środa, 11 marca 2015

Premiera projektu "Arnswalde VR" odbędzie się 14 marca w Choszczeńskim Domu Kultury

Przełomowy projekt
"Arnswalde VR" (virtual reality) to projekt przełomowy w skali kraju, ale i świata. Zakłada rekonstrukcję wyglądu przedwojennego pruskiego miasta Arnswalde (obecnie Choszczno), jego architektury, infrastruktury komunalnej oraz oddanie ogólnego ducha epoki.
… Wirtualna prezentacja
Prototyp zostanie zaprezentowany 14 marca o godz. 14:00 w Choszczeńskim Domu Kultury. Jednym z największych atutów przedsięwzięcia będzie użycie stanowisk Oculus Rift. Dzięki generowaniu stereoskopowego obrazu, odciętego od światła pochodzącego z zewnątrz oraz wbudowanym czujnikom translacji/rotacji, obserwatorom towarzyszyć będzie pełne poczucie przestrzeni, łącznie ze zmianami punktu widzenia w zależności od wykonywanych ruchów głowy i możliwością poczucia lęku wysokości.
Projekt Arnswalde VR jest cały czas dopracowywany. Na podstawie radarowych i laserowych chmur danych odtwarzane są modele terenu oraz wymiarowane współcześnie istniejące budynki poniemieckie. Analizowane są historyczne zdjęcia i rekonstruowane są nieistniejące już budynki historyczne, środowisko miejskie oraz "klimat epoki".
…Przełom w wykorzystywaniu technologii VR
"Arsnwalde VR" stanowi kamień milowy w wykorzystywaniu technologii VR do procesu rekonstrukcji. - Arnswalde to tylko przykład tego, jak wspaniale i pożytecznie wykorzystać można technologię VR. Rozmawialiśmy już między sobą o podobnych tematach, jak na przykład kompleks Riesen czy obóz w Birkenau. To nie muszą być miasta. Mogą to być zamki, podziemia, okręty, tysiące obiektów i przestrzeni nadających się do rekonstruowania - mówi Sebastian Sosnowski, odpowiedzialny za grafikę, architekturę i research historyczny przedsięwzięcia…


Premiera projektu "Arnswalde VR" odbędzie się 14 marca w Choszczeńskim Domu Kultury


…  Z przedwojennej architektury ocalało jedynie kilka obiektów, to m.in. kościół farny, barbakan, połowa wieży ciśnień, dworzec, narożny fragment jednego budynku i reszki muru miejskiego. "Było to średniej wielości miasto pruskie, założone na prawie magdeburskim, o bardzo bogatej historii i architekturze, sięgających wczesnego średniowiecza. Po wojnie nie przyjęto żadnego projektu odbudowy jego starówki" - powiedział Adam Bral z firmy Odyssey …

… "Próba komputerowej rekonstrukcji historycznej nie jest przełomowa ani nowatorska. Jest taka jednak w połączeniu z technologią wirtualnej rzeczywistości. Oferowane przez innych twórców produkty pod ten typ technologii wirtualnej rzeczywistości dotyczą najczęściej innej tematyki. Poza kilkoma próbami zbliżonej tematyki, na przykład rekonstrukcje architektoniczne, ta jedyna jest stricte historyczna, oparta na dokładnej analizie historycznych obrazów" - powiedział Bral. …

… Dzięki technice VR będzie można przenieść się na ulice Arnswalde sprzed 100 lat. Twórcy o swoim projekcie mówią "Postanowiliśmy odtworzyć wygląd miasta niemieckiego, z niemieckimi szyldami, nazwami ulic, urzędami i flagami. Jednocześnie jesteśmy Polakami i robimy to w poczuciu, że odtwarzamy nasze miasto, łącząc to, co polskie i niemieckie."
Realizacja projektu, za którą odpowiada ośmioosobowa grupa profesjonalistów – pasjonatów, zajęła rok, w tym około trzy miesiące poświęcone zostały na zbieranie materiałów archiwalnych, niezbędnych do odtworzenia miasta przy zachowaniu detali historycznych i architektonicznych. Projekt sfinansowany został wyłącznie ze środków własnych.


… Dzięki generowaniu stereoskopowego obrazu, odciętego od światła pochodzącego z zewnątrz oraz wbudowanym czujnikom translacji/rotacji, obserwatorom towarzyszyć będzie pełne poczucie przestrzeni, łącznie ze zmianami punktu widzenia w zależności od wykonywanych ruchów głowy….

… Wymiarowanie nieistniejącej zabudowy dokonywane jest poprzez porównanie z nielicznymi zachowanymi obiektami oraz na podstawie starych map niemieckich. Produkt końcowy dodatkowo zawierać będzie interaktywną warstwę informacyjną i edukacyjną wewnątrz symulacji….


… Prezentacja projektu Arnswalde VR odbędzie się 14 marca, a więc w najbliższą sobotę, o godz. 14:00 w Choszczeńskim Domu Kultury. Zapisy na prezentację i szczegółowe informacje nt. projektu można znaleźć pod adresem www.arnswaldevr.pl.

7 komentarzy:

 1. Po jaką cholere rekonstruować posąg żniwiarki przecież oryginał stoi w niemieckim miasteczku na ulicy Liebigstraße.

  OdpowiedzUsuń
 2. prezentacja PROJEKTU PRZYĆMIŁA POKAZ MODY W CHOSZCZNIE

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DZISIEJSZA PREZENTACJA ROZMÓW W TOKU PRZYĆMIŁA PROJEKT i POKAZ MODY W CHOSZCZNIE...

   Usuń
  2. Publicznie obrzucanie się niewybrednymi epitetami - żenada! Na cała Polskę: prukwa i stary pajac. Brak słów. Kobieto - ogarnij się, najpierw rozbiłaś rodzinę, a teraz Arkadiusz nie chce się żenić, to chcesz unieszczęśliwić następne dziecko, tym razem swoje. Trzeba było myśleć wcześniej, jeśli taki proces zachodzi w Twoim organizmie, bo sądząc po potrzebie publicznego prania brudów na antenie ogólnopolskiej, to mam wielkie wątpliwości.
   Ps. Jak wysokie muszą być nagrody w urzędzie, skoro opłaca się ukrywać ich wysokość przed konkubiną?

   Usuń
 3. Kluzik-Rostkowska: Nauczyciel dyplomowany zarabia nieco ponad 5 tys. zł brutto
  1 godz. 6 minut temu

  Spór o zarobki pedagogów na linii Związek Nauczycielstwa Polskiego - Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szefowa resortu Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała w radiowej Jedynce, że nauczyciel dyplomowany zarabia nieco ponad 5 tys. zł brutto. Jak mówiła, takich dydaktyków jest w kraju 59 proc


  Czytaj więcej na http://praca.interia.pl/zarobki/news-kluzik-rostkowska-nauczyciel-dyplomowany-zarabia-nieco-ponad,nId,1719429#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co to ma do rzeczy z poprzednimi wypowiedziami? Niech sobie zarabiają. Co nam do tego?

   Usuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty