czwartek, 22 września 2011

www.choszczno.pl - LIST OTWARTY

www.choszczno.pl - LIST OTWARTY: "LIST OTWARTY
SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY CHOSZCZNO

Od wielu lat zarówno mieszkańcy gminy jak i sami sprzedawcy z targowiska zabiegali o to, żeby jak najszybciej zmienić wizerunek choszczeńskiego placu targowego. Nikomu też nie muszę przypominać tego, że w ostatniej kampanii wyborczej, co drugi kandydat zapewniał swojego wyborcę, że ten problem leży mu na sercu, a więc zrobi wszystko, by plac targowy był bardziej przyjazny zarówno dla tych, którzy tam handlują jak i dla tych, którzy u nich kupują.
Dziś, gdy pojawia się szansa przynajmniej częściowego rozwiązania tej kwestii powstaje wiele nieporozumień, niedomówień i straszenia opinii publicznej, że chcę zlikwidować 58 miejsc pracy. Nie. Nie chcę ich zlikwidować. Pragnę tylko by „straszące” od lat targowisko zamieniło się w ładny dla oka obiekt, z odpowiednimi warunkami dla handlujących i kupujących.
Pod protestem, który trafił także do mnie podpisało się wiele osób, które kilkadziesiąt razy w roku zachęcały mnie do likwidacji obecnego rynku akcentując, że „…przynosi ono tylko…wstyd”. Tu podkreślę, że na przestrzeni ostatnich kilku lat szukaliśmy pomysłów na rozwiązanie tego problemu, jednak na większość z nich nie było w ogóle odzewu. W poprzedniej kadencji wyasfaltowaliśmy ścieżki, wyremontowaliśmy szalety, poprawiliśmy ogólny stan targowiska, ale oferty utworzenia spółki gospodarującej miejskim targowiskiem kupcy już nie przyjęli. Propozycja podłączenia energii elektrycznej do poszczególnych budek też upadła.
Teraz pojawiła się konkretna szansa. Tu inwestor sam się zgłosił, a my ze sprzedaży połowy targowiska pozyskalibyśmy fundusze na unowocześnienie pozostałej części rynku. Zwracam uwagę na fakt, że takich targowisk jak choszczeńskie już w Polsce prawie nie ma, a wspomniany inwestor jeśli nie otrzyma naszej zgody, to znajdzie miejsce na prywatnej ziemi i wtedy już na pewno nie będziemy mieli nic do powiedzenia.
Nikt nie kwestionuje faktu, że takie targowisko w mieście jest potrzebne i jeszcze raz podkreślam, że nie chcę go likwidować. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powstało w mieście wiele inwestycji i prawie każda miała całe rzesze przeciwników. W tym przypadku chciałbym żebyście razem ze mną wypracowali opinię, która pozwoli nie tylko podjąć właściwą decyzję, ale także rozwiać wszelkie wątpliwości. Zapraszam do otwartej dyskusji 11 października o 18.00, do sali lustrzanej Choszczeńskiego Domu Kultury.

Burmistrz Choszczna
Robert Adamczyk "


10 komentarzy:

 1. NORMALNIE JAK BYM OGLĄDAŁA REJS

  I kto za to płaci? Pani płaci, Pan płaci.. Społeczeństwo.
  Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.

  Przejdźmy od słów do czynów. Chciałem powiedzieć kilka słów.

  – Stwierdzam, że głosowanie, które tu się odbywa w poważnych instytucjach, uważane byłoby za nieważne. Są trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Znaczy, że wszyscy głosują. Druga metoda... Kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący... Yyyy... Przepraszam białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący... Czarna za – lub odwrotnie: czarna za... Yyyy... Czarna przeciw – biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda przez podniesienie rąk. Ta metoda jest najdoskonalsza.
  – No świetnie, ale jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?

  OdpowiedzUsuń
 2. ludzie odjebało wam, moze teraz napiszecie jeszcze jakąś "Ode do kloca" albo "Gówniane sonety stolcowe" wasze wypowiedzi swiadcza o waszych odchyłkach od normy

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopoki ta banda Kretynów z PO i PiS "wzorem amerykańskim" nie zalegalizuje lobbingu, to zawsze będą kur..przecieki, insynuacje, teorie spiskowe, urojona korupcja polowanie na czarownice i zabawa w kotka i myszkę
  Zrobiliście takie HALO jakby miała się odbyć transakcja stulecia. Na choj ten temat byl poruszany przed sesja. PR Gminy powinien być wymieniony. Nie mam zadnych personalnych uprzedzeń :-) Dodam że jestem za systemem dwupartyjnym.

  OdpowiedzUsuń
 4. przypatrzcie się uważnie ile emocji może wywołać jedna mała kupka a co dopiero porządny "odłamkowy"

  OdpowiedzUsuń
 5. A nie zapomnieliście o mnie

  http://www.youtube.com/watch?v=eiuHdUkuRi0

  Sabrina

  OdpowiedzUsuń
 6. A CZY SYMBOLICZNIE "HIPOTETYCZNIE" WALNAL CIE KTOS Z BANI ALBO Z LISCIA
  POKAZ SWOJE ROGI

  OdpowiedzUsuń
 7. moja stara powiedzial ze jestes BRUDAS
  i juz dawno nie odkurzales

  OdpowiedzUsuń
 8. MY TAM NA DOLE MAMY GLADIATOROW I LWY W KLATKACH ::::)))))))

  OdpowiedzUsuń
 9. Kaczka Dziwaczka jest o kaczce, która jarała blanty.
  Robiła piesze wycieczki. Miała szwędacza. Jarała i łaziła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czesio nawet nie ma nazwiska, żeby się ponabijać.

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty