czwartek, 27 listopada 2014

II Tura Wyborów - Gminy Pełczyce, Drawno, Bierzwnik, Recz

II Tura Wyborów - Gminy Pełczyce, Drawno, Bierzwnik, Recz
W Bierzwniku odpadł dotychczasowy wójt 66-letni Władysław Kowalczyk (KWW Lepsza Przyszłość Naszej Gminy), o ten urząd powalczą 46-letni Andrzej Karbowy (KWW Andrzeja Karbowego) i 39-letni Adam Błaszczyk (KWW Nowe Horyzonty).W Reczu dotychczasowy burmistrz Józef Romanowski (KWW Józefa Nasza Gmina) powalczy w drugiej turze z Wiesławem Łońskim (KWW WŁ Gmina Od Nowa).
http://reczgminaodnowa.pl/


W Drawnie o fotel burmistrza powalczy dotychczasowy włodarz 55-letni Andrzej Chmielewski reprezentujący PSL z 36-letnią Irminą Olejnik- Czerwonką (KWW Irminy Olejnik-Czerwonka),
http://olejnik-czerwonka.pl/W Pełczycach także dotychczasowy burmistrz 57-letni Mirosław Kluk reprezentujący PSL z 39-letnim Carlo Paolicellim (KWW Gmina Pełczyce Razem). Obaj panowie wyeliminowali startującego w wyborach 56-letniego Lesława Śliżewskiego (KWW BIO), który wcześniej był starostą choszczeńskim.62 komentarze:

 1. Andrzej Chmielewski otrzymał 1060 głosów, Irmina Olejnik-Czerwonka 555, Wojciech Wiśniowski 511 a Agata Słodkowska 175
  Znajoma Pani o numerze 666 powiedziała, że może być ciekawie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irmina to ta od starosty Andriaszkiewicza?

   Usuń
 2. Ten włoch wprowadzil 4 ludzi do rady to i tak duzy sukces. Szans z Klukiem to raczej nie ma żadnych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kluk ma większość w radzie

   Usuń
  2. To jego debiut samorządowy? Jeśli tak to nieźle. Nasz Heniopis niech się uczy. On chyba dalej chla z Wieśkiem bo nawet nie podziękował swoim wyborcom.

   Usuń
 3. Te drugie tury to strata pieniędzy. Powinna decydować liczba głosów. I tak wygrają ci co zdobyli ich najwięcej. Dla 1% wyjątków od tej zasady szkoda kasy.

  OdpowiedzUsuń
 4. haha udany jest ten Paocelli czy jak on ma.ponoć typek masakra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ten to chociaż potrafi zorganizować ludzi bo u nas w choszcznie opozycja dala dupy

   Usuń
  2. To trzeba było rozreklamować w mieście ten blog, niewiele osób z mojego kręgu znajomych wie o jego istnieniu!

   Usuń
  3. europejski chadek czyli platformerski makaron zgadza się?

   Usuń
  4. On jak Berlusconi ludzie się boją, że będą mieli większą ośmiornice niż zielone ludki ok Kluka z pod znaku koniczyny

   Usuń
 5. Nic nie wskazuje na to, żeby ten makaroni wysadził naszego Józwe z siodła. On juz siedzi w pełczyckiej stajni od '90 i chyba ją zasiedział. Lepsza własna sitwa niż jakaś obca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mirek trzymaj się , kciuki trzymamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do usranej smierci chca rzadzic

   Usuń
 7. Home » 2014r. , Bil , Brzustowicz , Choszczno , Chruściel , Dycha , Kaszak , Konopelski , Kropiński , PO , PSL , Puczyński , Zaniewska , Śliżewski » POŻEGNALI ŚLIŻEWSKIEGO
  POŻEGNALI ŚLIŻEWSKIEGO
  Dodany przez: admin, poniedziałek, 12 maja 2014 | 07:43

  Choć obrady Rady Powiatu nie trwały dość dłużej, niż w normie, uczestnikom XXX sesji Rady Powiatu, wydawało się, iż przeciągały się one do nieskończoności. Nakładało się na to poczucie charakteru absolutnie wyjątkowego tej Sesji, która została poświęcona w dużej mierze układowi wykonawczemu Starostwa Powiatowego.

  Śliżewski odszedł w sposób niehonorowy, przypisując sobie te dobre rzeczy, które nie były jego zasługą (niektóre rozpoczęte jeszcze za czasu Romana Lubinieckiego) i „plując”: na radnych, których przez te trzy lata oszukiwał. Nie czuł potrzeby przeproszenia mieszkańców za jego nadużycia. Nie usprawiedliwił się faktem, iż jeszcze niedawno -jak donosiły media-, jednocześnie przebywał na wakacjach na Kubie i figurował na liście obecności w Starostwie. Jego podpisy w ewidencji czasu pracy zostały wymazane tylko później korektorem, kiedy Radni mu nieprzychylni zaczęli wyświetlać jego zagmatwane papiery. Ale tych przypadków może być kilka, skoro Śliżewski od kilku lat kumulował niewykorzystane urlopy by otrzymać ekwiwalent pieniężny, a na wakacjach jednak przebywał. Członkowie Zarządu narzekali na jego lenistwo. Sami mieli dźwigać wszystko do przodu bo pan Starosta był zajęty swoimi sprawami osobistymi, czyli jak przedłużać sprawę sądową i rozdać stanowiska i kasę, w postaci wysokich nagród dla najbliższych współpracowników. Po jego usunięciu oszacuje się wysokość szkód finansowych, które Śliżewski mógł zrobić w kasie Powiatu. Nie jest wykluczony wniosek do Sądu w tej sprawie. „Nigdy nie doszłoby do jego odwołania tylko z przyczyny związanej z jego wpadką alkoholową”, mówi do nas jeden z Radnych ugrupowania „Porozumienie dla Powiatu”. Było coś głębszego, które dalej nie dawało się tolerować. „Byliśmy na granicy paraliżu funkcjonowania Powiatu”, streścił Przewodniczący Rady Tadeusz Puczyński.

  Czytaj więcej w bieżącym wydaniu papierowym dwutygodnika Trybuna Zachodnia już w punktach sprzedaży prasy na terenie całego powiatu choszczeńskiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaaak.....ciekawa jestem z której strony to przyszło.

   Usuń
  2. W Pełczycach albo Drawnie zostanie utworzony etat tylko po to żeby ten facet miał z czego spłacać kredyty i z czego żyć! Na nasz koszt!!

   Usuń
 8. Śliżewski nauczył się na kursach manipulacyjnych podstawowej zasady. Najlepiej , grać głupa, pierdolić głupoty i do przodu. Zaniewska wyraźnie powiedziała czeka nas kadencja cięć w oświacie. Tylko szkoda, że ów obore sama konstruowała. Będzie płacz ooooo. Jak jej lobby zacznie krzyczeć i płakać to natychmiast odesłać do Elusi on wie ile to wesołe towarzystwo pożarło .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ostatnie jej wystapienie bylo takie od serca. przepraszala za kolege z ktorego doiła cała kadencje. gra prawdziwa przytulanke w swoim srodowisku.

   Usuń
 9. Co ciekawsze, mimo kryzysu finansów publicznych, ciągle buduje się w Polsce nowe szkoły i przedszkola. Mam nadzieję, że Adamczyk będzie miał determinacje, żeby zrobić remanent tego środowiska i odrzuci ziarno od plew.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydział promocji połączą z oświatowym i zredukują stanowisko kierownika promocji ( likwidacja stanowiska - trzymiesięczna pensja) Gacus do gminy na wice. To na poczatek

   Usuń
  2. A miał pałować czerwonych w ZoZie.

   Usuń
  3. Jak te ciacho z promocji pójdzie do CRS to by było klawo. Da rade ? Klinski już się dawno wypalił. Człowiek wydmuszka. Dużo gada mało robi.

   Usuń
  4. Pierdoli głupoty nie słuchaj tego gnoja. oświata nie jest w strukturze UM to odrębna jednostka z dyrektorem. Spadek po KWB. Tam pół piętra zlicza cyferki. Lepiej to oddac zewnętrznej firmie albo pchnąć do budżetu

   Usuń
  5. Lewus na wice? Weź mnie nie rozśmieszaj bo mam zajady

   Usuń
  6. Na początek to chyba kopa w dupę.

   Usuń
  7. Same nauczyciele w Radach i biją się o oświatę. A robić nie ma komu.

   Usuń
  8. A lekarze to nie? Boguś idzie na swoje śmieci a przychodzi pediatra. Kolko graniaste, Malo nas i tylko te dwa zawody się przewijają bo najbardziej ściągają głosy. Tu powinien być jakiś parytet.

   Usuń
 10. Gacuś szuka wygody, żeby pobrylować. Teraz widzi, że sekretarz musi zapierdalać i organizować robote. Poci się przy tym co nie miara. Nawet nie mógł z boku zripostować Tadeusza jak mu na ostatniej sesji zasrał, że dobija się młodzież do koryta. Tak nie wypada z drugiego stołu warczeć na starego capa i koleżkę dlatego tylko spalił cegłe.

  OdpowiedzUsuń
 11. wydział promocji i oświaty ale w starostwie gamoniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mariolce zabierze chleb. A tyle się napracowała

   Usuń
 12. ale macie informacje, chyba z pierwszej reki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. szczury wypuszczają i tak zrobią po swojemu.. ty dyktować im nie będziesz.

   Usuń
 13. Jak wy wszystko już wiecie to czy Zbyszek będzie miał te wiatraki przy Smoleniu?

  OdpowiedzUsuń
 14. Choszczno bez wiatraków. Adamczyk i Szymański zrozumieli, że wiatraków się nie da tu postawić. Widać zrozumieli Stecyka i mieszkańców. A ponadto Adamczyk poszedł po rozum do głowy i obiecał, że bez zgody ludzi tego nie będzie. Zbyszek też tego już nie chce, bo wyborcy są dla niego bardzo ważni.

  OdpowiedzUsuń
 15. W Choszcznie nie będzie wydziału promocji. Zostanie połączony z domem kultury. I tu też ubędzie kierownika. Zresztą Adamczyk planuje sporo oszczędności i ponoć nawet ma nie być z-cy burmistrza. Prawo Panie Burmistrzu. Tak trzymać, zasłużył Pan na nasze poparcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. robi to bo nie ma już wyjścia najpierw sam doprowadził gmine do ruiny finansowej a teraz stoi pod ścianą a co do zastępcy Adaś był dla niego idealny bo siedział cicho i był z nim w jednym gównie z nowym za duże ryzyko

   Usuń
  2. Adamczyk narobił sporo złego. Teraz ma okazję dalej czynić zło. To diabeł w ludzkiej skórze. W czasie wyborów "kusi" a po nich dusi. Nasze miasto czeka poważna zadyszka z tym dusicielem normalności. Szkoda....ale sami jesteśmy winni, że na to pozwoliliśmy...

   Usuń
  3. gupis i masz chyba ruine w swojej głowie , wlasnie że wykazały się wyjątkową odwagą inwestycyjna i szkoda że połowe ostatniej kadencji marnował na jakies przepychanki we własnym obozie. jesli chodzi o ryzyko to się nie martw z tego co wiem sam się prosił o tarcze antykorupcyjną bo takich sepów paranoicznych szukajacych "ukladów" jak ty jest wielu

   Usuń
  4. szkoda tylko że jest taki odważny nie za swoje , wypruł kasy gminnej ile się tylko dało , takim geniuszem do wydawania publicznych pieniędzy gdzie milony rocznie do gminy wpadają rolując przy tym zadłużenie każdy głupi jest , tarcza antykorupcyjna i Adamczyk jaj sobie nie rób nie pisz lepiej takich rzeczy bo Adamczyka
   koledzy od biznesu wpadną w popłoch

   Usuń
  5. w takim razie z innej beczki dzięki tobie sprzedaz gruntów wzrosła. wtajemniczeni i doinformowani pozbyli się nadwyzki. kupili w nadzieji szybkiego zwrotu inwestycjii a tu zonk!!!! i jeszcze muszą inwestować w podatek. boguś postawi nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i znowu beda igrzyska

   Usuń
  6. Ma rację chaos i insynuacje wynikają z tego że ludzie nie czytają BIP Urzędu Miasta. Ale co wymagać jeśli 15% nie wie jak postawić x na kartach wyborczych. Manipulujesz zgrabnie ludzmi i grasz na ich emocjach powinieneś się wstydzić.

   Usuń
  7. bip to mydlnie oczu przetargi gminne to śmiech wystarczy popatrzeć na ranking gmin Choszczno 11 gmina od końca w Polsce z czego to wynika a no z tego że Adamczyk wydał 70 milionów złotych a gówno zrobił

   Usuń
  8. to kryterium długu a nie wartości gminy. wyjdź oszołomie i się rozglądnij dookoła a nie siedzisz w tych dupnych rankingach

   Usuń
  9. chodzę po tym mieście codziennie i nic mnie nie jakoś oszołamia przez te 8 lat urzędowania Adamczyka do gminy wpadło kilkadziesiąt milionów złotych i chłopina je poprostu wydał na gminne zadania a wiadomo jak jest z wydawaniem pieniędzy jeden lepiej to robi drugi gorzej u nas zrobił widocznie to beznadziejnie skoro patrzą na rankingi infrastruktury zrealizowanych inwestycji zadłużenia i poziomu życia mieszkańców wylądowaliśmy na 11 miejscu od końca w Polsce nasuwa się tylko jeden wniosek że za te 70 milionów złotych Adamczyk musiał zrobić bardzo mało a dlaczego no bo robił to co zrobił za zdecydowanie za drogo ta ocena jednego z ostatnich miejsc w Polsce która przypadła naszej gminie to nie jest moja ocena ani twoja tylko porównanie tego co jest u nas do sytuacji jaką mają inne gminy w Polsce i po to ją się robi żeby żaden burmistrz nie robił z ludzi durni

   Usuń
  10. a kto robil ten sondaz?

   Usuń
  11. gdyby nie zaprzepaszczona polowa ostatniej kadencji. bylibysmy na 11 miejscu od przodu. tyle inwestycji fajnych przeszlo kolo nosa

   Usuń
  12. 2011-2013 tych lat dotyczył ten ranking. Czyli odpowiada za to grupa Pani Kołodko i Nachorskich.. Społeczeństwo to odczuło dlatego. Burmistrz dostał silny mandat 75%, żeby znowu inwestycje poszły do przodu.

   Usuń
  13. w Choszcznie to burmistrz dostał aż ponad troszkę 20% i to głównie z powodów sobie znanych w rankingch nie są brane inwestycje te które by były wykonane ale te które zostały zrealizowane nic więcej nie zrobi bo nawet brakuje mu na spłaty terminowe długu bank mu roluje zadłużenie bo jest na ten moment już niewypłacalny zresztą to co niby robi będzie spłacało następne pokolenie czyli tak naprawdę gówno wielkie robi

   Usuń
  14. źle liczysz. wygrał w pierwszej turze czyli 50% nie poszła połowa uprawnionych, bo akceptowała politykę Adamczyka. Więc jakby nie liczyć co najmniej 75% jak nie więcej. Ci co zagłosowali na kontrkandydatów nie wiadomo jakby się zachowali ale można sprawiedliwie powiedzieć, że poszła by połowa na aktualnego burmistrza to by było 87,5%

   Usuń
  15. po pierwsze nie poszło na wybory prawie 61% osób uprawnionych po drugie Adamczyk dostał maxa bo on i jego ludzie wyciągali kogo tylko mogli i motywowali jak mogli pozostałych , nie było po prostu dobrego kandydata cała trójka była siebie warta póki nie będzie frekwencji 60 % wybory w Choszcznie to farsa

   Usuń
 16. Szkoda ze nie bylo debaty kandydarow na burmistrza Pelczyc wszedzie gdzie byla druga tura mozna bylo zadac nurtujace pytanie.W Pelczycach jednak panuja jakies putinowskie zwyczaje lekcewazyc wyborcow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. KLUK Mirosław Józef Komitet Wyborczy PSL 1 411 48.91
   PAOLICELLI Carlo KWW Gmina Pełczyce Razem 793 27.49
   ŚLIŻEWSKI Lesław KWW BIO 681 23.60

   Usuń
  2. na szczęście spełniły się modły żeby skasować śliża i się udało, a mówił "następna kadencja to my" a gówno śledziu twoje faworytki cię wyprowadziły na świńskie południe dwie głupie zarozumiałe baby, a nie chciałeś słuchać życzliwych ci ludzi to dobrze ci tak.

   Usuń
  3. Paolicelli prosił o jego głosy. A nie jego zdanie

   Usuń
  4. różnica jest 1 mandatu w radzie. dlatego jest duża szansa na zmianę.

   Usuń
  5. Szesnastu sołtysów wylizało Klukowi dupsko po sraniu !!!. Trzęsacz i Bolewice śmieją się do rozpuku.

   Usuń
 17. Chmielewski nie reprezentuje PSL on ma tylko wsparcie od nich . Przecież wystawił własny komitet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To członek PSL! przed pełnieniem funkcji burmistrza Drawna byłem wicestarostą z ramienia PSL-u, teraz jest za niego Mićko i on również nie jest z PSl-u?

   Usuń
 18. Przeczytałem taki wpis:

  "Anonimowy16 października 2014 11:16

  CZY wiecie, że w tym roku w wakacje wyszło na jaw, że przez lata Kiela był podłączony pod ujęcie wody w chdku i za nic nie płacił Sprawa wyszła kiedy podczas wolnego chdk zakręcił wodę na czas urlopu - wówczas rozdzwoniły się telefony od paru rodzin m.in Pana Kieli, że nie mają wody w domu Przykładni obywatele I jak tu nie twierdzic, że gówno spływa z góry"

  Czy ktoś wie coś więcej w tej sprawie? Czy zajęły się tym faktem odpowiednie służby, czy to zwykłe pomówienie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co sam na siebie zadzwonił? bez sensu. A reszta nie płaciła i to samo

   Usuń
  2. trzeba nie miec mozgu zeby wierzyc w takie coś

   Usuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Archiwum bloga

Dodaj artykuł

Popularne posty