niedziela, 22 lutego 2015

Remont dworca PKP


Budynek z XIX wieku odzyska dawny blask, choć na razie straszy swoim wyglądem.
Obiekt nie przeszedł gruntownego remontu od wielu lat. Do tej pory miastu udało się jedynie odrestaurować dach stacji, na więcej do tej pory nie było pieniędzy.
Remont tego budynku to ogromny wydatek dla miasta - mówi burmistrz Choszczna, Robert Adamczyk.


23 komentarze:

 1. kolejny kredycik na kolejne kilkadziesiąt lat tak to można robić i się chwalić a co tam ważne że się znalazł kolejny powód do wydania kolejnych milionów no bo przecież oto w tym głównie chodzi benificjenci już czekają dzisiaj pkp oddaje dworce za darmo bo nie mają przyszłości Adamczyk nie dośc że kupił tą ruinę za grubą kasę no bo przecież podatki to dla gminy pieniądze to jeszcze chce topić w swój "genialny" projekt kolejne milony przyszłych pokoleń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież powiat może ten projekt współfinansować. Dworce to wizytówki miast. To może być genialny punkt informacyjny miasta.

   Usuń
  2. No genialny punkt informacyjny, tak na oko za 3-4 miliony ?

   Usuń
  3. A co powiat ma do gminnego obiektu ? Chyba że tam umieszczą Mariolę jako skazańca gminno-powiatowego.

   Usuń
 2. Pewnie tak ale nie znam gminy która by coś robiła za gotówke.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dostosowanie do wymagań unijnych terminali na dworcach ma być zadaniem gminy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celowo kit wciskasz czy z niedoczytania? Temat dotyczy dworców autobusowych, to takie coś co się kula na gumowych kolkach. Taka lipę wciskaj radnemu Stefanowi, na przykład.

   Usuń
 4. Czyli gmina nie może tego sprzedać ? Nierozumie tego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gmina nie może tego sprzedać, bo tylko raz się nadarzył taki myślący inaczej, który ten syf kupił od PKP. Pozbyli się kłopotu i to za dobra cenę. Wcisnęli jeszcze dworzec w Suliszewie, dobrze że Robcio nie kupił dworca w Dolicach.

   Usuń
  2. "inwestowanie" w gminie to idealny sposób na wydawanie-wyprowadzwanie pieniędzy tych których się ma i tych których się nie ma na kilkanaście albo nawet kilkadziesiat lat do przodu niby robi się coś dla ludzi a tworzy się idealne do tego warunki wiadomo benificjenci publicznych pieniędzy szybko się znajdą począwszy od projektu ,dostawy materiałów ,wykonawcy .........trzeba znależć tylko " fajny" powód .najlepiej jak jeszcze dołoży się do tego Unia wtedy można położyć np ścieżkę szutrową za kilkaset złotych za m2 no bo przecież unia dopłaca i "szkoda" nie wykorzystywać środków unijnych przy takim pijarze można wszystko niezapłacone w terminie to nic odsetki są dużo więcej oprocentowane niż lokata gmina musi zapłacić więc kiedyś to nastąpi i to nie z małym procentem wykonawca sie nie martwi bo ma nawet na tym niezły interes ....kto za to wszystko płaci oczywiście mieszkańcy więc nie ma się czym martwić robić robić i jeszcze raz robić bo ludzie chcą wiec jak się zrobi to będzie radośc i spokój do tego burmistrz będzie się chwalił jaki z niego dobry gospodaz a to że spłaci się to za kilkadziesiąt lat to nic ważne kto przecina wstęgę ,stawiam pytanie czy Choszczno jest taką gminą ?

   Usuń
  3. ta ścieżka tak cię boli? mnie nie boli, wystarczy pójść na spacer, codziennie wiele osób z niej korzysta, ale najlepiej nic nie robić i na wszystko pluć

   Usuń
  4. Widzę pojawił się dyżurny wpis - nic nie robić pluć itd. Nic nowego dla człeka myślącego. Najlepiej wydaje się nie swoją kasę i dobrze z tego żyje.Jakoś tak dziwnie w naszych samorządach , kto nie dawał rady w biznesach albo był na marnych etatach staje się objawieniem w gminie czy powiecie. Jaka to perła np. Bil - położył się na sklepach w Pełczycach, Okoński - rozlewnia w Dolicach, Adamczyk - przedstawiciel handlowy keczupu, Andriaszkiewicz - informatyk w skarbówce, Siódmak- czego on nie zaliczył, Gacek- ten właściwie nic nie robił, Jeszcze tylko brakuje żeby Kobeszko został wiceburmistrzem a Bokun wicestarostą. . Co w tym towarzystwie robi K Czapiewski ???

   Usuń
  5. Co robi- interes na wiatrakach

   Usuń
  6. I niech robi. Tak Cię boli, że nie Ty.

   Usuń
  7. Czy to Wasze pieniadze, że się plujecie?

   Usuń
 5. Ten pierwszy projekt z galerią handlową to był inny. Ten co kiedyś burmistrz na sesji prezentował

  OdpowiedzUsuń
 6. Najwyższy czas wziąć się za tą ruderę!

  OdpowiedzUsuń
 7. to cudowna wiadomość!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem jak Wy ale ja od pewnego czasu odnoszę wrażenie że Choszcznem rządzi mafia. kolesiostwo i klany rodzinne. Rozlokowali się w urzędach gminnych ipowiatowych i resztę mieszkańców mają w dupie. Pensyjki i świadczenia co miesiąc wpływają na ich konta bez większych wysiłków z ich strony. PO + PSL = MAFIA

  OdpowiedzUsuń
 9. Były wybory - trzeba było namówić mądrych ludzi, żeby chcieli wziąć w nich udział. Nie udało się. Na mojej ulicy nie było na kogo głosować. Ci, którzy startowali, nawet nie raczyli napisać sobie oryginalnego programu. Bo po co. Na burmistrza poszli głosować tylko ci, co pracują w budżetówce. Tu też zabrakło kandydata z charyzmą. Szkoda gadać. Nie ma się więc co dziwić, że jest jak jest. Wybory za cztery lata - ludziska, trzeba startować zamiast biadolić!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie najbardziej bolą KRADZIEŻE pieniędzy gminnych. Burmistrz kompletnie nad tym nie panuje. Zamiast wrzeszczeć na wszystkich pracowników bez powodu, lepiej, zająłby się kontrolą finansów gminy. O ostatnim upłynnieniu pieniędzy po mieście krążą już niezłe legendy. I jak taki szef może być wiarygodny, skoro przez kilka lat dał się wodzić za nos. Co na to pracownicy, którzy zajmują się finansami gminy, niczego nie zauważyli?

   Usuń
  2. Jaki remont w domu można zrobić za 70 000 zł? Full wypas. No to przeczytajcie sobie sprawozdanie Pana Burmistrza z 2010 roku. (http://bip.choszczno.pl/dokumenty/menu/51). Okazuje się, że wydano 72 834,00 złoty do 2009 roku na remont małej sali gimnastycznej po starej "Dwójce" (pozycja na liście - 75). Tylko pytam na co? Przecież ta sala jest zamknięta na głucho. Dachu nikt nie przekładał, bo jest z papy, w środku tez nic nie robiono, bo dzieciaki tam nie ćwiczą! Więc pytam, gdzie są te pieniądze???
   Kolejna pozycja - 168 - zakup odkurzacza do psich kup za 8 967,00???? Czy ktoś go używa?
   Kolejna pozycja - 152 - zakup popiersi J. Paderewskiego za 6000 złoty, sądzę, że do szkoły muzycznej. Z czego te popiersia? Z marmuru z Carrary? Na Allegro zaczynają się od 600 złoty! Ale przecież pan dyrektor aspiruje do rangi konserwatorium...
   Wniosek? Pan Burmistrz i jego radni szastają naszymi pieniędzmi! Ale to jest ewidentna nasza wina! Nie patrzymy im na ręce! Dokument, o którym tu piszę, był otwierany od października 2010 roku tylko 493 razy. Jeśli nie zaczniemy się interesować naszymi pieniędzmi - to nasi włodarze niestety będą sobie z nimi robili, co tylko chcą!
   To, że są przewałki, nie dziwi - przy takich wydatkach nikt się nie połapie, że jakaś tam kierowniczka referatu coś tam sobie przy okazji dla siebie skubnie!!!

   Usuń
  3. podobno Adamczyk o całej sprawie wiedział wcześniej i całą sprawę zaginięcia pieniedzy chciał zamieśc pod dywan jednak nie wyszło ,do tego za dużo "wątpliwości " dopiero co były wybory kampania za gruba kasę sponsoring całego komitetu cały ten smród szybko mógłby sie przenieśc na niego dlatego burza mózgów u władzy i decyzja najlepsza z możliwych odpalenie przez niego jego zaufanego pracownika poszło złapałem złodzieja sprytne ?ja myśle że jednak jaki pan taki kram i od odpowiedzialności ze ten syf nic Adamczyka nie zwolni bo sam go robi , jaka jest prawda pewnie tej najprawdziwszej się nie dowiemy

   Usuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty