąga co trochę kwity na zmianę warunków zabudowy i mocno lobuje o budowę wiatraków na swoich działkach w gminie Strzelce.
   Cała zabawa z wiatrakami nie opiera się na wpływach do budżetu gmin zabawa polega na wpływach do prywatnych budżetów na terenie gm. Krzęcin jest 14 wiatraków w tym 10 stoi na działkach radnych lub ich najbliższych rodzin.

   Usuń
  2. No to wstyd Panie Brzustowicz. A ponoć miał Pan jaja a nie wiatraki w głowie. Prokuratura powinna się zainteresować tematem! Dlaczego radni lobbują za "swoimi" wiatrakami? A ludzie tylko się przyglądają i dalej są robieni w konia. Brzustowicz będzie za wiatrakami? To po co Żuchowskiego się pozbyliśmy? Budżet Krzęcina ma coraz większe kredyty, a wiatraki miały wyprostować finanse a jeszcze bardziej je zakręciły!

   Usuń
  3. Wartość ludzi poznaje się po czynach a nie słowach. Chociaż czasem poznaje się wartość po słowach nagranych w ukryciu. Cytat z ukrytego nagrania wiceministra Gawłowskiego (ten co go uwielbia Adamczyk i radna Gruszczyńska) dotyczącego rozmów ze związkowcami - za niezależną :
   "O niczym, Beznadziejne pensje, beznadziejne coś tam. Skargi, niech spier,,,ją. ".
   Wyborcy również, ale PO wyborach.

   Usuń
 48. Krzecin to zaorana wiocha mamy wiatraki bo kilka osób temat sobie załatwiło kosztem pozostałych chcesz wiatraki proszę bardzo zapraszam do Krzęcina kup sobie u nas chatę można za pól darmo

  OdpowiedzUsuń
 49. głupiś...gdyby nie podatek z tych wiatraków to byś w Krzęcinie dalej srał do dziury za stodoła albo coś w podobie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. myślisz że jak nie srasz do dziury to dzięki wiatrakom ?szkoda że głupota nie boli byś zesrał się z bólu

   Usuń
  2. sam jesteś głupi, to była taka przenośnia, a jak nie wiesz co to jest przenośnia to poszukaj w słowniku!

   Usuń
  3. Wiatraki dla Krzęcina to największa porażka w województwie. Żadnej dodatkowej kwoty w budżecie, bo jego konstrukcja nie zależy wyłącznie od podatków. Dzisiaj Krzęcin ma tyle samo kasy co poprzednio miał bez wiatraków. W takie bagno Brzustowicza wpakował cwaniak Żuchowski. Widać albo komuś tu brakuje rozumu albo jest co najmniej niedouczony lub po prosto tłucze farmazony bo sam jest uwikłany w ten proceder. A naszym powiecie jest za duże rozproszenie zabudowy mieszkalnej aby myśleć o wiatrakach. Jest takie powiedzenie; "nie czyń bliźniemu tego co Tobie nie miłe"

   Usuń
  4. Gdyby nie te wiatraki, to nie byłoby żadnej inwestycji w Gminie Krzęcin. Z samych wiatraków Gmina Krzęcin ma około 1,5 mln złotych. Niech Brzustowicz nie szuka winnych, tylko niech pokaże jakim jest "sprawdzonych gospodarzem POWIATU".

   Usuń
 50. A jakim TWOIM kosztem stoją te wiatraki? zawsze ktoś zarabia a inny nie. Na tym polega biznes

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zarabia część procenta osób zamieszkałych , ponad 99% musi na tym tracić zdrowie, część wartość majątku no ładny biznes

   Usuń
  2. no tak, ja też chciałbym, żeby enea płaciła mi jakiś procent ze swoich zysków albo ksiądz z tacy.Co to za argument! Zarabia ten kto inwestuje, postaw sobie wiatrak to też będziesz zarabiał! a tak na marginesie, ja nie zauważyłem żadnych negatywnych następstw...krety jak ryły tak dalej ryją, bociany i żurawie jak przylatywały tak dalej przylatują, kury nadal składają jajowate jajka a szpaki jak zżerały mi czereśnie tak dalej żrą, piki jak pili tak piją dalej a świetojeb...wi dalej klęczą w pierwszych ławkach. Wiec podaj konkretnie jakie to szkodliwy wpływ na ludzi i środowisko mają te wiatraki, bo z tego co wiem nie ma wiarygodnych badań na ten temat! Z tego co wiem są natomiast co do szkodliwości przekaźników telewizyjnych i telefonicznych a jakoś nie słyszę aby w Krzęcinie były protesty z tego powodu a przecież taka antena stała w centrum wsi!

   Usuń
  3. jak czytam te dyrdymały o kretach że dalej ryją i że bociany czy żurawie latają a kury znoszą jajowate jajka no to muszę powiedzieć ze używasz "mocnych "argumentów tylko że jakoś mnie nie przekonują , ciemny lud nie protestuje poczytaj sobie jak Warszawa i Mazowieckie bronią się przed wiatrakami może coś zrozumiesz to nie jełopki z Krzęcina

   Usuń
  4. no tak! tylko, że Warszawa ma taki dochód z podatku, ze nie musi szukać jakichś dochodów alternatywnych...a z czego mają żyć takie gminy jak nasza? wolę wiatraki jak spalarnie czy biogazownie albo jakieś inne śmierdzące interesy. niestety nie mamy kopalni, nie mamy poligonu, nie mamy hut i fabryk samochodów nasza turystyka to fikcja a też chcemy żyć na jakimś poziomie. Skąd na to wziąć? Co by nie mówić te wiatraki zapychają dziurę budżetową...zresztą i tak czeka Polskę budowa odnawialnych źródeł energii bo taka jest polityka UE i nie mamy wyjścia. Możemy nie budować farm wiatrowych i biogazowni ale wtedy będziemy musieli wejść w tyłek ruskim bo nie będą nas chcieli w Europie.

   Usuń
  5. żadnej dziury nie zapychają jak są jakieś wpływy z wiatraków to nie ma janosikowego kasa dla gminy to alibii i mżonki wystarczy popatrzeć na gminy w których nastawiali wiatraków co do Warszawy to może swoją analize zacząłbyś od wydatków bo takich potrzeb i kosztów nie ma nigdzie w Polsce a jednak rezygnują świadomie z wiatraków bo wiedzą że to lipa

   Usuń
  6. Nie chcą bo to hamuje rozbudowę..to fakt, ale tam powstają niemal całe nowe miasta sypialnie, do tego nowe zakłady produkcyjne i ta przestrzeń pod zabudowę jest potrzebna a wiatraki mogłyby ją ograniczyć...ale nie łudźmy się, nam ekspansja budownictwa mieszkalnego i przemysłowego nie grozi, więc w czym problem? moim zdaniem sprawę jak zwykle nakręcili tzw. zieloni - ekolodzy, którzy zawsze stawiają veta, tam gdzie zwęszą kasę. Do momentu aż im ktoś sowicie zapłaci...wtedy zapominają o sprawie! Myślę, że jesteś ofiarą ich narracji o szkodliwości wiatraków. Poza tym jeśli nie wiatraki to co? Elektrownie węglowe? Bo na jądrowe nas nie stać!

   Usuń
  7. nie tylko o rozbudowę chodzi ale wartość już istniejącej infrastruktury oraz wpływ na środowisko naturalne nie nalężę do zgorzałych przeciwników wiatraków ale do tych osób które nie zgadzaja się na zbyt bliskie ich usytuowanie przy miastach czy wioskach zbyt bliska odległośc to zagrożenie powstania ogromnych farm wiatrowych i ich rozwój poza kontrolą .farmy wiatrowe nie są żadną alteratywą powstaja już od lat 70 ubiegłego wieku i jakoś dziwnie ich rozwój jest sztucznie nakręcany muszą byc tego powody albo po stronie słabego biznesu czyli zbyt wysokiego kosztu wytworzenia który będą musieli pokryć konsumenci albo negatywnego wpływu na otoczenie albo z jednego i drugiego razem.

   Usuń
  8. Dobrze piszesz ale to nie zmienia faktu że energia drożeje. To że wymyślili je w latach 70 to nic nie zmienia - wtedy za ropę i inne surowce energetyczne płacono mniej.Przy dzisiejszych cenach tych surowców wiatraki stają się opłacalne. Musimy je stawiać że by spełnić warunki narzucone przez Unię. Nie rozumiem tylko tego całego larum związanego ze szkodliwością. Czytałem wiele opracowań i to że ptaki nie będą latać to ma być problem. Ile zwierząt zabijamy wycinając lasy na opał, ile pada pod kołami aut i ile umiera przez syf kominowy bo ludzie palą śmieciami. Problem jest taki że ci co krzyczą najbardziej przeciw wiatrakom nie będą z tego mieli pieniędzy i tu ich boli. Ja wiatraków na swojej ziemi nie będę miał bo ziemi nie mam ale jestem za nimi bo jest to normalna kolej rzeczy - nazywa się postęp cywilizacyjny i pojedyncze jednostki społeczne nie będą go hamować. Popatrzcie na Danię , Holandię - maja i tyle wiatraków że szok i nic się tam strasznego nie dzieje. We Francji kilka elektrowni atomowych , Niemcy wstrzymali proces ich zamykania i maja relatywnie tanią energie- u nas zaraz będą przykuwać się do torów jak będą budować elektrownie atomową.

   Usuń
  9. Widziałem Danie i Holandie ilości mnie nie powaliły a zjeździłem obydwa państwa dokładnie ,wiatraki stawia się w tzw martwych strefach w pasach autostrad na terenach uprzemysłowionych w okolicach poteżnych wyspisk śmieci Unii jesteśmy właśnie po to między innymi potrzebni żeby realizować to czego nie są już u siebie nie są w stanie zmieścić stąd te i inne wymogi widzą nas jako konsumenta którego można będzie w nieskończonośc doić stąd nie mamy swojego przemysłu banków handlu itd co do szkodliwości wystarczy że zostaje zachwiana bezpowrotnie równowaga w przyrodzie co jest udowodnione i co nie wróży dobrze mieszkańcom tych terenów.Energia drożeje właśnie dzięki wiatrakom jej koszt wytwożenia łącznie z kosztami inwestycji jest zdecydowanie najwyższy im wiekszy udział tzw zielonej energii tym cena za energię będzie wyższa .Cudza kasa mnie tez nie boli bolą mnie koszty i konsekwencje stworzenia takich warunków które by umożiwiały stawianie kiludziesięciu lub nawet kilkuset wiatraków na niedużym obszarze co niestety grozi gminie Choszczno Recz Pełczyce

   Usuń
  10. Wszystkie opracowania dotyczące wzrostu cen energii wykazują tendencje zwyżkową i nic do tego nie mają koszty wiatraków. Masz przykład jak niska cena ropy wpływa na wydobycie łupkowe. Firmy od łupków ledwo dyszą. Ceny energii będą rosły bo zwiększa się zapotrzebowanie a surowce maleją. To że w Holandii np nie wdziałeś dużo wiatraków to fakt że jak sam piszesz mają mało nieużytków a liczba mieszkańców na 1km jest sporo większa i nie mają miejsca aby je stawiać. Wiatraki nie są bardziej szkodliwe od innych sposobów pozyskania energii czy ciepła. Ludzie się boją wszystkiego co nowe. Nie pozyskasz u nas energii z słońca bo nie ten klimat. Wiatraki to jedyna alternatywa i się jej nie uniknie. Może nie trzeba stawiać ich dużo ale 20-40 na pewno się zmieści.Ludzie z naszego rejonu tez muszą wziąć na siebie odpowiedzialność pozyskiwania energii. - nie można jej tylko zużywać trzeba dać coś od siebie. Jak nie wiatraki i biologizowanie to co.Jaki chcesz mieć w to wkład oprócz konsumpcji. Ceny nieruchomości i tak nie spadną a nawet jeśli to bardzo dobrze bo są o wiele za duże jak na ten rejon gdzie nic nie ma i blokuje się każda inwestycje

   Usuń
  11. bredzisz z chciwości

   Usuń
  12. "Coraz więcej energii musi pochodzić ze źródeł odnawialnych, państwo ma cały system wsparcia dla tej technologii, ale on niestety kosztuje i podnosi ceny energii" - mówi Agnieszka Głośniewska z URE. cytat z dzisiejszego artykułu na ONECIE dotyczącego podwyżki cen prądu w styczniu 2015r

   Usuń
  13. I ok. Podnosi bo tyle musi kosztować. jak kiedyś ropa w latach 50-60 ubiegłego wieku była tania i zapotrzebowanie na nią niskie nikt nie stawiał wiatraków. Dzisiaj trzeba myśleć przyszłościowo i niestety energia będzie drożeć i będzie coraz trudniej o nią.

   Usuń
 51. Pani Bart....ak zalatwila wyrzucenie informatyka zeby na jego miejsce zatrudnic swojego kubusia, to ci dopiero burdel

  OdpowiedzUsuń
 52. Wiatraki są dla skorumpowanych burmistrzów i radnych. Wiecie kto czerpie korzyści z tych krzęcińskich? Gmina ma 14 szt i bogatsza nie jest a wręcz przeciwnie, bo przy wiatrakach już nic się nie wybuduje. A była gatka, że wiatraki to darmowa energia z wiatru....Dobrze, że w Choszcznie nie brakuje ludzi, którzy tego świństwa nie chcą. Nawet pomerdany burmistrz woli żądzić niż zgodzić się na konflikt z mieszkańcami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gadka*, rządzić*, polecam Słownik ortograficzny, bo czepianie się ciągle wiatraków to za mało...

   Usuń
 53. Adamczyk obniża sobie pensję, bo gminy nie stać na ogromne poprzednie Jego wynagrodzenia. A jednak troszczy się o nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adamczyk ma obecnie najwyższe możliwe zarobki. 12060 zł brutto i więcej już nie może. I dobrze bo by zaraz chciał zarabiać tyle co w Warszawie. Trochę jednak dysproporcja wielkości obszaru zarządzania

   Usuń
 54. spoko stać go nie tylko na taki gest niezbiednieje chłopina oczy tylko mieszkańcom mydli

  OdpowiedzUsuń
 55. Wiatraki dla Krzęcina to największa porażka w województwie. Żadnej dodatkowej kwoty w budżecie, bo jego konstrukcja nie zależy wyłącznie od podatków. Dzisiaj Krzęcin ma tyle samo kasy co poprzednio miał bez wiatraków. W takie bagno Brzustowicza wpakował cwaniak Żuchowski. Widać albo komuś tu brakuje rozumu albo jest co najmniej niedouczony lub po prosto tłucze farmazony bo sam jest uwikłany w ten proceder. A naszym powiecie jest za duże rozproszenie zabudowy mieszkalnej aby myśleć o wiatrakach. Jest takie powiedzenie; "nie czyń bliźniemu tego co Tobie nie miłe"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzęcin z wiatraków ma około 1,5 mln złotych przychodu z podatków. Gdyby nie te pieniądze, to nie byłoby w tej wiosce nic, a dzięki Żuchowskiemu wyrosła na jedną z najlepszych gmin w województwie. Zobaczymy czy Brzustowicz chociaż w połowie będzie rozwijał tak gminę Krzęcin.

   Usuń
  2. baranie- budżet Krzęcina jest taki sam z wiatrakami teraz jak bez niech poprzednio. Z wiatraków jest i owszem kasa ale w takiej samej wysokości tej wiosce odebrano subwencje wyrównawcze. Efekt finansowy żaden ale widokowy i zdrowotny dla mieszkańców ogromy. Rozłóż sobie kocyk 500m od wiatraków i spróbuj poleżeć na "łonie natury" to przekonasz się o atrakcjach i rozwoju gminy zafundowanej przez Żuchowskiego.

   Usuń
  3. Subwencja wyrównawcza zmalała, ale nie o 1,5 mln. Od wiatraków jeszcze nikt nie umarł, na Zachodzie powstaje ich tysiące, tylko w naszym ciemnogrodzie lepiej truć się węglem i odpadkami. Zobaczymy jakie atrakcje zafunduje nowy wójt Brzustowicz. Nie spodziewam się rewelacji.

   Usuń
  4. Krzęcin=getto wiatrakowe. Subwencja w Krzęcinie zmalała o 100% z powodu wiatraków, więc kasy mieszkańcy mają mniej. B.łatwo to obliczyć, ale widać idiota i manipulant liczy na to, ze ma do czynienia z baranami. Poza tym te wiatraczki nikomu w gminie nie dały stałej pracy. Takie inwestycje są nieporzebne, bo chcemy pracy a nie witraków. Od wiatraków ludzie umierają, np. człowiek z rozrusznikiem serca nie może przebywać w ich sąsiedztwie z powodu zakłuceń pracy tego urzadzenia- były juz przypadki zgonów ludzi z tym urządzeniem. Ponadto przy wiatrakach mniej rodzi się zdrowych dzieci, a te które są gorzej się uczą- oczywiście oficjalnych badań brak, ale statystyka taka własnie jest. Na zachodzie produkują i demontują te świństwa właśnie dla nas. ŚWIĘTA WIATRAKA to triumf manipulantów nad mieszkańcami. Dr Brzustowicz ma własny rozum, więc porównywanie go do Żuchowskiego to po prostu głupota.

   Usuń
  5. Podsumuję to tak: Nigdy nie kłóć się z głupcem, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem. Życzę poćwiartowania śmigłem. O tym rozumie doktora od rycerzy to się przekonamy w przeciągu 4 lat.

   Usuń
 56. co z tą pensją Adamczyka o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nydza, tylko 11 tys. z haczykiem , ledwie 1,5 tysiączka mniej jak Gronkiewicz-Walc.Co gorsze Adaś w zębach nie przyniesie kasy. Nydza.

   Usuń
 57. Co to znaczy "w zebach nie przyniesie kasy"?

  OdpowiedzUsuń
 58. wcale nie jest doża. widać że piszą tu ludzie którzy nie wiedza na czym polega ta praca i ile zarabia się na opiele niższych stanowiskach poza Choszcznem. Ja za takie pieniądze tego bym nie robił - minimum 100% podwyżki. W mojej firmie średniego szczebla manager zarabia tyle co burmistrz i ma wygięcie.praca od 8 do 16 - i nikt go nie opluwa i mu do kieszeni nie zagląda. Zobaczcie ile zarabiają w ENA . Lasach Państwowych, nadmurówkach, straży pożarnej- to tez wasze pieniądze tam szukajcie oszczędności. Porównajcie zatrudnienie w starostwie i zarobki jakie tam maja a tak naprawdę jest to całkowicie zbędna instytucja z przerostem zatrudnienia. Na takich stanowiskach muszą być przyzwoite pensje bo jak ich nie będzie to nikt o odpowiednich umiejętnościach nie będzie chciał pracować i tylko osoby z przerostem ambicji politycznych będą się rwać do władzy - a to już jest zapowiedź katastrofy.

  OdpowiedzUsuń
 59. ...na sprzedaży keczupu trudno wyjść na swoje, więc lepsza jest malutka pensyjka burmistrza za straszne mordęgi i branie na łeb nienależnych obelg. Ambicja przedsiębiorcza nie wyszła więc przyszedł czas na ambicyjkę polityczną na 3 kadencje. A ekonomia kuleje Panie burmistrzu, czego można było się spodziewać. Może lepsze wyniki łatwiej i szybciej byłoby uzyskać na kolonii dla małolatów?

  OdpowiedzUsuń
 60. Coś mi się wydaje, że Adamczyk nie bedzie miał dobrej prasy w tej kadencji. Ale może nas zaskoczy i zacznie organizowac spłatę miejskich długów. zresztą już nas zaskoczył i wygrał wybory, to może sie jednak poprawi?

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty