wtorek, 23 kwietnia 2013

Telewizja Choszczno - wiatraki są dla ludzi

Telewizja Choszczno: "wiatraki są dla ludzi"
"Główne tematy to „ustawa śmieciowa” i wiatraki.Spotkanie otworzył burmistrz Robert Adamczyk, który najpierw powitał gościa, a następnie poprosił go rozwinięcie wspomnianych wyżej zagadnień. Ten zaczął od przekonywania, że wprowadzana od lipca br. ustawa śmieciowa przyniesie wiele korzyści, a z czasem spowoduje, że nasze opłaty za ich wywóz zmaleją. – Dziś odpad staje się poszukiwanym towarem."

22 komentarze:

 1. Wiatraki dla ludzi z PO czy dla wszystkich ? Jest jakieś dofinansowanie na to ? Czy inwestorzy mają jakieś określone lokalizacje ? Jak można się z nimi skontaktować ? Ile można na tym zarobić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie są już umowy przedwstępne. Jak ktoś miał cynk to napewno najlepsze lokalizacje są pozajmowane.

   Usuń
  2. dofinansowanie projektów w ramach Działania 9.4 Wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych, Programu Infrastruktura i Środowisko. Ale to dla inwestora. Przydało by się zaprosić go na sesję RM

   Usuń
 2. Dla braci Nahorskich energia dla Choszczna jest tylko z Enea SA. Może ci co zainwestowali w energie wiatru pozwą ich firmę za praktyki monopolistyczne i nie etyczny lobbing. Każdy myśli, żeby jemu było dobrze. Nikt poza Adamczykiem o budżecie naszej gminy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Adamczyk myśli o budżecie- ale swoim, a nie gminy. Boi się, że budowa wiatraków w Choszcznie nie dojdzie do skutku, a on już pewnie wziął za to kasę. Ludzie opamiętajcie się- wiatraki nie są nam do niczego potrzebne- ani to taniej dla przeciętnego Kowalskiego, ani to zdrowo. Spytajcie Adamczyka i jego zastępcę czemu w planach nie ma wiatraków na Golczy/ skoro to takie dobre?

   Usuń
  2. Przesył do miasta za drogi. Zresztą co miałaby zasilać ta farma na takim pustkowiu ? Tam są dwa domy na krzyż

   Usuń
  3. Do jakiego miasta ciemniaku i o jakim zasilaniu tu piszesz widać że nie masz bladego pojęcia komu wiatrtaki służą wyprodukowanie energi przez farme z uwagi na koszty inwestycji jest najdroższą z możliwych i jeżeli miało by tak być jak piszesz to mieszkańcy naszej gminy którzy musieli by za nią zapłacić poszli by z torbami no oczywiście oprócz tych kilku osób u których wiatraki na polach by stanęły

   Usuń
  4. Przecież to nie gmina jest inwestorem tylko prywatne firmy. Po co się pchają z inwestycją jak nie są konkurencyjni ? Jeżeli energia z wiatraka jest najdroższa to w jakim celu się ją produkuje, żeby znaleźć kogoś kto będzie przepłacał ?. Puknij się w głowę zanim coś napiszesz.

   Usuń
  5. Polska jest zobligowana do wyprodukowania w kraju określonej ilości energii ze źródeł odnawialnych ma na to określony czas i choćby miała by kosztować 100 razy drożej to i tak musi to zrobić tu nie ma mowy o konkurowaniu priorytetem nie jest cena ale stworzenie alternatywnego żródła energii bo przecież ludzie i tak będą musieli za to zapłacić

   Usuń
  6. Jak alternatywna energia będzie kosztować drożej od tradycyjnej to po prostu nikt jej nie kupi. Dlatego nie wprowadzaj w błąd, że będziemy więcej płacić za energię. Należy postawić pytanie czy gmina będzie miała dodatkowe wpływy z takiej prywatnej inwestycji i czy zaoszczędzi np. w placówkach budżetowych, które zdane są na jedynego dostawcę jakim jest firma enea?. Na przykładzie Krzęcina widać, że może to być nawet 1mln zł.

   Usuń
  7. dziad swoje a baba która chce mieć wiatrak na swoim polu swoje

   Usuń
  8. Aleś głupiutki - zobacz od kogo kupuje energię gmina choszczno albo krzecin. Jeśli jesteś z gruszczyńskich, to nie patrz, nic ci to nie da.

   Usuń
 3. Główne tematy to „ustawa śmieciowa” i wiatraki. A co z powiatowymi strukturami PO ?. Co z naszym powiatowym szambem moralnym ? Jak długo będziemy patrzeć na te mordy pokroju opalonego Śledzia i deBila ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam popatrz w lustro to wystarczy, żebyś więcej tam nie spoglądał.

   Usuń
  2. Narcyzowi to nie zaszkodzi -tylko w mordę, poskutkuje. Wielka opozycja - mysi ogonek już widać.

   Usuń
 4. Komu wiatrak i na czyjej działce? Jestem za ale nie tak, że to wszystko jest ustawione przez włodarzy gminy na ich działkach.

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno trzeba będzie uchylić tą śmieszną uchwałę Nahorskich o 4km. MIN. ŚROD. powiedział "Gdyby wprowadzić postulowane przez wiele organizacji 3 km od jakiejkolwiek zabudowy to w Polsce nie ma takiego miejsca, które by spełniało te kryteria"
  Wynika z tego, że chłopaki przeszarżowali trochę ze swoimi interesami. Oczytany jestem w temacie i wiem, że 1km od zabudowy jest to zupełnie bezpieczna odległość bez niczyjej zgody a poniżej 1km nie mniej niż 500m za zgodą właściciela zabudowy. Takie rozwiązanie byłoby kompromisowym. Milion dodatkowych wpływów do kasy gminnej piechotą nie chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pan Sakowski bacznie się przysłuchiwał wykładowi więc w najbliższym czasie będziemy mieli zmiany.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nahorscy to typowe psy ogrodnika. Będzie jak z targowiskiem. Taki ładny projekt i poszedł się jeb....ze szkodą dla wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 8. W Polsce miejsca lokalizacji wiatraków wskazują na biedę gmin, nieporadnośc i korupcję ich władz. Napewno wiatraki nie zaśmiecą miejsc w pobliżu bogatych miast- a one potrzebuję najwięcej energii. Jeśli chcemy zniszczyć naszć przyrodę, piękne widoki, poświęcic utratę zdrowia to dalej cieszmy się z takiego aroganta społecznego i ekonomicznego jakim jest Adamczyk. Przecież to człowiek chory na władzę i mający gdzieć nas wszystkich.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdybym miał to co zabiera mi to złodziejskie państwo sam bym sobie kupił mikroinstalacje OZE, nie okradając nikogo w postaci tzw dopłat i sprzedawał sąsiadom. No ale co zrobić jak wszyscy grają w drużynie dr Mengele Merkel

  OdpowiedzUsuń
 10. Były jakieś rozmowy z mieszkańcami wiosek na temat wiatraków w pobliżu ich domów? Burmistrz prawdopodobnie nie ma zamiaru rozmawiać z ludźmi na ten temat. W zeszłym roku było spotkanie w Wardyniu z inicjatywy Stecyka- Adamczyk obrażony na mieszkańców czmychnął jak zbity pies z zebrania i o mało nie zarobił w łeb za swoją arogancję. Ślepi jesteście, że on nas nie reprezentuje tylko własną kasę!

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty