poniedziałek, 13 stycznia 2014

Powiatowa szopka noworoczna - kolednik

Indyk plotkował z bykiem mówiąc: Wleciałbym na czubek tego drzewa - mówił - ale nie mam do tego energii. Byk mu odpowiedział: Dlaczego nie zjesz trochę mojej karmy? W niej jest bardzo dużo środków odżywczych i jest bardziej energetyczna niż twoja. Indyk zjadł troche karmy byka po czym udało mu się wlecieć na pierwszą gałąź. Następnego dnia zjadł trochę więcej i wleciał na drugą gałąź. W końcu po 4 dniach udało się indykowi z dumą osiągnąć sam czubek drzewa. Ale wkrótce wypatrzył go tam gospodarz, który go zestrzelił jakąś starą przerdzewiałą flintą.
Wniosek: Oszustwo może Cię wynieść na szczyt, ale nie utrzyma Cię tam na dlugo!
Nasz Powiat - to nasza polityczna szopka,to miejsce szczególne.
Szczególnie więc nad nasza radą powiatu unosiły w ubiegłym roku duchy polskie-duch praworządności,duch rozwagi.duch krasomóstwa,duch szacunku i jeszcze inne pomniejsze duszki tylko wszystkie one duchy jakieś takie niedostrzegalne były ,szczególnie niedostrzegalne dla oka wspólnoty powiatowej.
Nie powiem unosiły się też całkiem dostrzegalne Muzy.
Muzy nasze począwszy od Lusi po przez Alusi kończąc na Elusi.
Muze te w ubiegłym roku trzosem potrząsały napychając sobie kasę.
Czy jakiś powiat w Polsce Muzy takie ma?.-nie ma !. I mieć nie będzie,bo nasze są najwspanialsze i każdy z nas może mieć swoje.
Ja mam kwartet i bardzo je lubię.
W pierod,naprzód ,marsz czołowi celebryci naszej powiatowej polityki,polityczne orły,sokoły,powiatowi herosi.
Niech marsz rozpocznie pierwsza maska,największe wcielone zło,padalec,szatan i belzebub-oczywiście w kostiumie,który skroiła mu opozycja.Stał na bezdrożu,a właściwie jechał na dużej bani,jak mówi radna Wioletta ma wilcze oczy i kasę na rękach,w pas kłaniał się wrednym wyborcom.Pogonił sprzataczki i konserwatora
by w kotle wciąż mieszać,gnębić emerytki i wdowy na deser pozostawił sobie,rozsyłając noworoczną podobiznę -taki jest spalony starosta- to On czysto -Mefisto.
Biedna chuda Basia a wokół same koty,taki Bil -no spasł się tak,że Basia przy nim to okruszek. Nie ma to jak jej dogłębna analiza budżetowo-oświatowo-komunalna oraz intelkualna,z której to wynika ,że jednostki oświatowe posiadają budżet.Pani BASIU szkoła ma plan finansowy a nie budżet.
A teraz dla odmiany maska nowa -lewica kawiorowa.

Tadziu -jak sam się chce kreować romantyczny Cyd zdegenerowanej klasy politycznej.
A może mieszanka piorunująca tych sprzeczności-dla każdego coś miłego,byle tylko antyklerykalne,infantylne,lewicowe albo liberalne.
Sarkazm z prawa z tej maski bije na odległość,słów zabrakło by pojąć tezy radnej WIOLETTKI,czyżby lat na szkół prawiczych brakło,pojęć niedostatecznie przyswojono,iż nie chodzi tu obronę mandaty radnego,ino o rozwiązanie stosunku pracy.Do obrony tego pozostaje Sąd pracy nie rychliwy ale zawsze sprawiedliwy-ty masko lewcowo-kawiorowa.Można było nawet zaobserwować polityczne ocieplenie i zabarwione nieśmiałym humorem wypędzić populizm.
Z której strony by na to nie popatrzeć ludowe obyczaje dobrze robią politykom na nerwy i łagodzą obyczaje.
Inne maski największego opozycyjnego klubu,też całkiem pomysłowe-kto by pomyślał,że to tak niewinni politycy,czyste dobro i sama słodycz.Dla dobra piaskownicy oni wszystko zrobią,chyba ze nadchodzi burza,to nie przychodzą na sesję rady powiatu.Mowa tu o tuzach ludowej piaskownicy radnego Dychy i Giberta.kiedy w radzie szykuje się draka to ich nie ma,taka jest nasza paka.Zewsząd bieda nas otacza westchnął tuz powiatowy mieniąc się dziesiątką.
A dziweczynki ze szlachetnej paczki robią minki,bardzej kwaśne niż cytrynki,wykrzywiając buzie swe i spiewając słowa te: byle prędzej,byle dalej,hop szklaka piwa,byle JAN nie wszedł na mównicę.
Małgosia dobra laleczka,grzeczna laseczka-cacy ,cacy-czary mary woodoo pufff.
jedna szpileczka za szyderczą mowę i jeszcze jedna za byłą przyjażń dla Ryszarda
ijeszcze jedna dla Wiolettki masz"
Latem nowy duch nasz powiat nawiedził,otóż nastąpiła duchowa starostriada,czyli nagły wysyp starostów w radzie.
Tadzio ,Romcio i Stasiek zostali powołani na przwodniczacych rady. Romeczek przbierając maskę tenora spiewa-jedziemy na jednym wózku przed strachem broni nas defekt mózgu,jedziemy na jednym wózku.
Ostania maska radnego Gacka, radny Stanisławie
-Nie musisz niczego udawać,możesz latać za piłką lewicową w kolorowych majtkach i hartować w gałę i tak jesteś jednym z najlepszych wiceprzewodniczących rady jacy nam się trafili w naszym powiecie. Ćwiczyć należało chłopcy na ringu Bila wywalczyć,ale póki co,to mamy do przerwy O:O,nie mylić z OO czylipowiatową sławojkę czyli polityczne szambo.
Radny Gacek znokałtował ..samego siebie,ale obaj zawdnicy ostro szli ,żaden nie odpuścił,ble drugiego na deski i w zęby i poniżej pasa.Nie pomogły uśmieszki do elektoratu,wzywanie sędziego,śpiewanie "Murów. Runda po rundzie nijaka- oj panowie chyba trochę dajcie czadu." Bo na ostatniej sesji wiceprzewodniczącemu STANISŁAWOWI garda opadła.
MEFISTO mym życzeniem jest byś zdał mandat radnego i opuścił stołek starosty . Dosiego roku

4 komentarze:

 1. 16 stycznia w wsa w szczecinie lesio ma kolejna rozprawe w obronie mandatu - co tym razem wymysli beztroski starosta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zwolnienie z powodu:
   -poparzenie w solarium
   -zatrucie z powodu zdrowe żywności
   -brak środków finansowych na dojazd do sądu
   -

   Usuń
 2. sygn. akt II SA/Sz 836/12

  godz. 09:40

  symbol 6411/6262

  przedmiot: Wygaśnięcie mandatu

  sędzia Maria Mysiak

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj, naiwny, naiwny, naiwny,
  Jak dziecko we mgle,
  Jak goliat na pchle,
  Mól w otchłani wód,
  Który liczy wciąż na cud.
  Nie macie większych kłopotów?
  Zapraszam do pełczyckiego klukowatego piekiełka!

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty