czwartek, 17 października 2013

Niewyobrażalne zło (http://www.choszczno.pl)

"W ubiegłym roku, a także na początku obecnego wielokrotnie pisaliśmy o protestach w sprawie likwidacji 79 sądów rejonowych, w tym także choszczeńskiego (m.in. w artykułach: „Pożegnanie z sądem”, „Nadzieja umiera ostatnia”, „Jednak nie zostaje”, „Pozytywny sygnał w sprawie sądu”, „Nieoczekiwana zmiana zdania”, „Dwa uratowane” i „Walczą o sąd” – red.). 1 stycznia br. na budynku naszej temidy zawisły tablice informujące o tym, że mieści się tu Sąd Rejonowy w Myśliborzu i jego zamiejscowe wydziały. Do tego tematu, a raczej do bałaganu, który powstał przy tej okazji, powraca sędzia ZBIGNIEW ŁASOWSKI. Jego komentarz w tej sprawie poniżej przedstawiamy w całości."

4 komentarze:

 1. z tego co ja zrozumiałam z reformy sadownictwa chodziło w tym o zmianę stanowisk co za tym idzie oszczędności a nie likwidację sądów . dla przeciętnego obywatela sąd przecież jest , a czy w nim jest prezes czy zwykły sędzia to nie ważne.

  OdpowiedzUsuń
 2. To źle zrozumiałaś, tu nie chodzi o reformę tylko o sposób (bezprawny) w jaki minister ją przeprowadził.Co do wydatków, to są one większe niż przedtem, bo oprócz prezesa w Myśliborzu jest teraz dwóch wiceprezesów ( w tym jeden w Choszcznie ) oraz dyrektor sądu ( z pensją około 5 ty. zł )- którego przed reformą w ogóle nie było.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli Platforma dalej rządzi. Kto się dzisiaj liczy z oszczędnością, właśnie priorytetem Platformy jest rozbudowa administracji.Kto uwierzył, że utworzenie Wydziałów Zamiejscowych doprowadzi do oszczędności ? Chociażby dla logiki.

   Usuń
 3. Przykro mi że autor powyzszego tekstu, nie napisał w swoim artykule o tym jak to 6 -ciu sędziów Wydziału Zamiejscowego w Choszcznie, korzystając z "reformy Gowina", chciało przejśc w stan spoczynku i wystąpiło do Krajowej Rady Sądownictwa z wnioskami o przeniesienie w stan spoczynku w związku ze zniesieniem sądów. http://www.krs.pl/bip/files/992013.03a.pdf
  Może nic i wtym dziwnego ale niektórzy z tych sędziów dopiero co otrzymali od Prezydenta akty powołania a już chcą przejśc w stan spoczynku.
  Jak czytamy w : http://prawo.rp.pl/artykul/969846.html
  "Krajowa Rada Sądownictwa i ogromna większość sędziów uważa, że składanie przez młodych sędziów wniosków o przejście w stan spoczynku, czyli o otrzymywanie dożywotniej emerytury w wysokości stu procent wynagrodzenia, urąga godności zawodu sędziego". Łatwo jest osądzac - trudniej jest byc sądzonym.

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty