wtorek, 5 lipca 2011

Powiat choszczeński - APEL

Powiat choszczeński - APEL: "Powiat choszczeński należy do najbardziej dotkniętych plagą bezrobocia w województwie zachodniopomorskim. Na koniec I kwartału br. stopa bezrobocia w naszym powiecie wynosiła 28,4% (w województwie zachodniopomorskim 18,6%) – jedna z największych w województwie. Pod względem nasycenia przedsiębiorczością powiat choszczeński znajduje się na ostatnim miejscu w województwie. Skutkiem tego jest niewielka ilość generowanych nowych miejsc pracy. W granicach powiatu leżą cztery gminy o szczególnie niekorzystnej sytuacji społeczno-gospodarczej: Bierzwnik, Krzęcin, Pełczyce i Recz. W powiecie choszczeńskim problem bezrobocia na rynku pracy jest poważnym zjawiskiem, zarówno ekonomicznym jak i społecznym. Do końca roku 2008 obserwowano korzystne zmiany na lokalnym rynku pracy, ale od 2009 roku sytuacja uległa pogorszeniu, skutkując m.in. wzrostem liczby osób bezrobotnych."

3 komentarze:

  1. Jak w tym mieście można stawiać tylko na turystykę!? Nie wiem co burmistrz chce osiągnąć swoim podejściem tylko do turystyki,gmina powinna szukać inwestora i stwożyć w końcu w tym mieście strefę ekonomiczną,czy ktoś zauważył jak rozwija się np. Goleniów,Skwierzyna,Międzyrzecz tam władze nie patrzą tylko na swoje kieszenie niech w końcu nasz burmistrz zacznie myśleć innymi kryteriami,ludzie będą mieli pracę to będą większe wpływy z podatków,miasto będzie się rozwijało i wtedy można myśleć o turystyce,żeby ludzie mieli pieniądze i mogli je zostawiać w Choszcznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Nic dziwnego ! jak siedzą emeryci w Starostwie itp. to tak to wygląda!

    OdpowiedzUsuń
  3. dokładnie.... w obecnej chwili nasze miasto, to miasto powoli wymarłe, popatrzcie,że w dni wolne od pracy ludzi w mieście nie ma ! Sa tylko ci, co udają się do marketów po zakupy.

    OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty