środa, 2 marca 2011

WYWIAD - z ROBERTEM ADAMCZYKIEM

WYWIAD: "Aktywny budżet
Rozmowa z ROBERTEM ADAMCZYKIEM, burmistrzem Choszczna
- Na poniedziałkowej Rady Miejskiej radni zatwierdzili budżet gminy na 2011 rok. Prognozowane dochody zaplanowano na kwotę ponad 66 mln złotych, czyli są wyższe o ponad 15 proc. w stosunku do tych z ubiegłego roku?
- To fakt. Najważniejszym w tym wszystkim jest to, że prawie 60 proc. planowanego dochodu (37,8 mln zł) zamierzamy osiągnąć ze środków wypracowanych przez gminę, czyli z podatków, opłat i majątku komunalnego. Dochodzą do tego subwencje (16, 6 mln zł), dotacje celowe na zadania administracyjne (6,9 mln zł) oraz dotacje celowe na zadania własne i inwestycje (4,7 mln zł).
- Duże emocje wzbudza kwota zaplanowanych wydatków?
- Dzisiaj ani polityka ani samorządowca raczej nie powinien dziwić fakt, że wydatki są większe niż dochody, zaś zwykły obywatel bardziej zainteresowany jest tym, czy wyremontujemy mu chodnik, naprawimy drogę, czyli zainwestujemy jego środowisko. W tym roku planujemy wydać ponad 72 mln zł, ale godnym podkreślenia jest to, że prawie 17 mln, czyli prawie 23 proc, całej kwoty zamierzamy przeznaczyć na inwestycje"

5 komentarzy:

  1. Żeby rządzić, trzeba wiedzieć, co można w Choszcznie zrobić !!!
    W twoim budżecie sport, rekreacja i turystyka to dno.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chodnikowemu brak elementarnej wiedzy na temat przyjętej długookresowej strategii
    Panie Adamczyk poczytaj, poucz się i popytaj ...
    ... starszych i mądrzejszych.
    Ten budżet wsadź sobie w du...

    OdpowiedzUsuń
  3. Opinie wyrażone na Forum serwisu www.blog-choszczno.pl i wszystkie wpisy są własnoscią ich autorów i nie prezentują stanowiska forum blog-choszczno.pl . Autor wpisu ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść, a w przypadkach kargodnego łamania netykiety i innych spornych sytuacji dane użytkownika forum mogą zostać przekazane zainteresowanym stronom. Pamietaj: W Internecie nie jesteś anonimowy. Twoje IP pozostaje do wiadomości redakcji

    OdpowiedzUsuń
  4. Inwestycje inwestycjami, ale chodniki dalej mają dziury . Chyba pan panie burmistrzu powinien coś z tym zrobić . Ja tam się nie czepiam wydatków na inwestycje, lecz chyba jednak coś trzeba w Choszcznie naprawić . Mianowicie chodzi mi o ULICE I CHODNIKI . Przydało by się także odświerzyć (pomalować na nowo) pasy . Poprostu w niektórych miejscach trzeba szukać pasów . Mam nadzieję, że to się kiedyś spełni .

    OdpowiedzUsuń
  5. I jeszcze odnowić SP1 na ul. Obrońców Westerplatte . Mi chodzi o to, że SP3 ma wszystko co jest lepsze . Plac zabaw, boiska, odmienione klasy i wiele, wiele, więcej .

    OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty