czwartek, 11 grudnia 2014

Wywiad ze Starostą Choszczeńskim

Panie Starosto! Przez ostatnie osiem lat był Pan zastępcą burmistrza Choszczna. Z pewnością przez ten długi okres zdobył pan doświadczenie w pracy w samorządzie. Jak się Pan czuje w roli Starosty Choszczeńskiego ?

Po prostu dobrze. Nie czuję się zaskoczony bądź zagubiony w nowej roli. Pełniąc funkcję z-cy burmistrza bardzo dobrze poznałem pracę w samorządzie, którą lubię i sprawia mi ona dużo satysfakcji. Czuję „ciężar odpowiedzialności” i jestem świadomy zadań, którym muszę podołać. Motywuje mnie to. Cieszą mnie możliwości, jakie daje funkcja starosty, i będę solidnie pracował na rzecz mieszkańców.

Jakie ma Pan plany na najbliższy okres?
Najpierw oczywiście musimy uchwalić budżet, będzie to ciężka praca. Mam nadzieję, że uda się go uchwalić już w tym miesiącu. Zatem najpierw budżet, a później - zobaczymy.


Czy ma Pan koncepcję współpracy z gminami?
Powiat choszczeński obejmuje sześć gmin. Każda z nich ma inną specyfikę. Są też sprawy, które nas łączą i na nich będę się koncentrował, stosując zasadę otwartości i pełnej współpracy, tak aby osiągnąć jak najlepsze efekty w realizacji wspólnych celów.

Panie Starosto, jaka jest wizja dla naszego powiatu?
Przyszłość to rozwój społeczno gospodarczy w oparciu o dobre fundamenty. Tym fundamentem i nadrzędną wartością są mieszkańcy Powiatu choszczeńskiego, ale też nasze inwestycje w szeroko rozumianą infrastrukturę, zwiększenie dostępności wewnętrznej
i zewnętrznej naszego terenu. Chcemy też podnieść rangę naszych walorów kulturowych, historycznych i przyrodniczych. Naszym wspólnym celem, realizowanym wspólnie z gminami jest szeroka promocja Powiatu choszczeńskiego jako regionu przyjaznego dla rozwoju gospodarczego.
Dziękuję za rozmowę. (mk)


Adam Andriaszkiewcz – ma 51 lat, urodził się w Choszcznie. Tutaj też ukończył szkolę podstawową i średnią. Tytuł inżyniera zdobył na Politechnice Szczecińskiej. Pracę zawodową rozpoczął w 1984 r. jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Krzęcinie. Następnie przez wiele lat pracował w Urzędzie Skarbowym w Choszcznie a ostatnio w Urzędzie Miejskim w Choszcznie. Pełni również funkcje społeczne jako Prezes OSP w Choszcznie oraz jako Prezes Stowarzyszenia Lider Pojezierza LGD.15 komentarzy:

 1. Powalająca koncepcja działania " najpierw budżet a potem - zobaczymy". Zgodna z zasadą wygrać wybory , a potem zobaczymy. A wizja naszego powiatu jakaż bogata. Powstała chyba na zasadzie kopiuj-wklej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój przedmówca ma rację:
  "Przyszłość to rozwój społeczno gospodarczy w oparciu o dobre fundamenty. Tym fundamentem i nadrzędną wartością są mieszkańcy Ziemi Łukowskiej, ale też nasze inwestycje w szeroko rozumianą infrastrukturę, zwiększenie dostępności wewnętrznej
  i zewnętrznej naszego terenu. Chcemy też podnieść rangę naszych walorów kulturowych, historycznych i przyrodniczych. Naszym wspólnym celem, realizowanym wspólnie z gminami jest szeroka promocja Ziemi Łukowskiej jako regionu przyjaznego dla rozwoju gospodarczego.
  Na koniec chcę podziękować wszystkim za współpracę: dziękuję naszym mieszkańcom, radnym, zarządowi, kierownikom naszych jednostek. Jednocześnie mieszkańcom Ziemi Łukowskiej życzę dobrych wyborów."

  OdpowiedzUsuń
 3. No to mamy starostę Klik-Klik. Trzeba poszukać jak najszybciej i dostarczyć Panu Staroście Klik-Klik dobrego wzorca, będziemy spokojniejsi i pewniejsi przyszłości, bo inaczej kliknie nam ikonkę "wyczyść".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tak skopiować działacza chłopskiego p. Kononowicza , że tak powiem klik-kliknę fragment jego programu :"Na drogi będę dawać (...), na mieszkania, żeby tańsze byli (...), żeby hipermarkety stale wyrzucić poza miasto, a nawet całkowicie z Polski, żeby hipermarkety poginęli. Ten przynajmniej ma swój program.

   Usuń
  2. dobre , mimo tej wtopy i tak należy zauważyć że kmiot Adamczyk do pięt mu nie dorastał i sam teraz został w tym gminnym bagnie

   Usuń
  3. Czemu sie dziwicie w końcu to informatyk. Przecież umie wciskać kopuj-wklej. Tego już uczą w podstawówce w pierwszej klasie. A tak swoją drogą to mógłby się Adaś bardziej wysilić- ale pewnie Adamczyk mu nie powiedział co ma mówić.

   Usuń
  4. Adamczyk co najwyżej to może mu buty czyścić odcioł się od jego bagana idealnie

   Usuń
  5. Oj chyba jest inaczej. Obecny starosta raczej nie cytuje z pamięci wyuczonych tekstów z internetu. Patrząc na stronkę powiatu , wynika ze tzw. wywiad wyprodukowała promocja z inicjałami "mk". Czyżby "mk" z promocji powiatu zrobiła kuku kuku panu Staroście ? Oj , to takie brzydkie, jak w kampanii wyborczej.
   A swoją drogą fajne te nieprzeprowadzane wywiady, taka pasza dla pospólstwa, a lud chłonie i się cieszy ....

   Usuń
 4. najlepsza to i sesja rady miejskiej w Choszcznie, ubaw po pachy. czerwony jak burak przewodniczący i wielki w-ce czapiewski chodzący po sali haha

  OdpowiedzUsuń
 5. A wy ciagle to samo nic sie nie podoba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie nic, a konkretny idiotyczny wtop się nie podobie. A starosta mię przypada do gustu, Przystojny, siwiutki , kulturalny. Swój chłop, ha ha.

   Usuń
 6. Racja, zrzędy, zazdrośnicy. to pewnie przegrana fausz , bo ona z natury tak ma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. człowieku przestań zachowywać się tak jak twój poprzednik Lesiu. Ta fotka nie jest potrzebna bo on tak się fotografował i co już go biedaka nie ma. Skończysz tak jak on tylko wcześniej !!!!!!!!! Czyżbyś był takim samym narcyzem jak on, opanuj się człowieku i weź się do roboty ik nie słuchaj fałszywych doradców bo Elcia i Lusi tak radziły śliżowi i go wykończyły

   Usuń
  2. faktycznie, Panie Adamie niech Pan nie zachowuje się w ten sposób Zaczął Pan od zdjęcia nota bene niezbyt udanego , hahaha jak w Korei Północnej, a może walniemy na początek pomniczek. Wam się marzy władza żeby zdjęcia swoje wieszać na ścianach. To już było młody człowieku.

   Usuń
 7. Taki starosta jacy ludziska co go wybrały. Koncepcja zajebista! Takich polityków mamy i taki rozwój powiatu i gmin. Włodarze gmin mają podobne koncepcje, czyli nie mają. Dzięki temu jest jak jest. Przy korytach te same ryje od lat a szaraczki na zasiłkach lub w OPS-ach.
  Andriaszkiewicz taki sam lewus jak Dycha, Kaszak i Gacek na dokładkę. Ważne żeby ich koryto było pełne. Rząd się wyżywi!
  Darmozjada i nieudacznika z gminy na starostę! Chyba po to żeby to wszystko rozpierdolił jak w Choszcznie. Bieda i smutek. Od wielu lat. Nic się nie dzieje. Takie jest Choszczno i okolice.

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty