środa, 23 grudnia 2015

Co szykujemy naszym wnukom, prolongata, milionowe zobowiązania, dług na pokolenia. Burmistrz Adamczyk to rozwój? CHOSZCZNO NASZA GAZETA REGIONALNA

Co szykujemy naszym wnukom, prolongata, milionowe zobowiązania, dług na pokolenia. Burmistrz Adamczyk to rozwój? CHOSZCZNO NASZA GAZETA REGIONALNA


64 komentarze:

 1. Czapiewski daj spokój dobrze wiesz dlaczego Adamczyk do tej pory wygrywa wybory jak można z siebie robić takiego durnia albo może lepiej zapytać się inaczej za ile benificjetami tego chorego układu jest kilka osób im bardziej miasto się zadłuża tym bardziej tych kilka osób się bogaci po to te niby inwestycje chodzi tylko o zwykły transfer publicznych pieniędzy jak to Adamczyk mówi trzeba znaleźć tylko dobry powód żeby sie nie przypierdo..li tyle zainwestowanych milIonów a miasto zdycha trzeba rolować zadłużenie bo brakuje kasy na bieżącą spłaty dodatkowo jeszcze zaciąga się kolejne pożyczki a i tak zobowiązania i wartośc niezapłaconych faktur z roku na rok jest coraz wyższa a co na to radni rolują na polecenie Adamczyka od kilku lat zadłużenie bez mrugnięcia OKA NO BO NIE PO TO SOBIE PODNIEŚLI DIETY ŻEBY TERAZ NA DIETY ZABRAKŁO PIENIEDZY rADA W MIEŚCIE TO UPADŁE DZIADOSTWO głównie syf tam ciągnie a oni sami CIĄGNĄ TO MIASTO DO SWOJEGO I ADAMCZYKA POZIOMU NA SAME DNO

  OdpowiedzUsuń
 2. Rada Miejska to przedstawiciele wybrani przez społeczeństwo. Jeśli więc mówisz, że to upadłe dziadostwo, to to jest ocena kondycji społeczeństwa. Także tego nie głosującego. Do nich pasuje milczące dziadostwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wreszcie mądry komentarz. Dlaczego na blogu nie ma żadnych wpisów?

   Usuń
 3. Inwestycje przemyślane to takie, które dają nowe miejsca pracy. Czy Adamczyk korzystał z rozumu wydając nasze pieniądze? Budżet pocerowany prowizorkami, przychody jak zwykle zawyżone, bo inaczej nie zmieszczą się "w widełkach" żadne współczynniki, bieżące zobowiązania często regulowane są "znaczonymi" środkami pochodzącymi z subwencji. Radni niestety wiedzy finansowej nie posiadają, bo robią wszystko , aby tą prowizorkę utrzymać i nie pozwolić jej zginąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inwestycje przemyślane to takie, które są drogie, może je realizować zaprzyjaźniona firma i dają efekt wyborczy. No może na pierwszym miejscu musi być zaprzyjażniona firma. A co do długu gminy - a jakie to ma znaczenie dla prywatnego życia burmistrza ? Pensję będzie miał niższą ?? Przecież to nie jego dług. Co najwyżej kiedyś go nie wybiorą.

   Usuń
 4. Czy ktoś uważa, że Adamczyk wypracował sobie pensje prezydenta Warszawy? Może i chłop pracuje ale efekt jego robótek widać tylko na sesjach obligujących radnych do wzięcia odpowiedzialności za długi miasta. I faktycznie wstyd, że nie chodzimy do wyborów. Jeśli nie pogonimy nieudacznika to nigdy nie doczekamy się np.; przebudowy i remontu dworca kolejowego, przebudowy dziurawych dróg na ul. Boh. Warszawy, Piastowskiej, remontu chodników w mieście. Pewnie znowu będzie obsrany przez ptaszki pomost i inne dotowane inwestycje z wkładem własnym gminy nie poprawiajace komfortu życia przeciętnemu mieszkańcowi. Adamczyk=rolowanie, zwijanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to burmistrza wina, że ptaki w panice zawracają przed urzędem i strwożone srają na pomost ???

   Usuń
  2. Cytat z pisarza : " ch...j, du...a i kamieni kupa. W tem przypadku ch..j du...a i desków kupa.

   Usuń
 5. Tylko Adamczyk może gminę wyciągnąć z zapaści. Jest mądry, stanowczy, przywódczy i wszyscy powinni go słuchać! Nie ma innej alternatywy.... A jak się nie podoba, to są też inne miejsca do zamieszkania. To miasto należy do Adamczyka.!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mój Boże, w tym pośpiechu zapomniałam się podpisać To ja, Anetka Bikowska .
  ( Robert , dobrze wypadłam ? )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytata z filmu MIŚ : łubu dubu niech nam żyje prezes naszego klubu , niech żyje nam, To mówiłem ja , Jarząbek , trener kl. pierwszej " PRL przeminął ale duch pozostał w dzieciach partyjnych kacyków. Kimże to był ojciec naszego burmistrza w czasach PRL-u. Niech no przypomnę .....

   Usuń
 7. Są inni dupolizy? Czy radni lub członkowie ich rodzin pracują w placówkach gminnych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kliniczny przypadek - Kozubska. Ona nauczycielka w gminnej szkole, on pracownik w gminnej spółce. Dom budowany na kredyt w Sulinie. Przychód rodziny ( poza lodziarnią ) zależy wyłącznie od pracodawcy , czyli burmistrza. O becnego w danej kadencji. Jakże mąż wiernie służył Kieli, potem walczył przy boku Boratyńskiego przeciw ludziom Kieli, następnie stwierdził że całe dobro to Adamczyk, który wyportkował razem z Bilem Boratyńskiego i Lechnera. Następnie razem z Robciem wyportkował Bila. Robcia też będzie kiedyś wyportkowywał..., w końcu kredyty trzeba z czegoś spłacać.
   Drugi kliniczny przypadek M. Zadka, brat M. Sieńko, sekretarz gminy. Ponoć język sięga mu do kolan od lizania przemijających wodzów. Zawsze ten obecny jest cudem, ten co był to kawał ch....a. Pecunia non olet.

   Usuń
  2. A co ma niby burmistrz zrobić, skoro ma tylu znajomych? Wszystkich nie zatrudni, ale kolegów musi, a nawet wypada. To co, że ktoś się nie sprawdził, tak zwany "kop w górę" to przecież dawno sprawdzona metoda...

   Usuń
  3. Mówiom na mieście że główny wykonawca gminy Weszko-Kobeszko dostanie robótkę pod szyldem Poloneza-Mazura na zlecenie Piątaka-Soiódmaka. Będzie ciągał rury na Dąbrowszczaków.

   Usuń
  4. Rurę czy druta będzie ciągał?

   Usuń
 8. tak Adamczyk ułozył liste że jego radni sa uzależnieni nie jak własnym miejscem pracy to rodziny a to interesem który bliski prowadzi a to wiatrakami albo kilkoma uzależnieniami na raz radni w Choszcznie to zwykłe marne bezmyślne piony których jak trzeba będzie to się pozbędzie albo dociśnie udaje że ich szanuje bo zamiatają jego cały ten syf jak syf wyjdzie na jaw powie że tak radni głosowali :) Adamczyk sam jest miernotą i w związku z tym otacza się miernymi ale wiernymi i uzależnionymi od siebie po to bo to jest jedyny sposób żeby dalej mógł sprawować władzę i na tym polega ta jego "skuteczność"

  OdpowiedzUsuń
 9. Wyczytałem relację z WOSP w Chdk - cytata : "Jerzy Gumliński, który ten ludowy maraton obejrzał od początku do końca stwierdził, że to właśnie Wiktoria i "Pyrzyce" wykazali się największym profesjonalizmem." Jakiż znawca rzemiosła estradowego - Zapędowska w męskiej koszuli - nam się objawił!! Mię się wydawało że tylko jest wybitnym znawcą przyklaskiwania i pedałowania . No, no taki talent....

  OdpowiedzUsuń
 10. Ponoć żona radnego Sierakowskiego pracuje w Piaseczniku w ośrodku terapii zajęciowej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywista oczywistośc - żona radnego słusznego tamże pracuje. . W tych samych warsztatach szefową jest córka Gumulińskiego-słusznego radnego -dupcię liżącego.

   Usuń
 11. kolejnych trzech "niezależnych "radnych z listy Adamczyka mamy z basenu gminnego ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jest też bardzo słuszny z grupy robcia zootechnik Stróżyński, dzisiaj powiatowiec. Całkiem przypadkiem znalazł pracę w PEC Choszczno jak była spółką gminną i do dzisiaj tam jest. Naprawdę całkiem przypadkiem potrzebowali zootechnika w przedsiębiorstwie energetyki cieplnej. Ważne że był to zootechnik ze słusznej stadniny. No a gdzież pracowała i pracuje żona zootechnika - nauczycielka ? Może jakiś quiz ?
   Jeszcze jest pani Baranek, przypadkiem z domu Kaszak. No gdzież ona pracuje ? Tak przypadkiem nie w szkole w Sławęcinie ?

   Usuń
  2. Była taka pracownica starostwa powiatowego niejaka Kołodko, czyli siostra Anety Bikowskiej. Na początku była wierna burmistrzowi, potem sponiewierała się z nahorami i została przewodnicząca rady nie po myśli burmistrza. Nagle awansowała finansowo i stanowiskowo w powiecie, odkryto za nasze pieniądze TALENT. Nie da się ukryć że zawierzyła bilowi duszą i ponoć ciałem. Obydwoje burmistrz z obecnym starostą spłukał w wyborach i po, ale kasiorkę wydaliśmy na czarnulkę.

   Usuń
 12. druga z sióstr niejaka Bikowska dalej ciągnie kase , o sponiewieraniu szkoda pisać , nauczycielka w jednej ze szkół gminnych pod ścisłym nadzorem wielebnego burmistrza, wodzirej imprez gminnych ,mąż - właściciel i główny zaopatrzeniowiec z gminnej hurtowni materiałow budowlanych .......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radny W. Sierakowski prowadzący zajęcia klubu akwarystycznego w CHDK. Razem z Robciem pasjonatem rybek i kolejki omawiają czy ryby i radny ma głos?

   Usuń
 13. Z jednej strony to dobrze - lokalny biznes przerabia pieniądze z gminy. Chyba ciekawszym tematem jest pan Pelc i jego żona. Ona kiedyś dyrektor choszczeńskiego banku teraz pracownica urzędu Adamczyka. On i jego firma to typowy cichy układ - wystarczy zobaczyć gdzie buduje, od kogo kupuje działki itd....

  OdpowiedzUsuń
 14. Tam można- a u nas poglądy jak w średniowieczu.
  http://www.24kurier.pl/na-luzie/dania-ustanawia-swiatowy-rekord/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy średniowieczem określisz doświadczenia z USA
   http://www.geekweek.pl/aktualnosci/8162/porzucone-farmy-wiatrowe-w-usa
   A tak na boku wiesz , że w "zacofanym" średniowieczu powstały uniwersytety w Cambridge, Oxfordzie, Jagieloński , Sorbona itd. Poczytaj trochę ze zrozumieniem, o ile umiesz czytać a nie TVNować.

   Usuń
  2. Cud Merkelowej - http://stopwiatrakom.eu/194-wiadomo%C5%9Bci-z-zagranicy/1721-niemcy-bezpiecze%C5%84stwo-energetyczne,-koszty-oze.html. Czy maja rację - nie wiem, ale na pewno warto przeczytać. Tylko głupek opiera się na informacjach jednostronnych.

   Usuń
 15. A czyściutkich ubikacji dla narodu na dworcu miejskim brak! To może teraz Pan keczup zatrudni babcie klozetową, wszak w swej stajni jeszcze takiej nie ma....I owa babcie później pewnie zostanie radną rady miejskiej. Dobry pomysł panie keczup?

  OdpowiedzUsuń
 16. Dworzec jest dla czekających na pociąg a nie dla sraczy. Potrzeby w tem zakresie trzeba załatwić przed wyjściem z domu lubże w pociągu. Ręce , a właściwie pośladki i odwrotna część ciała precz od urządzeń Gminy Choszczno.
  Dworzec do czekania a nie obsrywania.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dworzec do likwidacji i problem z głowy. Radni napewno łapki wyrzucą w górę za wnioskiem burmistrza. Koszty utrzymania dworca tez znikną. Burmistrz jako naczelny ekonom gminy wszak musi ciąć koszty. Niestety dupolizy zostaną na stanowiskach i dalej będą fedrować cieniutki budżet gminy. A problem obsrywania też można "załatwić" uchwałą radnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmując kryteria E. Zoli problem obsrywania mogą rzeczywiście rozwiązać dupolizy burmistrza - zarówno z przedniej jak i tylniej strony dla dobra gminy i ze wsparciem burmistrza.

   Usuń
 18. Thank you for sharing and updating!

  I will come to look at this issue and look forward to!

  ________________________________________________


  The snowbound North American emerged from its first blizzard of the season on Sunday,It's extremely cold,So we want give you guys a coupon code,May it bring your warmth!
  Here is a 5% Extra RS Gold Coupon Code:"warm".
  Exp.date: Feb.8th.2016

  If you have any quetions,you can send email to us and we will answer it.Also,we want to listen yout voices,we sincerely welcome your valuable advices and suggestions.

  Sincerely,
  RSgoldfast Team

  OdpowiedzUsuń
 19. Chyba się przefarbuję na blond. Statystycznie blond pięknościom mniej się na tym forum obrywa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blondi zyskują. Pono brunetkę Adamowicza w agencji chłopskiej na Dąbrowszczaków zamieniają na blondi Zboralskiego. Henio chyba znowu odleciał .....

   Usuń
 20. Czy to prawda, że gmina znowu zalega z ZUS'ami? Ponoć pan burmistrz biega za nowym kredytem. Proszę o cynk od wtajemniczonych.

  OdpowiedzUsuń
 21. Lata na wysokości lamperii z prędkością światła... Ponoć znalazł światełko w tunelu do którego wprowadził finanse gminy, ale nie wiadomo czy to koniec tunelu czy nadjężdzający pociąg , który wjedzie na gminny dworzec.

  OdpowiedzUsuń

 22. Sekretarzem gminy w Dobrzanach jest Krystyna Batejko-Drabik. W zbliżających się wyborach parlamentarnych kandyduje do Sejmu. Jest na siódmym miejscu koszalińskiej listy Prawa i Sprawiedliwości. Jak ustaliliśmy, badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jej organizmie.

  Czytaj więcej: http://www.gs24.pl/wiadomosci/stargard/art/8460156,urzedniczka-ktora-kandyduje-do-sejmu-byla-pijana-w-pracy,id,t.html

  OdpowiedzUsuń
 23. Stary kotlet, na dodatek dotyczy wędrowniczka-polityczka. A to SLD, potem PSL łącznie z sekretarzowaniem w powiecie Choszczno, potem pis-celebrytka co odsuwa Henia od korytka. Nic tylko pić. Przynajmniej wspiera budżet państwa akcyzą od alkoholu.

  OdpowiedzUsuń
 24. Szkoła podstawowa nr 1 bez budowy, dworzec bez remontu, miasto z dziurawymi drogami i chodnikami, "cudowny" pomost przy Starostwie rekordowo obsrany przez ptaki, wiatrakowy temat odkurzany w nieskończoność- miasto i gmina w rękach kliki bez przyszłości. Po co czepiać się ludzi bez wpływu na nasze życie? A może dla odmiany ktoś napisze o Keczupu i jego dobrych czynach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czego ty się czepiasz ? Po co budować sp 1 skoro funkcjonuje bez rozbudowy ? Dziurawe drogi przecież co wiosnę są łatane. Obsrany pomost - to za srające ptaki też odpowiada Burmistrz ?? A dworzec - z jakich pieniędzy ma go wyremontować? Czepiasz się bez sensu. A według ciebie sekretarz powiatu nie miał wpływu na nasze życie ? Naprawdę tak myślisz ???

   Usuń
 25. SP 1 w/g obietnicy Adamczyka wygłoszonej w CHDK podczas rozpoczęcia roku szkolnego będzie wybudowana od nowa. Obiecał mieszkańcom i pewnie tak jak w innych tematach skłamał... Zresztą dworzec jest miastu tak samo niepotrzebny jak JOLKA przy CHDK'u przejęta od komornika. A obietnice odnośnie braku zgody na budowę kolejnego marketu- popatrzcie naprzeciwko PEC'u- tam becie DINO. Trudno uwierzyć, że burmistrz nie ma wpływu na funkcjonowanie miasta ale widać, że kłamie jak szewc...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://praca.interia.pl/news-ile-sie-zarabia-na-kasie-w-biedronce-lidlu-tesco-konkretne-d,nId,2170761

   Niech stawiaj zaczynają dobrze płacić tyle co w wielkiej choszczeńskiej administracji.

   Usuń
 26. Napisałeś, że kłamie jak szewc czy jak krawiec ?

  OdpowiedzUsuń
 27. krawiec nie ma prawa do własnego zdania, więc kłamstwo też nie jest jego. krawiec to zwykły usłużny żołnieżyk.

  OdpowiedzUsuń
 28. Dobrze opłacany emerytowany żołnierz ludowego wojska polskiego co kocha wodza uobecnego. Jak dobrze pogrzebać w historyji garnizony Choszczno, to zasłuzony propagandzista piony polityczno-wychowawczego , po pachy zanurzony w nieboszczkę PZPR. Taki wojskowy odpowiednik byłago radnego Jabłeckiego i obecnego Szemlija Stefana - Członek PZPR od 1977 1975 absolwent WUML 19.04.1982 - 26.06.1982 słuchacz Międzywojewódzkiej Szkoły Partyjnej w Bydgoszczy Ppl/Sz 111/12 zarządzenie z dnia 11 maja 2012r. dotyczące Stefana Szemlij – prokurator IPN zarządził o pozostawieniu sprawy bez dalszego biegu wobec nie stwierdzenia wątpliwości, co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą.
  Informacja o pełnionych funkcjach
  Stanowisko Komórka organizacyjna Instytucja Miejscowość Organizacja Data rozpoczęcia Data zakończenia Źródło informacji
  SEKRETARZ DS. ORGANIZACYJNYCH BRAK DANYCH KOMITET MIEJSKO - GMINNY CHOSZCZNO PZPR 01.04.1981 29.10.1987 AP Gorzów Wielkopolski, KW PZPR Gorzów Wielkopolski, 376.
  SEKRETARZ DS. PROPAGANDY BRAK DANYCH KOMITET MIEJSKO - GMINNY CHOSZCZNO PZPR 29.10.1987 AP Gorzów Wielkopolski, KW PZPR Gorzów Wielkopolski, 376.

  Obecnie opiekun młodzieżowej rady miasta - SUPER.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ten wybitny przedstawiciel rady został aparatczykiem partyjnym w kwietniu 1981r, jak wszyscy wpisywali sie do solidarności? Na dodatek w 1987 r zostaje sekretarzem ds propagandy ??? Po zabójstwie ks. Popiełuszki i procesie gościu awansuje do propagandy ? K..rwa, nie powinno mu sie podawać ręki, chyba że w czerwonych rękawicach. Wychowawca pokoleń ?!!!!

   Usuń
  2. Dziwię się tym wpisom. Jakie ma znaczenie co robił 30 lat temu ? Teraz jest taki zaangażowany komu to przeszkad

   Usuń
  3. Krawiec, Jabłecki, Szemlij... te same nazwiska od 30 lat. Nic się się w Choszcznie nie zmienia. Pierwszy - wieczna propaganda sukcesu, drugi - muzyka uber alles, trzeci - przypomina mi, że za czasów jego dyrektorowania do liceum wchodziło się od tyłu i do tej pory nic się nie zmieniło, choć działa młodzieżowa rada miasta...

   Usuń
  4. Za czasów p. Szemlija przynajmniej to nasze liceum miało ręce i nogi. A teraz? Nie ma go nawet w pierwszej pięćsetce w tegorocznym rankingu "Perspektyw". Żenada...

   Usuń
  5. Nie ma też balu z okazji 70-lecia szkoły. Młodzież coraz częściej ucieka do szkół w Kaliszu i innych miastach, a absolwentów nie przyciąga się do naszego Choszczna. Obecny dyrektor chyba nie liczy, że ktoś przyjedzie, jak zobaczy propozycję obchodów. Wstyd! Może Starostwo raczy coś w końcu zrobić w sprawie ZS1!

   Usuń
 29. Powiedzcie, a co stawiają koło Lidla?

  OdpowiedzUsuń
 30. Pan burmistrz widać lubi starą namenklaturę. Zresztą jest pogubiony- był w PIS a teraz jest w PO i pewnie czeka na reaktywację nieboszczki PZPR. Koło Lidla faktycznie coś się buduje- pewnie w ramach likwidacji miejscowej przedsiębiorczości. Jeszcze dwa nowe supermarkety i "miejscowi" niech zamykają firmy. A co tam ma być to Pan burmistrz wie od dawna... Niech ktoś go zapyta, może odpowie w mało prawdopodobny grzeczny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 31. Koło Lidla buduje sie prywatna hala targowa pod wynajem aptek, piekarni, mięsnych i takich tam.... Obok PEC-u zaś będzie chyba DINO. Będziemy stali w korkach jak na Marszałkowskiej we Warszawce. Ale kogo to rusza... Trochę poczekamy i po byłej siedzibie PSS na Boh. Warszawy stanie jakaś galeria handlowa, bo jakoś z roku na rok ubywa sklepów PSS.

  OdpowiedzUsuń
 32. I would be very thankful if you continue with quality what you are serving right now csgo4sale.com with your blog...I really enjoyed it...and i really appreciate to you for this....its always pleasure to read so....Thanks for sharing!!!

  OdpowiedzUsuń
 33. Były prezes usłyszał wyrok za nadużycia.
  http://dzierzgon-twojemiasto.pl/29-Byly-prezes-ZGKiM-uslyszal-wyrok-za-naduzycia-

  OdpowiedzUsuń
 34. Były prezes ZGKiM usłyszał wyrok za nadużycia.

  3 marca w Sądzie Okręgowym w Szczecinie, zapadł wyrok w sprawie przeciwko Konradowi B.. Postępowanie było prowadzone na okoliczność dopuszczenia się przez Konrada B. nadużyć finansowych na kwotę ponad 200.000 złotych, w spółce, którą zarządzał w Choszcznie.  Sąd orzekł, iż Konrad Bil jest winny stawianych mu zarzutów i orzekł karę 2 lat pozbawienia wolności i 10.000 złotych grzywny. Sąd również warunkowo zawiesił odbywanie kary na 2 lata. Dodatkowo obciążył oskarżonego kosztami postępowania sądowego. Wyrok nie jest prawomocny. Burmistrz Dzierzgonia znając problem prezesa, świadomie podjęła ryzyko, stawiając Konrda B. na stanowisko prezesa ZGKiM. Efekt jest taki, że spółka zanotowała kolejne straty. Wszystko za sprawą nietrafnych decyzji takich jak: zakup nowej chłodni (niedostosowanej do dzierzgońskich warunków), czy masowe budowanie grobowców na Cmentarzu Komunalnym. Wyprzedanie części sprzętu, który służył do utrzymania porządku w gminie Dzierzgoń.  Do tej pory władze twierdziły, iż informacje przekazywane podczas sesji, są elementem gry politycznej, toczonej prowadzonej przez grupę radnych. Czy dla Pani Elżbiety Domańskiej- Burmistrza Dzierzgonia, będzie to wystarczający argument na to, że radni wykazują troskę o przyszłość miasta? Czy za podjęte decyzje, w sprawie powołania na stanowisko Prezesa ZGKiM w Dzierzgoniu, ktoś poniesie konsekwencje? Trzeba powiedzieć w sposób jednoznaczny, że przez takie decyzje dzierzgońska spółka straciła co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. To my mieszkańcy pokryjemy te straty!

  http://dzierzgon-twojemiasto.pl/29-Byly-prezes-ZGKiM-uslyszal-wyrok-za-naduzycia-

  OdpowiedzUsuń
 35. Znalazłam ciekawy artykuł dotyczący naszego miasta. Mam nadzieję, że jego Autor nie obrazi się za jego przekopiowanie! :)

  Apel w sprawie przyszłości stacji kolejowej w Choszcznie do mieszkańców Choszczna i powiatu!
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  16 maja 2016
  Aktualności,
  Ogłoszenia
  Zdjęcia Zdzisław Górski
  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Stacja Choszczno od 01 stycznia 2011 roku nie ma już zwierzchników kolejowych, którzy mogliby mieć cokolwiek do powiedzenia w sprawie naszej stacji. Po zamknięciu linii bocznych oraz rozebraniu odcinka linii kolejowej do Barlinka nasza stacja przestała być węzłem kolejowym. Istnieje możliwość przywrócenia węzła kolejowego w Choszcznie pod warunkiem wspierania tej inicjatywy przez samorządy, firmy, organizacje i wszystkich mieszkańców powiatu. Nie bądźmy obojętni na ten apel bo władzy o to chodzi. Fundacja Pro Kolej złożyła 07 kwietnia 2016 roku wniosek do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa o ujęcie linii kolejowej nr 410 na odcinku Choszczno – Złocieniec (dł. 82 km) w wykazie linii na przywrócenie przejezdności. Każde poparcie, udostępnienie, pozytywny komentarz zwiększa szansę powodzenia w tej sprawie. W niedługim czasie rozpocznie się modernizacja linii kolejowej nr 351 Poznań – Szczecin na odcinku Krzyż – Choszczno – Stargard – Szczecin Dąbie. Po modernizacji zostanie podniesiona prędkość kursowania pociągów. To spowoduje wprowadzanie większej ilości pociągów ekspresowych, które zaczną zastępować dotychczasowe pociągi pośpieszne, które nie będą się zatrzymywały na stacji Choszczno. Utracimy z tego powodu wiele dotychczasowych bezpośrednich połączeń, z których do tej pory mogliśmy korzystać. Zmuszeni będziemy do dojazdu do stacji Stargard lub Krzyż w celu przesiadki na połączenie z pociągiem ekspresowym co w znacznym stopniu wydłuży czas naszej podróży i więcej zapłacimy za bilet korzystając z dwóch przewoźników. Nasze miasto chociaż liczy ponad 16 tysięcy mieszkańców a powiat 50 tysięcy zawsze było i jest na skraju granicy województwa obecnego i dawniej jako gorzowskiego. Marszałek województwa Zachodniopomorskiego nie jest zainteresowany mieszkańcami naszego miasta. Dowodem jest liczba uruchamianych pociągów z Choszczna w dniach (1-5) 2 pociągi, kończące 2 pociągi a w dniach (6-7) po 1 pociągu. Na zwiększenie liczby pociągów nie mamy co liczyć przykładem jest obecny rozkład jazdy gdzie pracujący mieszkańcy z Choszczna w Szczecinie nie mają czym wrócić po nocnych dyżurach z pracy do domu między godz. 07:00 – 09:50 brak połączenia. Za kilka lub kilkanaście lat wy teraz młodzi obojętni mieszkańcy Choszczna i okolic obudzicie się, że wasze dzieci dorosły i chcą studiować a nie mają bezpośredniego połączenia aby wyjechać z lub przyjechać do Choszczna. Wasze dzieci będą musieli tracić więcej czasu i wydawać pieniądze na dodatkowe bilety na dojazd do stacji Stargard lub Krzyż na przesiadkę. Dzisiaj macie jeszcze szansę temu zapobiec wspierając inicjatywę ratowania linii nr 410 Choszczno – Złocieniec na Facebooku. Po modernizacji znikną wszystkie stacje na odcinku Krzyż- Stargard. Nasza stacja również zniknie chyba, że wsparcie mieszkańców przyczyni się do powrotu węzła kolejowego, który ją uratuje. Zobaczcie co może się nam przydarzyć gdzie obojętność władz samorządowych oraz mieszkańców innych miast i wsi doprowadziła do zlikwidowania kolei na ich terenie.
  Zdzisław Górski
  (http://www.semafor.choszczno.pl/apel-w-sprawie-przyszlosci-stacji-kolejowej-w-choszcznie-do-mieszkancow-choszczna-i-powiatu/#more-5463)

  OdpowiedzUsuń
 36. no i mamy efekty rozwoju gminy Adamczyka i jego ekipy Andraszkiewicz Kaszakowa powiat choszczno w 20 najbardziej bezrobotnej powiatowej częsci POLSKI to jest właśnie efekt i ocena kilkunastoletniej pracy tego beztalencia,robi się nie coś dla ludzi a tylko wtedy kiedy ma z tego interes ostatni przykład poczekalnia PKP zima i nagle remont ludzie marzną klną ale co tam najważniejsze że koleżka Adamczyka ma robotę zimą i to pewnie nadspodziewanie dobrze płatną po co robić kiedy ciepło żeby ludziom życia nie utrudniać a tak kolega zadowolony burmistrz zadowolony no i ludzie będą mieli w końcu poczekalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 37. no tylko miszcz Adamczyk może wymyślić remont poczekalni dworca w okresie w którym jest on najbardziej ludziom potrzebna i na dodatek go nie może skończyć bo pewnie brakuje kasy a ludzi na dworcu ma się w dupie gieniusz nam się trafił nie ma co

  OdpowiedzUsuń
 38. Jak to by powiedział czerepach - GENIUSZ, PO PROSTU GENIUSZ.

  OdpowiedzUsuń
 39. szkoda ,żeby nie ta banda nieudaczników z Adamczykiem na czele to Choszczno miało szansę na piękny rozwój tyle wywalonej kasy i takie byle jakie efekty rzeczywiście trzeba być miszczem

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty