środa, 19 lutego 2014

niech zyje bal - wodzirej

Mały ptaszek leciał na południe uciekając przed zimą. Niestety było już tak zimno, że ptaszek przemarzł i spadł na pole. Polem przechodziła krowa i nasrała na ptaszka. Ponieważ gowno było ciepłe funkcje życiowe ptaszka zaczęły wracać do normy. Leżał więc sobie szczęśliwy i ogrzany w gównie i wkrótce zaczął śpiewać. Obok przechodził kot, który usłyszał śpiew ptaszka, wyciągnął go z gówna i pożarł.
Wnioski: 1. Nie każdy kto na Ciebie nasra jest Twoim wrogiem! 2. Nie każdy kto Cię wyciągnie z gówna jest Twoim przyjacielem! 3. Jak siedzisz w gównie to sie nie odzywaj!
Lekcja ta poświęcona jest balowi jaki odbył sie ostatnio w Zamęcinie zorganizowany przez działaczy ludowych powiatu choszczeńskiego. Głownym wodzirejem był Romcio z przybraną maską ludową.Jakie było zaskoczenie tancerzy ludowych w tym tańcora Kużmińskego który wybił się z rytmu do końca balu.Tancerz może z niego przedni jeno wodzirej dawno z niego zrezygnował ,okeślając na sesji Rady Powiatu iż szkoda czasu dla tego tancerza z Drawna z uwagi na defet intelektu.Kapelmistrz Dycha także otrzymał lekcje do wodzireja Romka ,że mu nie po drodze z tym ludowym ,czyżby muzyka balowa poprzewracała we łbie ludowych przywódców powiatowych. Czy wódka balowa pozbawiła resztki godności i honoru ludowych powiatowych ludowych herosów .W takt skocznej melodii przedstawiono koalicję gminną na czele z prezesem Czapieskim ,który tak świetnie zarządza spółdzielnia,a jeszcze lepiej swoimi gruntami ,wydzierżawiając je spółdzielni a samemu biorąc dotacje,nie żyje bal.Przechodząc krokiem balowym na podwórko powiatowe,to należy odnotoać nową ofensywę Opalonego Starosty w sprawie prawiłowego odżywiania naszego powiatowego społeczeństwa.Wykłady te obywać się będą w szkolach a głosić będzie naczelny powiatowy dietetyk Opalony Starosta.Czyżby Lusi i Elusi wypaliły się z pomysłami promocji Opalonego Starosty,czy tylko stać je na pomysł odczytów.Prosimy byś Elusi nie przyprowadzała do pracy pieska bo mamy psią alergię.W chodząc w takty oberka lewicowego to należy wspomnieć o wczesnowiosennym hicie lwicowym przyszłej powiatowej listy wyborczej jakim ma być kandydatka na radną powiaową celebrytka powiatowa Pani Dybowska .

19 komentarzy:

 1. O którego Romcia chodzi? Bo jeśli byłego starostę to nie wierzę, że balował z Dychą. To jest gość z charakterem i z honorem. On z PSL się nigdy nie będzie zadawał przynajmniej tak mówił. Zatem to co napisane to czyste bzdury. Następna sprawa to pomówienie Elusi, że z psem przychodzi do pracy. Widział ktoś, że tak pisze? Przestańcie wypisywać takie brednie!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Romcio Lubieniecki balowal na tym balu ludowym z Ducha ,jak niewiesz to nie pisz ,a Elusi przychodzi z pisaniem do pracy

   Usuń
  2. Romcio jest z charakterem i honorem. No się k...rwa prawie udławiłem kiełbasą od Mi- ładnego. Charater to ma nawet krowa , a honor pomyliłeś z humorem. . Tymczasem zakąszę salcesonem od Żurka. Też z Zamęcina.

   Usuń
 2. Zamecin zaplecze polityczne ketchupa. Oj pujdze tam kielbasy z rodzimej masarni:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Co to za bzdety? Lepiej przeczytajcie poważny i ciekawy artykuł Zbyszka w dzisiejszej Rzeczpospolitej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tam artykuł Zbyszka jutro Śliżewski w Reczu odczyt będzie robił ze skarbniczką to dopiero atrakcja .Jedżta tam kto żyw i słuchajta jakie mata złe przyzwyczajenia żywieniowe.Pierwszych 30 uczestników otrzyma paczkę cipsów i pepsi

   Usuń
  2. To o której to będzie i gdzie bo muszę się zmieścić w trzydziestce. Aha i ile bilet kosztuje bo jak znam skarbniczkę to nie ma nic za darmo.

   Usuń
  3. Hol w Gimnazjum w Reczu o 16-tej . Jest przygotowanych 300 miejsc siedzących i 500 stojących serdecznie zapraszam wszystkich Starosta Lesław Śliżewski

   Usuń
  4. Oj będzie się działo.

   Usuń
  5. A skarbniczka do czego jest mu potrzebna na tych odczytach?, też się zdrowo odżywia, czy jako dama do towarzystwa?

   Usuń
 4. Nie obrażajcie Pana Romana. Nie zasłużył sobie na to! Co masz mu do zarzucenia? To, że z Dychą balował?

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszyscy zazdroszczą wiedzy z zakresu żywienia Lesiowi. Pani Małgosia B. jest zachwycona tą wiedzą. Może jego dietę stosuje? Jeszcze bedziecie jeździć na spotkania z I Powiatowym Znachorem z Pelczyc. Tak naprawdę to wrzut gminy pelczyckiej. Współczuję im. Mnie interesuje coś innego za czyje pieniądze bedzie się to odbywało. Czy zapłaci za wynajęcie pomieszczenia w szkole? Uczulam na to dyrektora szkoły!!! Lesiu czekamy na odczyt w Choszcznie. Zapewniam przyjdziemy tłumie. Weźmiemy udział w dyskusji!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dzisiaj zapraszam na prelekcję i do dyskusji. Za darmo!

   Usuń
  2. A mnie interesuje ile osób umrze przez te jego bajki o zdrowym jedzeniu

   Usuń
 6. A z kim tańczyła Pani Jolanta Kiłoczka - pupilka p. Dyki w tamtej kadencji powiatowej, w tej startowała bez skutku w Reczu do Rady Powiatu i na burmistrza.
  Bo chyba na tych baletach nie było Pana Bokuna gdzie tą Panią można zobaczyć na spotkaniach PIS.
  Brawo panie przewodniczący PIS, ciekawe ilu radnych wprowadzi Pan do Powiatu, w zeszłej kadencji nikogo.
  P.S. Panią Krysię Drabik w PIS -ie również jest aktywna.
  Ale to nic nowego , zgadnijcie ile barw partyjnych zmienił Pan Starosta?

  OdpowiedzUsuń
 7. Od kiedy p. Drabik w PiS? Heniu opanuj się! Ta Pani zawsze była związana z PSL! Tego się nie da zmienić. To jest ikona PSL. Nikt nie uwierzy że polubiła PiS.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co się ma Henio opanowywowywać ? Ta Pani zawsze jest stamtąd , skónd można wejść do wadzy. No kur.... wa proste jak cepa walenie.

   Usuń
 8. Z tego co mi wiadomo artykuł naszego pana sędziego ( Prezesa) wzbudził podobno zainteresowanie w całej Polsce, szczególnie w branży prawniczej, Konkuruje do nagrody dziennika jako jeden z najlepszych artykułów w ostatnim okresie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co mi wiadomo czasy niewolnictwa mamy już za sobą, żyjemy w wolnym kraju, w którym każdy jest panem- sam sobie. Cóż więc mają oznaczać słowa "NASZEGO PANA SĘDZIEGO"?

   Usuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty