czwartek, 11 lipca 2013

10 lat więzienia za podpisanie fikcyjnej umowy na wypożyczenie śmietników grozi byłemu prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Choszcznie

Fikcyjna umowa w Choszcznie. Trzy osoby oskarżone - - Radio Szczecin:

"10 lat więzienia za podpisanie fikcyjnej umowy na wypożyczenie śmietników grozi byłemu prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Choszcznie, jego pracownikowi oraz właścicielowi lokalnej firmy. Prokuraturę zawiadomił obecny szef spółki. Akt oskarżenia wpłynął właśnie do szczecińskiego sądu.

Konrad B., były prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa, podpisał z szefem lokalnej firmy umowę wartą ponad 200 tys. zł - na dostarczenie kontenerów do selektywnej zbiórki odpadów. Choć pojemników nigdy nie było, to kierownik Zakładu Ochrony Środowiska MPGK potwierdził w dokumentach ich odbiór. Mężczyzna jako jedyny przyznał się do winy.

Konrad B. został niedawno etatowym członkiem zarządu powiatu. Zapytaliśmy starostę choszczeńskiego, Lesława Śliżewskiego, co zamierza z tym zrobić. Odpowiedział, że o sprawie dowiedział się od nas i musi to sprawdzić. Termin rozprawy nie jest jeszcze wyznaczony."

47 komentarzy:

 1. I tak właśnie sie kradnie na patencie

  OdpowiedzUsuń
 2. Przestępca Śledź musi sprawdzić ile deBil ukradł ? czy co ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Niech się Choszczno zagrzebie w tym mule na tyle, żeby dobić do dna. Ciemna masa która głosowała na zdegenerowanych kolesi pójdzie na ulice zapytać dlaczego nie ma szklanych domów. Tylko wtedy będzie za późno ciemna maso, trzeba było pytać przed wyborami. Teraz meczcie się powiatowymi kryminalistami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A gminnymi to nie? Kaszaki i Okońskie rodzinnie rządzą.

   Usuń
 4. To wygląda na struktury "mafijne". Nie wiecie z jakiego artykułu Bil ma zarzuty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Art. 296. § 1. Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
   § 2. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 działa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
   .
   § 3. Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 lub 2 wyrządza szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

   Usuń
 5. Jak długo jeszcze trzeba się będzie wstydzić że jest się z Choszczna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pan Maldzis wszystko weźmie na klate :))

  OdpowiedzUsuń
 7. http://radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=101290

  OdpowiedzUsuń
 8. Działalność i zachowanie deBila to Himalaje chamstwa i pazerności.

  OdpowiedzUsuń
 9. konkurs na najwiekszego przestepce powiatu trwa w najlepsze terazsledzia wyprzedzil Konrad B. ale swoja szanse miedzy lotrami dostal Brzustowicz. Czy tez zostanie Bogdanem B? powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 10. W powiecie jeszcze jest Burmistrz Choszczna co to po pijaku kilka dni temu służbową Toyotę w kolizji rozwalił. Jest Pani Kaszak Wioletta co pieniądze publiczne z ZUS-u wyłudza na prywatne wycieczki. Jeszcze jest kilku "świętych" którzy dobrze się kamuflują

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. majaczysz synku

   Usuń
  2. Milcz Stara Krowo!!

   Usuń
  3. a może zaciekawi Was fakt jak mafiozo deBil pojechał na sponsorowaną wycieczkę do Chin?(w zamian tylko kupił kilka samochodów na koszt mpgk)dodam, ze nie był on nawet na urlopie:)

   Usuń
 11. Mam jedno zasadnicze pytanie - niech ktoś mi wymieni zasługi Pani Fausz i przewodniczącej rady gminy - za co te osoby dostały nagrodę zasłużonego dla powiatu. Myślę i nic mi nie przychodzi do głowy. proszę wymieniać ich zasługi dla powiatu:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem ta pierwsza to tak jak Biesiadowa za dwie kadencje w radzie powiatu, była w opozycji do Loczka i Dychy, a ta druga to chyba ostatnio mocno się zasłużyła więc ją opalony na złość keczupowi docenił.

   Usuń
  2. Wiolka naucz się poprawnie pisać nazwiska.

   Usuń
 12. Za co Piotr Kaszak dostał Zasłużony dla Powiatu w ubiegłym roku? Za sprzedaż PEC- u i wiatrakowe interesy?

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie do wiary. Co dzieje sie w powiecie i w gminie! Jak długo jeszce bandyci będą dzielić nasze pieniądze? Trzeba zebrać szyki do nast wyborów. Wybierzmy uczciwych. Czy można pożądnym nazwać burmistrza Choszczna? Szkoda słów. Chociaż Mariolka Koodko nie boi się i wygarnia prawde na sesjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a od kiedy Mariolka cokolwiek wygarnia na sesjach , ona tylko otwiera i zamyka sesje?

   Usuń
  2. nie zapominaj , że pucuje się powiatowemu kryminałowi :)

   Usuń
  3. Mariolka pracuje w Powiecie od dawna.szefowie się zmianiali. To nie ona wybiera starostę. A bądąc przewodniczącą rady miejskiej zajmuje sie też tematami trudnymi. Szymański zawsze człapał wokół adamczyka i trudnych spraw unikał, bo jest zwykłym lizusem, który zapomniał o swoich wyborcach.A tarz widać, że człapie w Radzie do różnych komisji-taki to nienażarty materialista.

   Usuń
  4. W końcu rada miejska ma przewodniczącą na poziomie, bez pychy i prostoty jak poprzedni odwołany przewodniczący.Taka zmiana powinna być dokonana już dawno.Ktoś pisze,że Mariola tylko otwiera i zamyka sesje.Aby zamknąć sesje należy także umiejętnie ją poprowadzić.Mariola daje sobie radę i nie musi patrzeć na Adamczyka jak ma postępować.

   Usuń
  5. Przewodnicząca Rady Miejskiej jest faktycznie na właściwym miejscu. Radni z komandy adamczykowej to ofiary jakiegoś przypadku. Za wszelką cenę wchodzą w d.. swemu panu.Zachowuja sie jak psy na postronku, które nie dostaną nagrody jeśli dobrze nie zaaportują. Bikowska bije wszystkich na łeb swą naiwnością. szkoda, że nie pozostała w społecznej działalności, bo teraz tylko traci w oczach ludzi.Miałam inne zdanie o niej, a teraz widzę, że nie jest wiele warta, brak jej daru przewidywania. Niektórzy ludzie mają poczucie własnej godności i wartości i wiedzą kiedy przestać. Wielki wstyd pani Aneto.

   Usuń
 14. W Pelczycach już od dawna wiemy,ze BIL to cwany ch... Probowal tutaj swoją polityke zaszczepic, chcial wygryzc Kluka ale jakoś mu nie wyszło - he,he. Jego politykowanie raczej przeszło bez echa, za to do tej pory wszyscy pamiętają jakim był męzem dla swej żony(not.piękna i inteligentna kobieta).Nigdy jej nie szanował,on generalnie nie szanuje kobiet poczawszy od matki,poprzez żone a skończywszy na kochankach. Choc w gminie zawsze otaczał go wianuszek kobiet,az przykro było patrzeć jak nimi manipulowal.W tym nie ma sobie równych.Te jego przemowy az dech zapieraly. A żone po prostu wykanczal psychicznie,fizycznie zresztą tez,oj, nie raz od niego oberwała.Ale oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wyplywa. Rozwod zostal orzeczony CALKOWICIE Z WINY BILA - rzadko tak sie dzieje. Konkubina tez chyba miała go już dosyć i go przegonila, bo już jakis czas Bil siedzi tu na garnuszku u swej matuli. On zawsze jest zyczliwy ,skory do pomocy a wobec kobiet nawet szarmancki. Choc w rzeczywistości to kawal skurw... Dlaczego tak udaje? Bo każdy z nas jest jego potencjalnym wyborcą. A polityka uzaleznia i każdy polityk chce być u wladzy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żenujący komentarz!

   Usuń
 15. a gdzie sa poprzednie listy sa ciekawsze

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sa jak najbardziej OK. Szukasz sensacji czy ci żal dupę ściska że nie wystartowałeś w projekcie. A możne jesteś z opcji Pani FAUSZ

   Usuń
 16. Same paszkwile...Nie możemy pochwalić jakiegoś samorządowca za to, że robi tak jak obiecał na wyborach i ceni sobie ludzi? Na Adamczyka nie ma co liczyć, wybił się ponad ketchup i serfuje w wyższych sferach. Pewnie tam znajdzie kilku lizusów, którzy z braku własnej wartości, wdzięczności i próżności wymyślą coś za niego. Panie Krawiec liczymy na pana! Do lizusowania przystąp! Szkoda, że nie mamy w samorządach ponadprzeciętnych i szczerych ludzi. Kłamstwo, kumoterstwo i obłuda króluje.Cięgle te same nazwiska i cały czas wytyki...żenada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pan Krawiec zawsze tak kraje jak pan materiału daje. Kiedyś PZPR, teraz wódz Robert. Jak burmistrzem zostanie np. ks. Kokorzycki to i z tego materiału coś się utka.

   Usuń
 17. Jedna z poprzednich edycji, "finaliści" m.in.: Sabina Tatol-Baczyńska, Piotr Aleksiun, Magdalena Piekarska, Piotr Czapiewski, Mariola Brudkiewicz, Aldona Moder, Martyna Smus, Krystyna Kowanek, Jarosław Kaleta.

  Komisja: Lesław Śliżewski, Piotr Kamela, Paweł Wieczorkowski, Michał Pudakiewicz, Barbara Walendzik, Katarzyna Wojcieszak.

  Koordynatorzy: Anna Aleksiun, Katarzyna Piekarska-Smus

  Wszystko to jawne informacje publiczne.

  OdpowiedzUsuń
 18. A która z tych pań jest córką pani Kiłoczko, członkini zarządy powiatu, co dostała dotację?

  OdpowiedzUsuń
 19. Pani Kiłoczko nie jest w zarządzie powiatu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jak córka dostawała dotację to była. Może Jan Kużmiński na najbliższej sesji powie jak PSL z Lubinieckim i ŚLiżewskim w poprzedniej kadencji dzielili pieniądze.

   Usuń
 20. Janek Kuźmiński i Wiolka Kaszak pilnie niech zajmą się cycatą wdową po Rzeźniewskim. Ta to ma teraz eldorado w powiecie. Za jej usługi Śliżewski płaci co miesiąc z naszej kieszeni nie małe pieniądze. Ta dama wyciąga prawdopodobnie 10 tysięcy miesiąc w miesiąc. Nie na darmo rozbija się ze starostą służbowym autem i jest pierwsza do pomocy - zwłaszcza przy usuwaniu niewygodnych dla WYJĘTEGO Z SOLARIUM ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 21. Zazdrość ludzka nie zna granic!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I podłość też - zwłaszcza do długoletnich pracowników.

   Usuń
 22. A może ktoś wie coś o sztandardowych pomysłach adamczyka; biogazownii w mieście i wiatrakach? Ktoś wziął kasę za projekty, podobnie jak za np. targowisko, dom kultury, przebudowe ulic jagiełły i dąbrowszczaków, dworzec kolejowy- od początku było wiadomo, że miasta na to nie stać. Nawet radni odzyskują wzrok i zaczynają Adamczyka trzymać na smyczy. Łatwo czepić się Bila, jednak o większych przekrętach nie można zapominać. Adamczyk jest tu królem. Sporo miejskiej kasy dziwnie rozdał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie słyszałem żeby Adamczyk miał jakieś zarzutu prokuratorskie a już na pewno nie jest o nic oskarżony, głupi pomysł w ten sposób tłumaczyć przekręty Bila.

   Usuń
  2. Może prokuratura ślepa jest. Przecież Adamczyk jest cholernie niegospodarny. Bila nikt nie usprawiedliwia, ale naganka na niego nie może odciągać nas od innych spraw. Po prostu Adamczyk wydaje naszą kasę wiedząc, że i tak sprawy nie załatwi. I po co to robi? Sami sobie odpowiedzcie.

   Usuń
 23. zazdrość ludzka jest niczym w porównaniu z pazernością, chamstwem i brakiem honoru powiatowych przestępców i ich wszelkiej maści przydupasów

  OdpowiedzUsuń
 24. to że Rzeźniewska dostaje 10 tysiaków za swoje usługi dla opalonego to nic dziwnego przecież swoim się nie żałuje razem z p.Buchajczyk zakładały słynne ze swoich mizernych osiągnięć ale za to tak sowicie dotowanego stowarzyszenia ludzi bezrobotnych a prywatnie p.Buchajczyk z tego co wiem są rodzicami chestnymi dziecka p.Rzeźniewskiej a napewno jedno z nich, w super towarzystwo powiatowe pcha sie p.Rzeźniewska a chciał byc burmistrzem dobrze że na chęciach sie skończyło dopiero by był wstyd wystarczy że już gmine drawno a raczej swoje interesy reprezentuje p.Buchajczyk.Jak to stowarzyszenie pojechało bronić biednego przestępce opalonego przed sprawiedliwości nic dziwnego przecież pojechli tam w swiom interesie by sie łatwa kaska nie skończyła to co najważniejsze dla przestepców powiatowych kasa i koryto najważniejsze

  OdpowiedzUsuń
 25. Rzeźniewska to mądra i atrakcyjna dziewczyna i kogo to boli?

  OdpowiedzUsuń
 26. https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yrYo331y_0U

  dalej wybierajcie tych samych - będziecie mieć tak samo !!!!!

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty