sobota, 29 grudnia 2012

chłop bez ziemi - rolnik

Dobiega końca 2012r ,jak wszystkim wiadomo trwa strajk rolników w Szczecinie ,wśród nich są nasi rolnicy z powiatu Choszczeńskiego.Należy zadać pytanie co stanowi przedmiot strajku żeby zrozumieć ten oddolny protest rolników.Walczą aby ziemia pozostała w rękach polskich rolników.Co to znaczy aby kierownictwo Oddziału Terenowego w Szcz ecinie Agencji Nieruchomości Rolnych przestało ustawiać przetargi,kombinować,aby za zameldowanie pewnej osoby ,potwierdzając nieprawdę nie otrzymywać stanowiska dyrektorskiego ,to miało miejsce w naszym powiecie.Należy zadać pytanie pani Krystynie Bugaj co pani sądzi o tej sprawie ,takie pytanie nalży także skierowć do działaaczy PSL pana DYCHY i wicewojewody Zachodniopomorskiego Ryszarda Mićki.Pozostali działacze polityczni z powiatu tacy jak pan Tadeusz Puczyński i Małgorzata Buchajczyk także milczą ,a przecież zabiegali o głosy rolników z naszego obszaru.

13 komentarzy:

 1. No właśnie o co tu chodzi? Którzy rolnicy protestują? Z jakich miejscowości? A pozostałym jest dobrze?

  OdpowiedzUsuń
 2. jak nie wiadomo o co chodzi chodzi o kasę oczywiście dla urzędników agencji dla nich obojętnie jest kto ma ziemię byle kasa w kieszeni darmozjady jedne

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawy temat a prawda jest taka ze pan dycha rozmienil sie na drobne jest dzialaczem syna a nie spoleczenstwa i wyborcow ktorzy glosowali na psl ktory zreszta mial reprezentowac ich interesy ale oczywiscie reprezentowali swoje interesy w warszawie a nie rolnikow na miejscu na wyborach ze szczerego serca im podziekujemy

  OdpowiedzUsuń
 4. A pani Małgosia i pa Jan?

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolego jesteś niesprawiedliwy. Pan Staś kreuje politykę prorodzinną.A ta jest bardzo bliska działacza psl. A wieś i tak na nich zagłosuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. autor - "rolnik" wypłakuje się przed czytelnikami , narzeka i ma pretensje do całego świata ale faktycznie to nic z tym nie robi idź do prokuratury człowieku jak masz informacje ,że przetargi ktoś tam fałszuje czy ustawia .
  problem leży w zupełnie innym miejscu - system ,
  i to trza zmienić chłopy !
  zmieleni.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Zmielony prawdą jest ,że wszystko zależy od ludzi nawet system będzie bardzo dobry ,to i tak człowiek wszystko popsuje,jeżeli mu brak intelektu.Powyższy wpis to nie płacz ,lecz walka z patologią.Należy pisać o tych zjawiskach,informując innych.Zmielony piszesz o to by działać ,a co ty zrobiłeś po za apelem .

  OdpowiedzUsuń
 8. więc po to jest zmiana ordynacji wyborczej abyś mógł w czasie trwania kadencji odwołać polityka ,który jest nieodpowiedzialny i robi inne rzeczy niż te które obiecywał swoim wyborcom lub jak piszesz ...."brak mu intelektu" lub stwarza patologię . taki system funkcjonuje od lat w Anglii . w ten sposób wyborcy kontrolują posła a nie jego partyjny lider - kolega. jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat odwiedź stronę zmieleni.pl .

  OdpowiedzUsuń
 9. http://ofensywawolnosci.pl/czas-by-politycy-w-2013-roku-oddali-polakom-prawa-ktore-im-odebrali/

  OdpowiedzUsuń
 10. Z Anr jest problem czy sprzedać ziemie rolnikom zgodnie z ustawą , czy sprzedac ja jak najdrożej co nie jest niezgodne z utawą .Za pare lat kończą sie terminy dzierżaw ,i agencja zmienia czynsz z 300zł za hektar na 800zł lub więcej, mimo ze w umowach jest zapis że może przedłużyć (ale nie musi)dzierżawe z czynszem większym o 25%.Postulat przedłużenie dzierżaw zgodnie z umową 25% dla dzierżawców do 150ha wtedy mozna zarysykować zakup ziemi ok 50haza 18-22tysiące.pozdrawiam rolnik z Łobza
  Protest nie jest polityczy narasta już od roku wywołany jest grożbą utraty gospodarstw przez średnich rolników ,bo mali do 50ha są na wymarciu i nawet nie mają sił protestować.

  OdpowiedzUsuń
 11. pewnie i można "zarysykować" ale chyba wszyscy wiemy po co się kupuje ziemie. Aby brać dotacje od hektara. A ziemie się dzierżawi rolnikom. I tyle.

  OdpowiedzUsuń
 12. Rada powiatu Choszczno, Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej:
  1.Janusz Władysław KOBRYŃSKI, - współpracuje z Duńczyczkami, jest słupem kupił ziemie około 300 ha DZIERZAWI NIBY SWOJA ZIEMIE Duńczykowi,
  2.Andrzej Jerzy Staszczyk - sprzedaje ziemie Duńczykowi,
  3.Ewelina KUŚMIEREK - słup na przetargu, kupiej 188 ha za cene niewybrażalna w obrębie Radaczewo, kobieta Duńczyka
  I jak ma być w tym państwie dobrze?

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedyś brali nasz kraj w zabory, dziś biorą nas ekonomicznie bez jednego wystrzału, zapomnieliśmy co to patriotyzm, szkoły uczą szkoda gadać czego....... jako naród już nas nie ma.

  OdpowiedzUsuń

Komentować może każdy ID pozostaje tylko dla wiedzy Google Co.

Dodaj artykuł

Popularne posty