poniedziałek, 10 czerwca 2013

farsy sądowej opalonego ciąg dalszy? - okular

II SA/Sz 836/12 - Postanowienie WSA w Szczecinie

Data orzeczenia
2013-06-05

Data wpływu
2012-08-14
Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Sędziowie
Iwona Tomaszewska /przewodniczący/
Maria Mysiak /sprawozdawca/
Marzena Iwankiewicz
Symbol z opisem
6262 Radni
6411 Rozstrzygnięcia nadzorcze dotyczące gminy; skargi organów gminy na czynności nadzorcze
Sygn. powiązane
II OZ 1176/12 - Postanowienie NSA z 2013-01-15
Skarżony organ
Wojewoda
Treść wyniku
odmówiono dopuszczenia do udziału w sprawie w charakterze uczestnika postępowania
Sentencja
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Iwona Tomaszewska, Sędziowie Sędzia WSA Marzena Iwankiewicz, Sędzia WSA Maria Mysiak (spr.), Protokolant Anita Jałoszyńska, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 5 czerwca 2013 r. wniosku Stowarzyszenia A. o dopuszczenie do udziału w charakterze uczestnika w sprawie ze skargi L. Ś. na zarządzenie zastępcze Wojewody z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wygaśnięcia mandatu odmówić Stowarzyszeniu A. dopuszczenia do udziału w sprawie.Publikuje na tym forum orzeczenie Sądu WSA Szczecin w sprawie naszego opalonego Starosty kolejny jego wybieg w poszanowaniu prawa i wystawianiu autorytetu państwa na kipinę i ośmieszania całego autorytetu wymiaru sprawiedliwości.Osoba piastująca stanowisko starosty winna mieć kręgołup moralny a tu takie niegodne zachowania od wielu miesięcy. Pouczenia starosty wobec radnych to jakiś żart,jakie miało miejsce na ostatniej sesji.Wracając do radnej Buchajczyk to należy spytać .czy nie wie o jakie stowarzyszenie chodzi ,które tak wystąpiło w obronie opalonego starosty domagając się o dopuszczenie na prawach strony?.Przecież zarządza synowa ,laureatka gali przędsiębiorczości w roku 2013.Pani tak łatwo wypowiada sądy o innych kolegach radnych wchodząc z butami w duszę ,bez żadnych hamulców .Szkoda że Pani nie zna przysłowia które mówi cyt."cudze pod lasem widzicie a swoje podnoesm trudno dostrzec"MIESZKAŃCY docenią panią w wyborach aż 2% podwyższki dla pracowników obsługi w Niemieńsku ,a jakie nagrody otrzymali pracownicy starostwa na dzień samorządowca w tym Elusi i Lusi też 2% czy więcej. Zgadki Opalonego dietetyka wynika ,że tak jedna za brak informacji o stanie mienia powiatowego,a druga najlepsza prawniczka wśrod rolniczek gminych bez obrazy pozostałych pań mających wyższe rolnicze wykształcenie.Balangi na posesji radnej Buchajczyk z ojcem Tadeuszem z Jażwin są odnotowywane przez wyborców.Balangi służą ,że to wybitne stowarzyszenie otrzymuje otrzymuje tak ogromne dotacje nawet 600 tys zl.Należy zadac pytanie czy mandat radnego powiatu ma być drogą dla bogacenia tylko rodziny, z lekceważeniem pozostałych ludzi .Pani radna Zaniewska jak można będzie pełnić przyszłą funkcje jaką opuści ojciec Tadeusz z takimi osobami w imię prawa?.
Radny Jan z Drawna winnien zapytać w jakiej wyskości stowarzyszenie otrzmało z powiatu pomoc ,oczywiście bez poparcia.

16 komentarzy:

 1. Ojcze Tadeuszu z Jażwin z twojej wypowiedzi mówiłeś ,ze Jan z Drawna obraża radnch nazywając mafią powiatową zatem w świetle powyższego postu to jakie określenie was członków tego klubu winno was charakteryzować..Nazwa porozumienie dla powiatu ,to układ ponad prawem ,widocznie układ zamnięty ponad wszystko dla kasy .

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż, tonący brzytwy się chwyta.Ubogi ale opalony starosta wie co go czeka, stąd te wszystkie wybiegi, żeby odwlec to co nieuniknione. Po wyroku Sądu należy rozliczyć tych radnych, którzy byli przeciwni wygaśnięciu mandatu starosty. Jeżeli nie zrezygnują, wyborcy powinni przeprowadzić referendum w sprawie odwołania całej Rady Powiatu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do Sądu, nasz przechodzi okres prosperity. Remont za 2 miliony zł, nie ma wprawdzie prezesa ale od niedawna jest tutaj wiceprezes - drugi ! - bo jeden już był i jest w Myśliborzu. Ponadto oprócz prezesa sądu jest tam też dyrektor sądu , którego przedtem nie było. Oto namacalne skutki pseudo- reformy tego nawiedzonego ideologa Gowina. A miały być oszczędności i zerwanie z tzw. układami, które wyimaginował sobie były minister.

  OdpowiedzUsuń
 4. Autorze to nie Pani Basia zasiądzie na stolcu po ojcu Tadeuszu tą osobą będzie dr z Krzęcina,szkoda jest autorytetu bowiem opalonego starosty nikt nie uratuje .lubi skubać kobiety z forsy taka plotka krąży po mieście pani Elusi .Organizowany dzień samorządowca 14 czerwca br.w CHDK przez opalonego dietetyka to początek kampanii wyborczej nie dajmy się zwariować normalni nie powinni uczestniczyć w tej farsie.

  OdpowiedzUsuń
 5. dla jednych praca z przestepca to hanba a dla drugiego zaszczyt prawda Brzustowicze?

  OdpowiedzUsuń
 6. We wniosku o dopuszczenie stowarzyszenia do udzialu jako strona postepowania w sprawie opalonego starosty podano ,ze swietny starosta ,ktory bardzo dobrze wspolpracuje z stowarzyszeniem,udzielajac licznych wsparc naszemu stowarzyszeniu.Doskonale uzasdnienie za hojne wsparcie majstersztyk mysli prawniczej.Pani radna gdzie sie podzialy idealy,oni wszyscy juz byli ,ale oni tak garciami nie brali jak ci ktorzy teraz sa?

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Przewodniczący to co z panem będzie ,posada po ojcu Tadeuszu z Jazwin nie osiągalna,stąd wniosek,że zdrada nie popłaca ,to na co może Pan liczyć na ?.Jedyną szansa to radna Buchajczyk ze swoim stowarzyszeniem aktywizacji bezrobotnych wybitna obronczyni opalonego starosty za hojne wsparcia dla tej organizacji otrzymywane z różnych źródeł pochodzących z forsy publicznej ,niektórzy powiadają ,że w tym roku ponad milion złotych .Rady Jan z Dawna myślę ,że poinformuje wspólnotę powiatową o źródłach i wysokościach tych środków publicznych .Radny Gacek też bez stanowiska ,milcząca postać na sesjach ,Tadziu też nie spełnił obietnic .Pan dr z Krzecina będzie miał trudne zadanie i utonie z opalonym starostą .Kiliki nie da się rozbić doktorowi ,układ pilnuje ojciec Tadeusz z Jazwin .Jak śpiewają Opolu niech bal trwa jak najdłużej !!.

  OdpowiedzUsuń
 8. na bila pójda ekstra pieniadze na płatnego czlonka zarzadu a co tam starosta ma gest

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziwny ten świat pan Buchajczyk w dniu 14 czerwca otrzymał odznakę zasłużony dla powiatu.Należy zadać pytanie ,jakie ma osiągnięcia w skali powiatowej ,jedno osiągnięcie to stowarzyszenie ,które ambitnie broni opalonego starosty przed WSA Szczecin w sprawie wygaśnięcia mandatu rannego.Czy w rodzinie Buchajczyk ,ktoś pozostał bez wyróżnienia ?.Nepotyzm jest w tej rodzinie to normalka ,a co z hasłami walki z nepotyzmem działaczki z Drawna ,widać im w las ,to schizofremia większą ,sama ją uprawia.Brawo jeszcze raz brawo!.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy zabiegi radnej z Drawna oraz niektórych radnych z klubu lubu dubu doprowadzą radnego Jana przed oblicze wymiaru sprawiedliwości za to ,że układ w tej radzie nazywa mafią .Wniosek do prokuratury nie ma chyba większych szans powodzenia ,naradzie jest to kraj wolny,ostra krytyka jest dozwolona. Owa radna zapomina,że sama narusza dobra chronione prawem najwyższym ,to kto powinien być ukarany zadecydują wyborcy za kilkanaście miesięcy głosując na ludzi z klubu porozumienie dla powiatu.Czy Jan zada pytanie o wysokości dotacji z forsy publicznych dla stowarzyszenia z Drawna ?.

   Usuń
 10. podobno wicestarosta po odejsciu puczka mial zostac gacek ale odmówił pracy z takim czlowiekiem jak slizewski woli pracowac u niemca ale ta posada nie pogardzil brzustowicz najwyrazniej honor u tych panow znaczy co innego

  OdpowiedzUsuń
 11. jak sie okazuje tacy karierowicze jak brzustowicze za kase zrobia wiele- przykre

  OdpowiedzUsuń
 12. po aferze z pijanym starosta za kółkiem sluzbowego auta, przewodniczacego wyrzuconego z pgk z zarzutami zlodziejstwa afera z maturami dochodzi kolejna z przyznawaniem pieniedzy unijnych rodzinie i kolesiom - bagno i dno. dziekujemy platformo obywatelska

  OdpowiedzUsuń
 13. Napisz: antena@radioszczecin.pl Studio: 91 421 92 00 Czujny non stop: 91 423 40 95
  Pobierz na iPhona, iPada lub Androida
  Radio Szczecin » Wiadomości »
  starszenowsze
  Unijne dotacje dla znajomych? [NOWE]
  2013-06-24, 07:38 Autor: Anna Łukaszek
  Przyznawanie unijnych dotacji rodzinie i znajomym - takie zarzuty stawiają starostwu powiatowemu w Choszcznie osoby, które ubiegały się o dofinansowanie z programu "Nie trać czasu, załóż własną firmę". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
  Przyznawanie unijnych dotacji rodzinie i znajomym - takie zarzuty stawiają starostwu powiatowemu w Choszcznie osoby, które ubiegały się o dofinansowanie z programu "Nie trać czasu, załóż własną firmę". Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
  Przyznawanie unijnych dotacji rodzinie i znajomym - takie zarzuty stawiają starostwu powiatowemu w Choszcznie osoby, które ubiegały się o dofinansowanie z programu "Nie trać czasu, załóż własną firmę".
  Konkurs odbył się po raz trzeci. Według uczestników projektu, do nieprawidłowości miało dochodzić za każdym razem. W każdej edycji pieniądze dostaje 15 osób. Jedna może otrzymać ok. 40 tysięcy złotych wsparcia.

  Zdaniem starających się o dotację, dochodzi tu do patologii. - Pieniądze dostaje na przykład córka pani, która jest w zarządzie rady powiatu. Otrzymała je również pracowniczka urzędu miejskiego, która startowała jako bezrobotna - opowiada jeden z uczestników projektu.

  Starostwo powiatowe w Choszcznie do koordynacji właśnie trwającego programu wyznaczyło urzędniczkę Annę Aleksiun. Ta wcześniej przyznała dofinansowanie swojemu ówczesnemu narzeczonemu.

  - Wtedy nie był moim mężem. Został nim później. Wytyczne nie mówią wprost, że on nie może ubiegać się o dofinansowanie - wyjaśnia Aleksiun.

  Starosta choszczeński, Lesław Śliżewski tłumaczy, że kazdemu trzeba dać szansę. - Była rozmowa na ten temat i wyjaśnienia ze strony tej pani, że on jako młody człowiek też chciał założyć swoją działalność - mówi Śliżewski.

  Wyniki obecnego projektu nie są upublicznione. Uczestnicy zawiadomili policję. Domagają się udostępnienia listy.

  OdpowiedzUsuń
 14. A komu mieli dawać ? Rządzą to się obdzielają, trzeba mieć na marynarki i sukienki dla reprezentujących władzę. Taki przewodniczący ma tyle zaległych i obecnych kobiet, że to musi dużo kosztować.

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty