piątek, 16 stycznia 2015

Ranking. Przewodniczący powiatu. Prezes Sądu rejonowego w Choszcznie


Powiat choszczeński w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich za 2014 rok zdobył 19320 punktów i zajął wysokie 12 miejsce w kategorii  powiatów do 60 tys. mieszkańców.

Jest Pan znany nie tylko, jako działacz społeczny, ale także jako osoba spełniona zawodowo. Czy mógłby Pan przybliżyć mieszkańcom firmę, którą kieruje Pan od wielu lat? Jest to Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana.

CHOSZCZNO. W poniedziałek (12 stycznia) w Szczecinie odbyły się uroczyste obchody dziesiątej rocznicy powstania szczecińskiego Sądu Apelacyjnego. W trakcie tego wydarzenia sędzia ZBIGNIEW ŁASOWSKI otrzymał nominację na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Choszcznie. To wydarzenie zamyka kilkuletnie zamieszanie związane z reorganizacją w sądownictwie i na stałe przywraca wcześniejszą formę funkcjonowania naszego sądu.

82 komentarze:

 1. Stare wraca. Prezesem sądu zostaje ponownie prezes z 1982r. Wtedy to ludzi wywalano z roboty, a towarzysze awansowali. Podobnie S. Szemlij został wtedy sekretarzem PZPR, a innych nauczycieli wywalali z roboty. np. p. Romaniuk-Kobeszko. A co robił wtedy we ludowym wojsku polskim T. Krawiec ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prowadził wszechnicę wojskową i kursował WUML, czyli Wieczorowy Uniwersytet Marksismu i Leninizmu.

   Usuń
 2. Dla przeciwników wiatraków - polecam artykuł na WP cyt.-Jak dodał, jeśli Polska miałaby zredukować emisje zgodnie z pakietem klimatycznym, to musiałaby do 2030 r. zamknąć wszystkie elektrownie węgla brunatnego, 90 proc. elektrowni węgla kamiennego i zastąpić je elektrowniami gazowymi. - O ile elektrownie węglowe można zamknąć, a elektrownie gazowe wybudować - to można sobie wyobrazić - to jednak w takiej sytuacji energetyka potrzebowałaby ok 30 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Obecnie wykorzystujemy ok. 14 mld metrów sześciennych. Tak więc nie jest to realistyczne, nie mówiąc o miliardach złotych, które trzeba było na to przeznaczyć. Jesteśmy w takiej pętli i niewiele możemy zrobić - zaznaczył. itp.
  No to jeśli ktoś myśli że możemy obejść się bez wiatraków , biogazowi w dłuższym czasie ( kolejne pokolenia ) to jest nienormalny

  OdpowiedzUsuń
 3. W Choszcznie nie ma przeciwników wiatraków. Wybory potwierdziły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no oczywiście sam burmistrz Adamczyk stwierdził publicznie że tamatu wiatraków nie ma " jak nie chcecie to ich nie będzie" nagrałem sobie to nawet w telewizji
   jego radni nawet przyjeli stosowną uchwałę choć przegłosować można wszystko pewnie kwestia "wartości argumentu"

   Usuń
  2. Adamczykowi wydaje się, że przeciwko wiatrakom jest tylko Stecyk. Ciekawe dlaczego mieszkańców nigdy nie zapytał czy chcą tych budowli przy swoich domach?. I dlaczego nigdy nie komentował sprzeciwu mieszkańców wiosek zagrożonych budową wiatraków? Zresztą trudno zgodzić się z tym, że Adamczyk jest idiotą skoro sam już mówi, że wiatraków nie będzie.

   Usuń
 4. Rekompensaty za wyłączanie turbin, kiedy krajowa sieć ma i tak nadmiar energii, wynoszą ponad milion funtów tygodniowo. Fundacja Energii Odnawialnej, która zajrzała do oficjalnej rachunkowości brytyjskiej Narodowej Sieci Energetycznej, stwierdziła że elektrownie wiatrowe zarabiają więcej na przestojach niż generując prąd.

  W ciągu 6 lat te przestoje kosztowały Sieć Narodową co najmniej 400 milionów funtów, ale rachunki rosną z roku na rok. Jedna tylko elektrownia wiatrowa pod Glasgow, z ponad dwustu wiatrakami, zainkasowała w ubiegłym roku 20 milionów funtów. Przy czym jej właścicielem nie jest nawet spółka brytyjska.
  Energetyka słoneczna i wiatrowa, promowana przez wiele lat przez kolejne rządy w Londynie, ma ostatnio gorszą passę. Przed niespełna rokiem rząd ogłosił nałożenie górnego pułapu na nieograniczone dotąd subsydia dla właścicieli tak zwanych "farm wiatrowych" na lądzie i morzu. Sięgały one miliarda funtów rocznie, dzięki gwarantowanej, dwukrotnie wyższej stawce za dostawy energii, niż wypłacana elektrowniom konwencjonalnym.

  Koszt pokrywał zresztą nie skarb państwa, tylko odbiorcy, których protesty dotarły w końcu na Downing Street. W efekcie doszło do zawieszenia budowy wielu nowych siłowni wiatrowych
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to potwierdza raport z WP. Jak trzeba będzie zamykać elektrownie konwencjonalne to nie będzie przestojów elektrowni wiatrowych i nie będzie strat. Dzięki twój wpis tylko mnie utwierdził iż wiatr to przyszłość

   Usuń
  2. A jak wiatru nie będzie to najesz się fasoli i napedzisz wiatraka, że by mieć prund do gotowania kolejnej porcji fasoli. Myślenie naprawdę nie boli.

   Usuń
 5. dzisiaj tak naprawdę jest nad podaż energii wynikający z coraz mniejszego zapotrzebowania i oszczednosci w jej zużyciu elektrownie konwencjonalne produkują prąd nawet nie w 40 % swoich możliwości prąd z wiatru to powoli przeszłość z uwagi na coraz większą świadomość społeczną popatrz na prekursorów czyli USA i co się dzieje z farmami z lat 70 czy 80 są martwe prąd z wiatru to ściema dla takich jak ty którzy liczą na kasę nie patrząc na koszty jak masz ziemię to lepiej zajmij się jej uprawą bo po to jest a nie kombinuj wiatr to przyszłość dla ciebie ale nie dla ponad 99% mieszkańców

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie porównuj stanów do nas. To samodzielny kraj .Jak będzie chciał to sam zaspokoi swoje potrzeby,Popatrz na ich ceny ropy, prądu i gazu to jest raj . I dlatego droga w pozyskaniu energia wiatrowa u nich się nie sprawiła. Polska to inna bajka jak i cała unia. Zapotrzebowanie na energie wcale się nie zmniejszyło a w perspektywie kolejnych pokoleń będzie rosło. Prąd z węgla to przeżytek tak jak epoka brązu. Jeśli chcemy być ekologiczni to niestety będzie to wszystkich nas kosztować ale jest to jedyna słuszna droga. Ziemi nie mam ale jak bym miał ziemie i wiatraki to i tak bym ja dalej uprawiał bo w niczym wiatraki nie przeszkadzają rolnikowi.

   Usuń
 6. Jaki wkład miał Dycha w sukces powiatu w kilku poprzednich latach?
  Chyba taki że nie pełnił żadnej funkcji w tym czasie i nie mógł przeszkadzać w rozwoju powiatu. Partyjniactwo które preferuje od lat służy tylko jemu i jego klice PSL-owskiej. Nasz powiat to jedna wielka wiocha od lat pod PSL-owskim szyldem. Ludzie pokroju Dychy, Puczyńskiego, Kieli , Adamczyka dbali tylko i wyłącznie o swój interes.Miernota od lat rządzi w tym powiecie. Jak masz ambicje to sssspierdalaj z tąd jak najdalej, albo zapisz się do PSL-u.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bym dodał jeszcze donosiciela - Lubiinieckiego, złodzieja - Gacka, kurwę - Kaszakową z rodziną i paru innych. Ich nigdy nie interesował interes mieszkańców tylko prywata. Do siebie garną od lat po trupach do celu. Ponieważ wiejski plebs dominuje w naszym powiecie to takie niedorobione pokraki mogą brylować na salonach. Prymityw i obłuda u nas są w cenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie wypowiedzi jak powyżej nie są karalne? Szkoda,że nikt się tym nie zajmuje i byle cham i prostak może napisać bezkarnie prawie wszystko co urodzi się w jego skarlałym umyśle.

   Usuń
  2. Kurwy, złodziei, donosicieli i kłamców trzeba zawsze i wszędzie pokazywać i napiętnować. Brakuje tu kilku nazwisk z Choszczna "uczciwych" i świętojebliwych.

   Usuń
  3. Cytat: "mogą brylować na salonach" - to chyba nieścisłość. "Brylują" w swoich salonach, w ścisłym swoim gronie, bo ja ich nie zapraszam i nie mam zamiaru, a też mam salon!

   Usuń
 8. Mariola nie skamlaj lepiej napij się że swoim bilem de bilem i zacznij płacić rachunki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ona jeszcze pracuje???????

   Usuń
  2. Dostała pożegnanie od starosty. Pożegnał ja tez ponoć Bilu. Jest więc do wzięcia.

   Usuń
  3. to chyba ona pogoniła bila, bo bez kasy, kto zabrał czerwony samochodzik? ,,,,,,,,,,,

   Usuń
 9. Na pewno Adaś dostanie rozkaz od Adamczyka, aby zwolnić Mariolkę.
  Ciekawe tylko jak długo jeszcze będzie czekał po wyborach... Ludzie się nie zmieniają na lepsze więc nie należy tego oczekiwać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NO DLATEGO TRZEBA ZWOLNIĆ BO SIĘ NIE ZMIENIAJĄ

   Usuń
 10. polecam -Odnawialne źródła energii - Niewyczerpalne energie - Pod wiat -cykl reportaży był w sobotę rano na TVP. Wszyscy sceptycy niech obejrzą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. reportaże sponsorowane tak jak opracowania w gminie bełkot za kaske diabeł tkwi w szczególe szczególem jest odległoścć od terenów zamieszkałych - minimum 1,5 km

   Usuń
  2. Bardzo rzetelny program. Te ptaki, które latały koło śmigieł i miały w tym zabawę to najlepszy dowód, że wcale wiatrak nie jest przeszkodą dla ptactwa. Żenująca była wypowiedź pani negującej wiatraki - z tego okna widzi i z tamtego - nic konkretnego przeciw. Polecam program wszystkim przeciwnikom, którzy racjonalnie myślą. Diabeł tkwi w szczegółach - bo nie na twojej ziemi stanie i nie ty będziesz miał kasę z tego – to ten szczegół i to wszystko.

   Usuń
 11. Wiatraki to przyszłość Choszczna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Także Smolenia i Rzecka.

   Usuń
  2. I Golczy! Tam nikomu z nas nie będą przeszkadzały, bo daleko od miasta.

   Usuń
 12. do tego spalarnia biogazownia wysypiska smieci super a wszystko po to żeby żyło się dobrze i na bogato ściągajmy wszystkie gówno którego nikt nie chce bo jesteśmy przecież tacy cwani i najmądrzejsi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. biologizowania jak najbardziej - jest ekologiczna energia . Umiejscowienie gazowniki jest na terenach ,, przemysłowych tam gdzie oczyszczalnia- jest to idealne położenie i nie będzie bardziej dokuczliwe niż oczyszczalnia. Chyba że ktoś się wybudował w szczerym polu i mu teraz wszystko przeszkadza?

   Usuń
  2. PROBLEMEM NIE JEST WYPRODUKOWYWANA ENERGIA ALE SMRÓD I TRANSPORT CAŁEGO SYFU TJ KOMPONENTÓW I ICH ILOŚĆ POTRZEBNEJ DO JEJ PRODUKCJI JEŻELI TO JEST IDEALNE ROZWIAZANIE DLA MIESZKAŃCÓW PODAJ MI MIASTA POWIATOWE W GRANICACH KTÓRYCH TO BADZIEWIE JEST ZAINSTALOWANE

   Usuń
 13. co za bzdury z tym transportem. już od blisko 2.5 miesiąca przelatuje ok. 7 ciężarówek na dobę z biomasą przez miasto i nikomu to jakoś nie przeszkadza. najlepiej nic nie robić i tylko narzekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To napisałem - ja Robert A. Ja robię dużo , docenia wielu, szczególnie wszystkie członki PSL-u.

   Usuń
 14. naklepiej zafundować miastu spalarnie biogazownie zakłady utylizacji ciężki transport jęzdżący przez centrum miasta ,setkę wiatraków w jego granicach nazwać to genialnymi pomysłami i pracą na rzecz rozwoju a tak a propo lokalizacji biogazowni zgodnie z wcześniejszą sugestią próbowałem znaleźć podobnie zlokalizowaną w Polsce w miastach powiatowych i co i nie ma !!! wniosek nasuwa się jeden albo mamy burmistrza skończonego kretyna albo geniusza bo żaden włodarz do tej pory na to nie "wpadł " co nie wydaje się możliwe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Geniusza- jest szansa wykorzystania ciepła w samym mieście bo będzie blisko infrastruktury- łysy za miedzy może ogrzewać dom

   Usuń
  2. no i ten gieniusz tą szanse dostrzegł............ "szkoda" mi tych pozostałych w miastach powiatowych czy wojewódzkich gdzie im nawet przez myśl nie przeszło wpychac miasto w takie gówniane przepraszam genialne rozwiązanie ot ciemna maso wytłumaczcie ludziom że są głupi bo niechcą wykorzystywać takiej szansy biogazownia w każdym mieście im bliżej infrastruktury tym lepiej tak jak to robi " geniusz narodu " Adamczyk który dostrzega oczywiste szanse których nikt inny nie widzi pewnie z powodu braku czysto ludzkiej przyzwoitości

   Usuń
 15. Trzeci raz wygrał wybory to się odwal od niego. Choszczno mu wieży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "wieża" czyni cuda :)

   Usuń
 16. to poparcie to kilka procent społeczeństwa to tylko malutka część Choszczna większość z nich musi -wystarczy popatrzeć na ubezwłasnowolnionych jego bezradnych a pozostała część to tylko z uwagi na interes bo trwonią razem naszą choszczeńską kasę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kilka razy już czytam że mało ludzi głosowa na aktualnego burmistrza i za każdym razem zastanawiam się co za głupek to pisze . Człowieku popatrz na wyniki -odejmij od liczby mieszkańców osoby bez praw do głosowania a potem zobacz ile procent uprawnionych oddało głos na niego. Pisanie że jedni musieli, inni z interesu świadczy tylko o tym że jesteś rozżalony i nieszczęśliwy ale większość mieszkańców jest radosna bo wygrał ich kandydat.

   Usuń
  2. biorąc pod uwagę osoby z prawem do głosowania w samym Choszcznie w zależności od okręgo od kilku do kilkunastu procent frekwencja w mieście najgorsza w województwie wioski ogółem ją podniosły bo były "zmobilizowane" ogółem i tak licho bo frekwencja w gminie poniżej 40% a samo miasto wypadło dużo gorzej

   Usuń
 17. Adamczyk ściąga do Choszczna INWESTORÓW- będzie kupa kasy zainwestowana w wiatraki- pracy dla mieszkańców zero, biogazownia- kilka miejsc pracy- reszta tak jak było- robota na roli. Zresztą jeśli mi Adamczyk "przyzna" 1500 zł za jakąś pracę ta ja i moja rodzina też mu będziemy przychylni. Zresztą nie sposób pojąć jak tak zdolny burmistrz przez 3 kadencje nie załatwił porządnego inwestora dającego pracę. Niestety np rozbieralnie starych pralek na Dąbrowszczaków to centrum pracy nie jest i do tego nawet podatków do miasta nie płaci.A może w ramach rozwoju biznesu w Choszcznie teraz wszystkich zwolni z płacenia podatków? Brawo Adamczyk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smęcisz widać że o ekonomi masz zero pojęcia. Niestety musiał byś się bardzo długo uczyć

   Usuń
  2. Adamczyk zwolnił ten zakład z podatku (na ul.Dąbrowszczaków) na mocy Uchwały rady miejskiej. Warto było udostępnić płot dla podobizny Adamczyka przed wyborami...

   Usuń
  3. Warto było wybrać słusznych radnych.

   Usuń
 18. slyszał ktos o zatrzymaniu pracownicy Urzedu Miasta p.Starostki
  ponoc doniesienie zrobił adamczyk
  wyprowadzanie pieniedzy z kasy gminy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej. Adamczyk znowu próbuje wsadzać za kratki "swoich".

   Usuń
  2. cos słyszalem to ze nieby jakies lewe tonery kupowała i burmisrz chce wyciszyc sprawe zeby na niego nie zaznawała bo wie o jego kilku aferach

   Usuń
  3. czyżby stara złodziejska zasada podsyfiaj innych a dzięki temu sam możesz nie zostać złapanym

   Usuń
  4. dokładnie,
   pewnie zakrecił na komendzie zeby sie za bardzo nie chcwalili zeby sprawe wyciszyc zeby sie kobieta nie załamała i nie sprzedała robcia a i tak wszycy wiedza ze to najwiekszy złodziej w gminie razem ze swoim kolega z powiatu andraszkiewiczem , teraz beda kradli tu i tu

   Usuń
  5. jak znam naszego bonza to pewnie sam chciał podesłać sprzedawce tonerów a tu kobieta okazała się szybsza no i się stało

   Usuń
  6. albo moze kryje tego grubego kaminskiego z gminy

   Usuń
  7. co za kretynizmy, facet jedzie z żoną na urlop, a patologia szczeka....
   gdzie jedzie? a co to mnie interesuje?

   Usuń
 19. Faktycznie - niektórzy nie musza płacić podatków, Adamczyk upchnął odp uchwałę- Uchwała Nr II/22/2014 Rady Miejskiej w Choszcznie z dnia 17 grudnia 2014 r. w sprawie zwolnień z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy na terenie Gminy Choszczno.

  OdpowiedzUsuń
 20. slyszeliscie ze burmistrz był w grecji ze swoja kochanica z opieki no ze niby wyjazd służbowy
  w naszej Polsce trzeba zrobic drugi majdan

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z kim z opieki?

   Usuń
  2. Był w Egipcie, do tego z żoną. Wielka mi sensacja.

   Usuń
 21. zlodziejstwo i kurestwo w tej jebanej polsce

  OdpowiedzUsuń
 22. Nieładnie Panie Burmistrzu.....a co na to szanowna żonka? Przed wyborami Stecykowi wciskał, że babe bije a Bila opluwał, że jest złodziejem. A teraz poprostu prawda wypływa z bagienka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie w Grecji i nie z wymyśloną kochanka. jak chcecie pisać to piszcie prawdę wystarczy troszeczkę popytać - ciecie.

   Usuń
  2. Nie wytrzymam. Po prostu ręce opadają! Ktoś podrzuca temat o malwersacji w urzędzie. Potem następuje 12 odpowiedzi, z czego tylko ze trzy z nich trzymają się tematu, a reszta jedzie po burmistrzu. Z tych trzech odpowiedzi nikt nie napiętnuje urzędniczki, tylko się ją wspiera. Na przykład: "a tu kobieta okazała się szybsza", czyli jaka: bardziej cwana?, mądrzejsza?, przedsiębiorcza? To znaczy, że Waszym zdaniem robiła dobrze, tylko dała się złapać? Inny przykład: "zeby sie kobieta nie załamała". A dlaczego nie myślała o tym, kiedy dopuszczała się takiego czynu? I pozostałe 10 wypowiedzi: obrywa się burmistrzowi - ale czy za to, że wychwycił nadużycia? Nie. Za jakieś domysły na temat jego życia osobistego, które akurat mnie nie interesują. reszcie proponuję myśleć podobnie. Jeśli więc nie zamiata się problemu pod dywan, tylko reaguje się jak należy, to skąd w Was tyle niechęci, jadu? Jeśli na miejscu burmistrza czytałabym Wasze wypowiedzi, doszłabym do mylnego przekonania, że nieważne co się zrobi - mieszkańcy Choszczna i tak będą niezadowoleni.
   Jeszcze raz zwracam Wam uwagę: nieuczciwość (czytaj: kradzież) nikomu nie powinna ujść na sucho! Skoro więc burmistrz (na którego notabene nie głosowałam) nie dopuszcza do złodziejstwa naszych gminnych pieniędzy, to tylko chwała mu za to. Pani osobiście nie znam, ale jeśli udowodniona zostanie jej wina przez sąd, z całą pewnością potępię jej postępowanie. Opinię, którą sobie zszargała, nie odkupi się już za żadne pieniądze.

   Usuń
  3. czytając te wypowiedzi nigdzie nie widzę zeby ktoś wspierał kogo kolwiek więcej w tym sarkazmu, to co się działo i dzieje wskazauje że w gminie jest syf i ktoś za ten syf odpowiada to okazja czyni złodzieja złapanie kogoś na nieuczciwości to nie powód do pochwał wynika to ze zwykłej odpowiedzialności prawnej burmistrz łaski nie robi bo to jego obowiązek i służbowy i obywatelski , a tak na marginesie uważa Pani że we wszystkich innych urzędach w których nie łapie sie złodzieji tym samym dopuszcza się do złodziejstwa to bzdura pewnie jest właśnie odwrotnie ktoś do tego złodziejstwa jednak w Choszcznie się dopuścił bo pewnie miał okazje okazją może być niewłaściwy nadzór przyzwolenie na bałagan może nawet same niewłaściwe zachowanie przełożonego

   Usuń
  4. OK, syf syfem, ale, Mój Drogi Przedmówco, i tak uważam,
   że w pierwszej kolejności należy zdecydowanie potępić
   i skrytykować osobę, która dopuściła się kradzieży! A fakt, że p. burmistrz powinien mieć większe baczenie na pieniądze gminne - rozumie się samo przez się. To przecież kolejna taka sprawa w Choszcznie (wcześniej publicznymi pieniędzmi "zaopiekowała się" sekretarka jednej z choszczeńskich szkół; może więc tym razem ktoś wyciągnie właściwe wnioski, żeby kolejna osoba nie zdematerializowała się i nie uciekła za granicę, tylko przed sądem odpowiedziała za swoje czyny!) Sądzę, że uderzanie w ton, że wszystkiemu jest winien przełożony jest mocno naciągany, bo w urzędzie miasta pracuje więcej urzędników, a przecież nie przykleiły im się do rąk cudze pieniądze! Nie podoba mi się, że nie krytykuje się na tym forum samego sprawcy, bo większość ludzi pracuje uczciwie, a takie sytuacje stawiają w złym świetle całą placówkę! Wiadomo, że teraz taka osoba będzie oskarżać wszystkich dookoła, żeby tylko wybielić siebie i zrzucić odpowiedzialność na innych...
   Nie może tak być, że ktoś żyje ponad stan, kupuje drogie ciuchy, kosmetyki, jeździ na zagraniczne wycieczki, środki na to pozyskuje z publicznych pieniędzy.
   Ale do brzegu: ta afera jest kolejną w naszym mieście. Wcześniej była firma ubezpieczeniowa, sąd, szkoła, sklep mięsny, firma na ul. Stargardzkiej. Ręce po prostu opadają! I jeszcze może zrozumiałabym, gdyby ktoś kradł na chleb, ale nie rozumiem - bo ludzie kradną na rzeczy luksusowe, dla szpanu, żeby popisać się przed innymi.
   Sorry, ale odechciało mi się pisać!

   Usuń
  5. Ciekawi mnie, czy jeśli skradzionych pieniędzy nie da się odzyskać, to czy osoby nadzorujące finansami urzędu nie powinny wówczas ponieść odpowiedzialności np. poprzez zabranie im premii na rzecz zdefraudowanych pieniędzy.

   Usuń
  6. mądre słowa, odzyskać każdą złotówkę od złodziejki
   ale poczekajmy na dowody i oszacowanie strat

   Usuń
  7. Co za czasy. Jedna siostra zaciąga kredyty, które spłacają żyranci, druga również przywłaszcza cudze pieniądze. Jaki to przykład dla dzieci? Jak ludziom nie wstyd tak żyć?

   Usuń
  8. Jak mistrzu mówił - trzeba pierwszy miloon ukraść. Następne same przyjdą.

   Usuń
 23. warcholstwo, chamstwo, butność, przemądrzałość, tupet , bezczelność, arogancja- a słoma z butów wychodzi, co się z domu rodzinnego wyniosło to się ma we krwi. Ze wsi pochodzi i wsią zostanie- wstyd dla wsi i miasta taką mieszkankę posiadać. Zabrała mi , wam, nam- pamiętajcie jak taką osobę mijać będziecie na ulicy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. POPIERAM W 100%

   Usuń
  2. a w MPKG jest nowy dyrektor - zgadnijcie kto

   Usuń
  3. Kurde, nie wiem. Kto???

   Usuń
  4. Kindzia-findzia he he he

   Usuń
 24. ja slyszałem tylko ze przyboczny burmistrza poległ za dowody rejstracyjne
  ponoc go zamkneli

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie, laika, ta wypowiedź jest zbyt enigmatyczna. Po pierwsze: kto to przyboczny? Po drugie: o jakie dowody chodzi?

   Usuń
 25. Pisiory nie rządzą a ludzi aresztują? A swoją drogą drobna psychoza w urzędzie i panika - kto następny. Wygląda wszystko na zasłonę dymną. Kto odpalił racę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znając życie, to pewnie ta kobieta wpadła przypadkiem. Mam wrażenie, że w urzędzie szasta się pieniędzmi! To skandal! A do tej pory nie zapłacono nauczycielom 13-stki. Może tak w przyszłym roku to niech urzędnicy poczekają do marca, a nauczycielom niech wypłacą w pierwszym lub drugim tygodniu stycznia? To samo niech będzie z bonami! Urząd nie widzi niczego poza czubkiem swojego nosa. Nic dziwnego, że nie dostrzeżono, że upłynnia się pieniądze z państwowej kasy. Na mieście spekuluje się o bardzo dużej kwocie...

   Usuń
 26. Pewnie, że wpadła przypadkiem, ale kradła nie przypadkiem.

  OdpowiedzUsuń
 27. Niech ktoś biegły w prawie powie mi, jakie szanse ma gmina na odzyskanie tych skradzionych pieniędzy???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy z nas jak będzie ją mijał zabiera jej co ma przy sobie i wpłaca na konto gminy- będzie szybciej niż zgodnie z prawem

   Usuń
  2. To takie proste nie będzie, mężuś jako obstawa wozi ją do miasta. Ha, ha. Boi się teraz biedactwo nas, mieszkańców, tacy jesteśmy niedobrzy, niewyrozumiali i w ogóle do bani... A czy to jej wina, że tak jej mało płacili w urzędzie?

   Usuń
 28. A taka butna zawsze była i bojowo nastawiona...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masakra jakaś z tym wszystkim i tyle

   Usuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty