niedziela, 30 czerwca 2013

Pro publico bono ciag dalszy farsy opalonego - Meksykanin

Pewien człowiek o zachodzie słońca wybrał się jak zwykle na spacer opustoszałym brzegiem morza. Idąc tak w zamyśleniu, spostrzegł nagle w oddali sylwetkę jakiegoś mężczyzny. Podszedłszy nieco bliżej, przekonał się, że to ktoś miejscowy, jakiś Meksykanin. Mężczyzna bezustannie schylał się, podnosił coś i ciskał to do wody.
Gdy zbliżył się jeszcze bardziej, dostrzegł, że Meksykanin zbiera tak rozgwiazdy, które fale oceanu wyrzuciły na plażę. Wielce zaintrygowany podszedł do mężczyzny i powiedział:
- Dobry wieczór, amigo. Przechodziłem właśnie tędy i zastanawiałem się, co robisz.
- Wrzucam te rozgwiazdy z powrotem do wody. Widzi pan, mamy odpływ i wszystkie je wyniosło na brzeg. Jeśli nie wrócę ich morzu, umrą z braku tlenu.
- Rozumiem... - odparł. - Lecz takich rozgwiazd muszą być pewnie na tej plaży tysiące i w żaden sposób nie uda ci się uratować wszystkich... Jest ich po prostu zbyt wiele. Poza tym zdajesz sobie chyba sprawę - tłumaczył - że na tym tylko wybrzeżu podobnych plaż są setki i na każdej z nich morze wyrzuciło pełno rozgwiazd. Nie sądzisz więc, przyjacielu, że to, co robisz, nie ma większego znaczenia?
Meksykanin uśmiechnął się, a potem pochylił, podniósł kolejną rozgwiazdę i wrzucając ją do wody, odrzekł:
- Ma znaczenie dla tej! /Przywoluje te opowiadanie ,gdyz los powiatu mie jest mi obojetny ,a tym samym publczna kasa ,ktora wyplywa ze starostwa rwaca rzeka.Przechdzac do konkretow w poniedzialek OPALONY starosta przygotowal szereg niespodzianek personalnych.Doktor z Krzecina zajmie stanowisko Tadeusza z Jazwin a Bil wskoczy na czlonka etatowego za doktora ,a ojciec Tadeusz z J wskoczy na przewodniczacego Rady Powiatu.Powiat za takie roszady wydatkuje mie male pieniadze to jest okolo 200 tys zl na odprawy dla Tadzia i niezle wynagrodzenie dla Bila,ten ostatni musi splacac krdyt. Czy wyborcy zasluguja na ten kolejny wybryk za taka forse publiczna . Nalezy zadac pytanie czy Tadzio byl tak zlym wice starosta ,aby dac fuche przewodniczacego Rady,ta polityka przypomina dawna wladze i posuniecia kadrowe PSL tak jak mlody Dycha.Kolesiostwo powiatowe nie zna umiaru afera goni afere .W naszym powiecie ograniczono etaty w poradni psychologicznej,z tego tytulu kolejki sie wydluzaja jak w rejestracji do lekarzy specjalistow po kilka miesiecy trzeba oczekiwac,czy tak powinno byc?.Brakiem forsy tlumaczy sie brak podwyzek dla pracownikow obslugi szkol,nie wspomne o Niemiensku ,ale niezle wynagrodzenie otrzyma Pan Bil ,czy to jest sluszne panie Tadeuszu szefie klubu porozumienie czego- chamectwa powiatowego. Zadaje pytanie co sie takiego stalo,ze konczy sie misja wicestarosty by prawie na rok przed wyborami powolywac nowego wice staroste w to bagno ,ktorego uratowac sie nie da?.
Ja jak tem Meksikanin pyiam sie jeszcze jak dlugo bedziecie marnotrawic powiatowa kase ,bo mi to nie jest objne.Najpierw posza kasa dla Lusi i Elusi a teraz dla reszty nawet dla Bila.

23 komentarze:

 1. Koryto coraz większe,kasy coraz mniej a pupilków dużo do forsy.Pani radna Buchajczyk ,żąda dużo za obronę, raczej za przedłużanie farsy sądowej.Pani Fałsz też czerpie nie mało z tej kasy,bowiem ma wpływ na opinie ,no cóż gazetka. Ojciec Tadeusz szef porozumienia dla kasy
  powiatowej daje niezły przykład skoku na kasę,Jak długo jeszcze będziecie jeszcze omamiać wyborców,wywoływać afery ,i prowadzić powiat na manowce ,może czas definitywnie odejść ze stanowisk a nie je zmieniać .

  OdpowiedzUsuń
 2. Trudno się z tym nie zgodzić, ma Pan rację i co z tego skoro społeczeństwo wybiera tych ludzi. Wszystko wskazuje na to, ze nie dorośliśmy do demokracji, dużo jeszcze wody upłynie nim nauczymy się korzystać z głosów w wyborach. Cieszy tylko fakt, że od kiedy zarząd zawiadomił prokuraturę, blog się ucywilizował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta racja

   Usuń
  2. Oczywiście co do stwierdzenia ''Cieszy tylko fakt, że od kiedy zarząd zawiadomił prokuraturę, blog się ucywilizował''

   Usuń
  3. złodzieje donosza na siebie do prokuratury haha a to dobre POJEBY!!!! .

   Usuń
  4. Śliżwski kryminalisto jesteś kurwa zerem. Nie różnisz się niczym od rumuna który pucuje mi lampy kiedy stoje na światłach.

   Usuń
 3. świta z wierchuszki adamczyka dostała od niego ponoć super premie. Budżet pusty a on rozdaje naszą kase... I gniewa się, że na absolutorim nie zasłużył! Nie wiadomo, kogo reprezentują radni głosujący za adamczykiem, bo napewno nie nas. Wybraliśmy wasalów adamczykowi- oni nie potrafią myśleć tylko podnoszą grzecznie rączki na głosowaniach. WSTYD.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ponoć bil ma postawione zarzuty prokuratorskie - ładnie starosta ktory popelnia przestepstwo i unika kary bil z zarzutami i w tym towarzystwie brzustowicz. normalny czy też tak samo umoczony? władza jest skompromitowana az wstyd ze dzialaja w imieniu mieszkanców.

   Usuń
  2. zorganizowana grupa przestępcza

   Usuń
  3. Najwybitniejszy 'inzynier finansowy' hrabia DeBil, to nasza duma powiatowa według Buchajczykowej Prosze o nagrode Nobla dla pana Konrada a córeczce dotacje. Tylko trep po udarze mózgu nie widzi tu jednej wielkiej mafii czy jak Janek mówi porozumienia dla przestępczości

   Usuń
  4. Adamczyk pochwalił się na miejskim portalu, że miasto dużo zarabia i jest w czołówce wojewódzkiej. Szkoda, że nie widać tego w mieście rządzonym przez niego! Wyłącznie sobie przypisuje sukces a o niektórych radnych gada jak o zdrajcach. Inteligent?!

   Usuń
 4. Wojewódzki Urząd Pracy sprawdzi czy w Starostwie Powiatowym w Choszcznie doszło do nieprawidłowości przy rozdzielaniu unijnych pieniędzy. Chodzi o program "Nie trać czasu, załóż własną firmę". Kontrola rusza po informacjach Radia Szczecin.
  Osoby, które ubiegały się o 35 tys. zł dofinansowania na rozpoczęcie własnego biznesu, zarzucają urzędnikom starostwa, że przyznali fundusze rodzinom i znajomym.

  W opinii uczestników projektu, zamiast bezrobotnych dotacje otrzymywały osoby, które miały zatrudnienie. Do WUP-u wpłynął już wniosek o unieważnienie wyników konkursu.

  Na trzy edycje programu starostwo dostało 4 mln zł. Sprawą zajmuje się także Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Powiatowu złodzieje są bezwzględnie zachłanni a do tego nic nie potrafią tylko psuć i grabić

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadza się starostwo to oaza bezprawia i korupcji,wszystko co złe i bezprawne ma się bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mało, ciągle k.... mało. A ludzie muszą dymać na takich nierobów za dwie miski ryżu miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzustowicze opamietajcie sie !!! z kim wy wspólpracujecie nie wstyd wam?

  OdpowiedzUsuń
 9. Grzmia plotki o sanepidzie i choszczeńskiej rehabilitacji. Będzie za chwilobry temat do dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Policjanci z ruchu drogowego! Nie kontrolujcie adamczyka, bo Was opier....i zmiesza z błotem swą nakrapianą wulgaryzmami polszczyzną. Słyszałem jak on postępuje z ludźmi. Słów brakuje i komentarza się odechciewa.

   Usuń
 10. A co się tam dzieje? Czyżby znowu gronkowiec ???

  OdpowiedzUsuń
 11. Haha.. słyszeliście, że pod koniec tygodnia wpadły służby do starostwa po dokumenty? Ciekawe, jak teraz starosta się będzie tłumaczył

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpadły i wypadły tylko z niczym bo wszystko jest OK.

   Usuń
 12. wczoraj byl program o naszym de Bilu ogladaliscie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ne. A na jakim programie?

   Usuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty