czwartek, 24 stycznia 2013

Starostowie krytycznie o reformie sądów | rp.pl

Starostowie krytycznie o reformie sądów | rp.pl: "We wtorkowej naradzie zorganizowanej w Sejmie przez klub PSL wzięli udział przedstawiciele 79 powiatów, w których na mocy rozporządzenia Gowina doszło do reorganizacji sądów rejonowych. Reforma weszła w życie 1 stycznia 2013 r. Polegała na przekształceniu sądów rejonowych o limicie etatów do dziewięciu sędziów włącznie w wydziały zamiejscowe sąsiednich sądów. Według starosty Choszczna Lesława Śliżewskiego sąd rejonowy w jego powiecie był oceniany jako jeden z najlepszych w województwie zachodniopomorskim pod względem wydajności."

'via Blog this'

7 komentarzy:

 1. I Ci co piszą, że trzeba zlikwidować powiaty, niech pomyślą, gdzie będą jeździć, żeby zarejestrować samochody. Do Myśliborza? Chyba że ich stać na to. To jeden przykład. Wydział budownictwa i inne. Najpierw trzeba pomyśleć o dobru społeczeństwa. Ponoć urząd ma wychodzić na przeciw ludziom!? A nie oddalać się od nich i narażać ich na dodatkowe koszty: podróże do urzędu, dzień urlopu itp., itd.W naszym mieście muszą być urzędy, sąd czy szpital dla dobra naszych mieszkańców. Zagrywki u góry nie służą tym na dole, wręcz przeciwnie, działają na niekorzyść mieszkańców. Czasami trzeba pomyśleć komu to szkodzi zanim zacznie się jątrzyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież jest sąd idioto. Nie ma prezesa i innych funkcyjnych.

   Usuń
 2. Zrobić zamiejscową siedzibę dokładnie jak z sądem. Wyjebać stanowiska np. starosty, zastępcy zarząd, naczelników wydziałów. Jedna rada choszczeńsko -myśliborska. Na ch.... ci wszyscy frajerzy. A oszczędności na przeciwdziałanie bezrobociu.

  OdpowiedzUsuń
 3. opalony przestepca staje w obronie sadów, w których załatwia sie korzystne dla siebie wyroki - tragifarsa

  OdpowiedzUsuń
 4. Gowin jest najlepszym ministrem tego rządu i pierwszym z ministrów sprawiedliwości który odważył się przeciwstawić lokalnym układom dlatego tak go nie lubicie bo zagraża waszej klice ty jebany przestępco.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ty huju masz rację! Gowin jest ok! Huj mu w dupę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Taka sytucja pewnie pozwoli uzyskać na koszt państwa zwolnienia od kosztow sądowych w tym adwokata bo go niestać naszego ubogiego starosty

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty