czwartek, 10 marca 2011

zabezpieczyli 600 kilogramów tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy

Przykładowa grafikaKomenda Powiatowa Policji w Choszcznie, wypadki drogowe, wydarzenia kryminalne: "Dziś podczas wspólnej akcji choszczeńscy policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej z Sekcji Kontroli w Myśliborzu na jednej z posesji w gminie Choszczno zabezpieczyli 600 kilogramów tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy o wartości 60 tysięcy złotych.
Wynik przeszukania posesji należącej do 24-latka potwierdził wcześniejsze ustalenia operacyjne policjantów. Kryminalni i funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli trzy kartony, z których każdy zawierał po 200 kilogramów tytoniu bez znaków skarbowych akcyzy. Jeden karton schowany był w pomieszczeniu gospodarczym. Pozostałe dwa mężczyzna ukrył w sianie na przyczepie ciągnika rolniczego.
24-latkowi przedstawiono zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego tj. o czyn z art. 65 § 3 kodeksu karnego skarbowego. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że tytoń nabył w celu dalszej odsprzedaży. Grozi mu kara grzywny w wysokości do 720 stawek dziennych."

3 komentarze:

  1. Opinie wyrażone na Forum serwisu www.blog-choszczno.pl i wszystkie wpisy są własnoscią ich autorów i nie prezentują stanowiska forum blog-choszczno.pl . Autor wpisu ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść, a w przypadkach kargodnego łamania netykiety i innych spornych sytuacji dane użytkownika forum mogą zostać przekazane zainteresowanym stronom. Pamietaj: W Internecie nie jesteś anonimowy. Twoje IP pozostaje do wiadomości redakcji

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dobrze ,oby nasza policja miala wiecej takich sukcesow.

    OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty